škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Alıyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün yakıt tüketimi hakkında başlıkta açtım fakat cevap alamadım. Çok farklı tüketim olacağını düşünmüyorum bu yüzden gözümü karartıp aldım fakat lastikler nexen blue hd by hoşuma gitmedi. Aracın boya kalınlığı 50-70 civarı buda hşç hoşuma gitmedi acaba bana verilen cihaz mı yanlıştı anlayamadım. Çok ince geldi.
Araç şeker beyazı 1.2 tsi ambition buna ek çelik jan ve sis farı ile 47 bin tl ye anlaştık. Boyası çok ince geldi acaba cihaz mı bozuktu yoksa araç gerçekten bu kakınlıkta mı bilemedim. Araçla 13 km de yol yapılmış depodan geldi demişti satan arkadaş.
1.2 tsi ile pek bir bilgim yok ama nice 1.6 motorlara fark atacağını düşünüyorum. Tabi bu konuda çevrimi zor ikna ettim ilerde birgün satarken ne yapacağım bilmiyorum.

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun hocam. Bende 1.4 tdi dsg style var. Araçtan memnun kalacağınıza eminim. Bende jantları değiştirmeyi istiyorum ama daha uğraşamadım. Hallederiz inşallah. Boyadada bir sorun olacağını sanmıyorum ama diyemiyorum bişey bir bilgim yok. Kolay gelsin

Çevrimdışı myerss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mgenco selam,

Ben de bu aracı düşünüyorum . Araçtan memnunmusunuz ? Fark ettiğiniz herhangi bir problem vs var mı ?

Ben buguün dik bir yokuşta test sürüşü yaptım ve araç çok az da olsa kaydırma yaptı . Sizin başınıza hiç böyle bir durum geldi mi ?

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;527865
Bugün yakıt tüketimi hakkında başlıkta açtım fakat cevap alamadım. Çok farklı tüketim olacağını düşünmüyorum bu yüzden gözümü karartıp aldım fakat lastikler nexen blue hd by hoşuma gitmedi. Aracın boya kalınlığı 50-70 civarı buda hşç hoşuma gitmedi acaba bana verilen cihaz mı yanlıştı anlayamadım. Çok ince geldi.
Araç şeker beyazı 1.2 tsi ambition buna ek çelik jan ve sis farı ile 47 bin tl ye anlaştık. Boyası çok ince geldi acaba cihaz mı bozuktu yoksa araç gerçekten bu kakınlıkta mı bilemedim. Araçla 13 km de yol yapılmış depodan geldi demişti satan arkadaş.
1.2 tsi ile pek bir bilgim yok ama nice 1.6 motorlara fark atacağını düşünüyorum. Tabi bu konuda çevrimi zor ikna ettim ilerde birgün satarken ne yapacağım bilmiyorum.
Yakıt efsane 4 aydır elegance 1.6 tdi kullanıcısıyız boyada vs hiç bi sıkıntısı olmadı şuana kadar

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim sattığımız Rapidin boyası da kalın çıkmıştı :)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
40 mikrona kadar değerler vardı sağlıklı ölçüm yaptığıma yada cihazın yaptığına inanmıyorum o yüzden bu değerleri çokta takmadım. Hayırlısıyla aracı alalım yarın tam bir f/p aracı yılda max. 8 bin km yaparım yakıtta da üzmez ise 10 sene rahat kullanırım. Aldığımdan itibaren yorumlarımı paylaşacağım.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde 160-180 arası çıkması gerekirken bizim kinde 220-250 arası çıktı diye hatırlıyorum. Sizin ölçüm cihazının birimi farklı olabilir mi acaba ?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;528047
Normalde 160-180 arası çıkması gerekirken bizim kinde 220-250 arası çıktı diye hatırlıyorum. Sizin ölçüm cihazının birimi farklı olabilir mi acaba ?

160-180 de fazla size iki kat boya atmış fabrika aslında güzel birşey. Böyle durumlarda bayiden yazı almak satarken zor durumda kalmanızı engeller.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;527865
...1.2 tsi ile pek bir bilgim yok ama nice 1.6 motorlara fark atacağını düşünüyorum. Tabi bu konuda çevrimi zor ikna ettim ilerde birgün satarken ne yapacağım bilmiyorum.
Satarken 1198cm³ motorun problem olacağını düşünüyorsanız, hiç kafaya takmayın yakın zamanda Toyota da 1200cm³ turbo motorlara geçecek. Toyota' yı örnek gösterseniz herkesi ikna edersiniz.:)

Kazasız belasız İnşaallah.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;528059
160-180 de fazla size iki kat boya atmış fabrika aslında güzel birşey. Böyle durumlarda bayiden yazı almak satarken zor durumda kalmanızı engeller.

Değerler yanlış olabilir , üzerinden 9 ay geçti :) birazdan bilen birisi düzeltir :) boyaya bakan ilk kişi skodalarda bi durum normal demek ki dedi bizden iki gün önce de bir octavia ya bakmış o da kalın çıkmış ama arabalar orijinal dedi. Alan adam hiç problem yapmadı.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi yı satma konusunu çok düşünmeyin , artık araçlar internet üzerinden satılıyor, 75 milyonluk Türkiye'de illa ki sizin gibi 1.2 motoru tercih etmek isteyen çıkacaktır. Daha önce de belirtmiştim , satarken tek sıkıntısı lpg montajının çok pahalıya patlıyor olması. O da sadece satış süresini birazcık uzatıyor ama kısmet meselesi tabi.