škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi 90 ps rapid 2015 yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onurhan Kurtulus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;551439
Aracı alalı 4 ay 4 bin km kadar oldu. Bir benzinli için tüketimi çok iyi dizel bir aracın yakaladığı değerleri rahat yakalıyor. Yol tutuşu gayet iyi. Süspansiyonlar serte dönük ama tutunmayı arttırıyor. Gerçekten yerinde bir otomobil üretmişler. Negatif yanı yol sesi. Tabi 110 bg olmaması. Sizinde aracınız hayırlı olsun kaça geldi acaba. Bu arada style versiyon 110 bg değil miydi?
Düz vites 110bg iken dsg şanzıman 90 bg.Ama benim için önemli değil.Önemli olan tork oda yeterli.Tabii birde yakıt ekonomisi.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir fikrim yok ama 1.4 125 hp dsg si var. Bu 90 hp aracı satarken bizi zorlayacak gibi. 1.4 egea bile atmosferik motoruyla 95 hp güç üretiyor. 2015 öncesi 1.2 ler 105 hp ilen bizim 90 lıkların değeri bayağı düşük kalacak gibi.

Çevrimdışı Onurhan Kurtulus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selam  Arkadasım.Öncelikle yeni yılınız kutlu olsun.Bende Rapid spaceback 1.2 tsi 90 bg dsg sanzıman sahibiyim.6 Ocak günü aracımı teslim aldım.Kırmızı renk.Kısa sürede edindiğim gözlemlere göre aracın torku çok yeterli dsg vites geçişleri çokçok iyi motor çok sessiz.Motor gürültüsü hiç yok gibi.90 Bg sakın takılmayın.Çok dengeli bir motor.Tabii 1.4 Tsi 125 bg motor ile kıyaslamayın.Ama yinede bence performans olarakta başarılı.Aldığım günden beri 225 km yol yapmışım.Ortalama yakıt tüketim değeri 5,9 lt gösteriyor.Deneme amaçlı 190 km yüksek hıza kadarda ulaştım. Gayet rahat bir şekilde bu hıza ulaştı.120-130 km sonra yüksek hızlarda rüzgar sesini hisetmeye başladım.Sonuç olarak bu arabadan benim beklentim.Öncelikle yakıt ekonomisi.Bu bakımdan bu araba ile 90-120 km hız ile 5,5-6,0lt yakış oranlarına ulasabilirsiniz.Arabanın Bolero müzik sistemi bir harika,Üç kollu direksiyon simidi çok kullanışlı.Araba genel anlamda VW çizgilerini çok yansıtıyor.Benim kendi aracım olan VW jetta ile karakteristik olarak çok benziyor.Zaten bunun için eşime bu Rapid Spaceback aracını aldım.Doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.Size tavsiyem düşünmeden alın .Bu satış rakamlarına bu dolulukta başka bir araç yok.Fiat Agea,Hyundayi i20,VWgolf 1.2 tsi araçları yakın markaja alarak değerlendirdim.Sonuçta fiyat olarak,sağlamlık olarak,işçilik,malzeme kalitesi olarak rapidi seçtim.Tabii golfde çok güzel lafım yok.Ama 10000 tl daha pahalı .10000 tl 40 depo benzin alırım.Bir depo ile 700 km gideceğimi varsayarsam,28000 km yol yaparım 10000 tl ile.Rapidde aynı konforu veriyor.Tamamen marka algısı.Markaya çok takılmadım açıkçası.Rapid ile golf arasında bir fark görmüyorum.Sonuçta cebimdeki para ile alınabilecek en iyi arabayı aldığımı düşünüyorum.Selamlarımla.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;528240
Aracı bugün teslim aldım. Ama hiçbirşey hediye etmediler desem yeridir. Kendi ürettikleri anahtarlık dışında.
Araç ile bursaya geldim gayet rahat geldim. Araç pamuk gibi acaba kaç bine kadar böyle yumuşak kalır. B arada bu araca buoş paket demek imkansız. Malzeme kalitesi gayet güzel. İşçilik on numara.
160 km yolu 3 saat 20 dakikada tek kişi geldim klima full açıktı. Yer yer dur kalk yer yer 100 km civarı hızla geldim. Bursaya vardığımda ort 5.7 idi. Araç öekmiyor gibi geliyor ama gaza basınca beklenmedik bir şekilde ataklaşıyor. Virajlarda biraz zorladım ama esp yi devreye sokturacak kadar yaomadım tırstım biraz :)
Start stop ile sıkışık trafikte kalmak sıkıntı ama nasıl kapatscağımı Bursaya gelince buldum :) şimdilik herşey güzel. 3 bin devri geçmemek için max. 130 bastım çok stabildi. Bir iki yerde 4 bin devre çıkmak zorunda kaldım oda arkamdakinin sıkıltırması sonucu.
Bu arada sis farlarının dönüşe duyarlı olduğunu sanıyordum değilmiş. Yorgunluk tespit sistemi ve ekektronik difransiyel kilit rapid te yok galiba.
Geriye kalan şeyleri aklıma geldikçe yazacağım.
Aslında araçta o kadar çok artı var ki onlar sonraya şimdilik bu kadar :)
Selamınızı da ilettim ;)

Hayırlı olsun. Biz de aynı aracı Aralık ayında teslim aldık. Sis farları dönüşe duyarlı, ancak Xenon far alırsanız :)

Skoda aracı alırken Yüce Auto'nun bir kutusunu veriyordu. Yedek anahtar, ruhsatlık var sadece. Gerekli mi değil, ama bence hoş olmuş.

Biz Esenyurt'ta Doğuş Oto'dan aldık aracı, Ankara'ya gelene kadar ortalama 6.3 l/100 km yakıt tüketimi oldu. İstanbul'da 3.5 saat berbat bir trafikte gittiğimi de belirteyim. Otobana çıktıktan sonra ise hız sabitleyicisini 127 km/h ayarladım ve hiç arttırıp azaltmadım. Aracın yakıt tüketimin düşeceğini biliyorum, ama bu değerler bile benim için tatmin edici.

Alıntı yapılan: mrt03mrt03;551512
Fabia da Dsg 110 hp iken rapid de neden 90?

İki versiyonu da kullanmış birisi olarak şunu söyleyebilirim. Araçların arasında hiç bir fark yok. Sadece yokuşta 110 bg fabia 90 bg rapid'e göre daha istekli oluyor. Bu da belki 100 m'lik mesafede 5-10 m fark demektir ki bence buna takılmayın.