škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tam uyumlu rapid kol dayama (omsa line)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım ambition model dolayısıyla koldayama yok. Araştırdığımda karşıma bu firma çıktı 146 tl ye rapid e tam uyumlu üniversal bir model kol dayama buldum.
Geçmeli bir model olup kesme yapıştırma derdi yok gayet güzel oldu.
+ ları
Fiyatı
Dolaplı ve içi süet kaplama
Aşağı yukarı kalkabiliyor. Bir nevi yükseklik ayarı
İç dolabı 5.5 inç ekran telefonu tam alacak genişlikte eni. Çok derin değil fakat telefonun üstüne birde cüzdan alır. Uzunluğu gayet iyi iki telefon alır.
- leri
Aracın orta konsol yaldır yaldır oynadığından ufak sallantı yapıyor. Bu aracın eksisi.
Çok baskı uygularsanız ileri geri çok ufak salınım yapıyor.
Plastik aksam sert.
Kapak ve ayar düğmeleri güven vermiyor.
Derisi yüzeyi aracın deri yüzeyi kadar başarılı değil çıplak kolu hafiften yakıyor (hava 36 derece :D )

Araçla gayet uyumlu ama derisi arabadaki deriye göre parlak kalıyor. Mat olsa çok güzel olurdu. Plastik aksamda renk farkı yok denecek kadar az. Fiyat kalitesine göre pahalı ama emsali 800 tl lik orjinali olduğundan fazlasıyla yeterli.

Fotoğraflar hızlıca telefondan çekildi ve ortam karanlıktı kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2015, 16:09:45 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel olmuş güle güle kullanın, ilan linki verirmisiniz varsa. Birde montajı kendimiz yapabiliyomuyuz

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BARADA;531439
Güzel olmuş güle güle kullanın, ilan linki verirmisiniz varsa. Birde montajı kendimiz yapabiliyomuyuz

http://www.otoaksesuar.com/Urun-6374-skoda-rapid-kol-dayama-siyah.html

Teşekkür ederim :)
Montaja gerek yok hocam fotoğraftaki çıkıntısı el freninin hemen arkasındaki kare kısma oturuyor. Tabi çok sağlam durmuyor ama gayet tatminkar. Tam oturuyor.

Çevrimdışı rapid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende de kol dayanağı yok, çok kararsız kaldım ne alsam diye, ürünün eksi yönlerini sıralayınca sanki fiyat-performans tam iyi değil gibi geldi :) Armster2 ürünü dikkatimi çekiyor internette ona hiç bakabildin mi, en düşük fiyat 295 tl. Orijinal bir kol dayanağına 750-800 tl vermek gerçekten çok saçma, neden bu kadar uçuk fiyat ister bir firma anlamam. hoş yurk dışı fiyatı da 220 euro civari. rapid için başka kol kayanağı alan arkadaş olmadı mı hiç, forumda bulamadım

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapid;531447
bende de kol dayanağı yok, çok kararsız kaldım ne alsam diye, ürünün eksi yönlerini sıralayınca sanki fiyat-performans tam iyi değil gibi geldi :) Armster2 ürünü dikkatimi çekiyor internette ona hiç bakabildin mi, en düşük fiyat 295 tl. Orijinal bir kol dayanağına 750-800 tl vermek gerçekten çok saçma, neden bu kadar uçuk fiyat ister bir firma anlamam. hoş yurk dışı fiyatı da 220 euro civari. rapid için başka kol kayanağı alan arkadaş olmadı mı hiç, forumda bulamadım

bence ederi 100 tl ama havale ile 130 tl ye getirebilirsiniz. Ben 9 taksit yaptım :D
Bu arada tabi zamk gibi yapışsın istiyor insan ama zaten orta konsolu arkadan sallayın bakın çok fena sallanıyor. Dolayısıyla geçmeli bir ürünün sallanması ve ileri geri baskıda 1-2 tık salınım yapması ki gerçekten çok bir salınım yok 0,5 cm o da belki. Bunun yanı sıra derisi parlak ama orjinal deri zaten beklemiyordum. Armrest dediğiniz marka çok havalı duruyor ama konsolu delmek zorunda kalıyorsunuz. Onlar haricinde bulabildiğim tek ürün. F/p değil belki ama 20-30 tl de gitsin ne yapalım.

Çevrimdışı rapid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet delme olayı da var. anlaşılan 0 salınım istiyorsak delmek şark veya dediğin gibi 0,5 cm'lik salınıma razı olarak tak-çıkar birşey almak lazım. henüz karar vermeden biraz daha araştıracağım, bilgilendiririm

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapid;531451
evet delme olayı da var. anlaşılan 0 salınım istiyorsak delmek şark veya dediğin gibi 0,5 cm'lik salınıma razı olarak tak-çıkar birşey almak lazım. henüz karar vermeden biraz daha araştıracağım, bilgilendiririm

Aslında dibindeki delikten kum yada taş dolduracağım dibi daha ağır olacağından daha iyi basar :D
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2015, 16:44:58 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı rapid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Semih hocam konu dışı ama benim araçta ambition. ek olarak neler yaptın veya aldın? ben henüz hiçbir şey yapmadım araca. bir park sensörü taktırayım dedim, servis dışında takılırsa garanti gider dediler, serviste 300-400 tl civarı istedi (sadece sesli park sensörü)...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapid;531453
Semih hocam konu dışı ama benim araçta ambition. ek olarak neler yaptın veya aldın? ben henüz hiçbir şey yapmadım araca. bir park sensörü taktırayım dedim, servis dışında takılırsa garanti gider dediler, serviste 300-400 tl civarı istedi (sadece sesli park sensörü)...

Park sensörü olayını konuşmuştuk hatırlarsanız. Aracın arkasını kestirebildiğimiz için pek gerek duymuyorum ben tamponu delmek istemiyorum. Aslında garantiyi delecek bir işlem yapılmıyor ama servis işte :mad:
Bende çelik jant ve sis farıda var bu yüzden araçta pek bir eksik görmedim.
Garantisi bitince chip ile 105 hp yapacağım aracı. Fabrikanın diğer versiyonuna çekeceğim 800 tl hız sbt taktıracağım beyin uyuyorsa 500 tl ye yaparlar. Birde soğutmalı torpido açtıracağım. Bu üç işlem garantisi bitince olacak.
Fırsatım olursa kaliteli bir lastik takmak istiyorum ama goodyear ın 185 65 15 lik kışlıklarım var o yüzden gerek duymuyorum. %3 lük fark oluyor kışlıklarla.

Şimdilik bir kol dayama taktım. Birde hepsiburadadan yangın tüpü alıp çırtlı sistem yapıp yolcu koltuğu altına sabitledim.
Bunun yanı sıra vag com dan özellik açtıracağım birde havuzlu paspas alacağım fiyatıda düşmüş. http://www.hepsiburada.com/tarz-skoda-rapid-3d-havuzlu-special-paspas-pm-otelf21311
şimdilik bunları yapacağım.

Çevrimdışı rapid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;531460
Park sensörü olayını konuşmuştuk hatırlarsanız. Aracın arkasını kestirebildiğimiz için pek gerek duymuyorum ben tamponu delmek istemiyorum. Aslında garantiyi delecek bir işlem yapılmıyor ama servis işte :mad:
Garantisi bitince chip ile 105 hp yapacağım aracı. Fabrikanın diğer versiyonuna çekeceğim 800 tl hız sbt taktıracağım beyin uyuyorsa 500 tl ye yaparlar. Birde soğutmalı torpido açtıracağım. Bu üç işlem garantisi bitince olacak.
Fırsatım olursa kaliteli bir lastik takmak istiyorum ama goodyear ın 185 65 15 lik kışlıklarım var o yüzden gerek duymuyorum. %3 lük fark oluyor kışlıklarla.

Şimdilik bir kol dayama taktım. Birde hepsiburadadan yangın tüpü alıp çırtlı sistem yapıp yolcu koltuğu altına sabitledim.
Bunun yanı sıra vag com dan özellik açtıracağım birde havuzlu paspas alacağım fiyatıda düşmüş. http://www.hepsiburada.com/tarz-skoda-rapid-3d-havuzlu-special-paspas-pm-otelf21311

bilgi için teşekkürler. ambition ve style donanımlarını karşılaştırınca sanki fiyata göre style donanımı daha iyimiş. arasındaki farkları hem sonradan tamamlamak zor hem de daha masraflı. belki doğuş veya skoda kaynaklı olabilir

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapid;531467
bilgi için teşekkürler. ambition ve style donanımlarını karşılaştırınca sanki fiyata göre style donanımı daha iyimiş. arasındaki farkları hem sonradan tamamlamak zor hem de daha masraflı. belki doğuş veya skoda kaynaklı olabilir

style modeller sadece dsg ile alındığından 10 bin tl fark var hocam gerçi otomatik +20 hp ve full donanıma sahip oluyoruz ama bir arabaya o kadar para verdirtemedim. Ama eski araçlardaki gibi baz ve full modelde uçurumlar yok özellikle güvenlik donanımlarında.

Çevrimdışı _Şkoda_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam kaç gün geçti alalı?
Halen aldığındaki gibi mi yoksa bir değişiklik var mı?
Kısacası tavsiye ediyor musun, biz de alalım mı? :)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: _Şkoda_;533254
Hocam kaç gün geçti alalı?
Halen aldığındaki gibi mi yoksa bir değişiklik var mı?
Kısacası tavsiye ediyor musun, biz de alalım mı? :)

Hala aldığım gibi bir fark yok :) Tıkırtı vs yok gayet iyi çok hafif salınım var ama alışınca sıkıntı yapmıyor gayet sağlam duruyor. Derisi hakkındaki olumsuz eleştirim kullandıkça nötr e doğru kaydı. Ürün fiyatını hakediyor. Sonuçta özrel üretim hepsiburadaki üniversallar gibi basit değil. En önemli artısı vidasız olması. Aracın içine ekstra bir saklama alanı kazandırmasıda cabası. Ben memnunum, internetten alıyorsunuz memnun kalmazsanız iade edersiniz. Sırf bu muhabbetten internetten alışverişi seviyorum.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;531460

Bende paspaslar için yorum yapayım. 2,5 ay önce hepsiburadadan aynı tipte 3D paspas aldım Octavia için. 105TL idi kargo dahil. Şimdi fiyatı artırmışlar biraz ama bence hakediyor. Kararsız iseniz kesinlikle alın düşünmeyin. Arka şaft boşluğunuda kapatıyor. Octavia ya tam oturdu. Rapidde de öyle olur. Aracın ölçülerine göre özenle yapmışlar.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba , kolçak sallantısına karşı belki oturduğu yuvaya içerden çift taraflı lastikimsi bir yapışkan bant yapıştırırsanız salınım durabilir ? 3Me de ve hatta markasız bazı yapışkanlar da var , oto aksesuarcılarda zaten görmüşsünüzdür.

bence kolçağınız gayet güzel olmuş. bir terzi ya da brandacı kolçağın kenarına dikiş atarak koltuklara daha da uyumlu hale getirebilir.