škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi 90 ps rapid 2015 yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumda hep 105 ps lik euro 5 model motorlardan bahsedilmiş. Peki euro 6 lı 90 ps 1.2 tsi rapid ve fabia fabrika verileri 4.0-4.7-6.0 gibi rakamlara sahip bu modeli kullanan arkadaşlar siz ne kadar yakıyorsunuz bu değerler gerçeği yansıtıyor mu? 100 km hızdan sonra yakıt tüketimi aşırı derecede artıyor mu? Bu aracı alacağım ama yakıt tüketimi benim için çok önemli.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;527987
semih bey , hayırlı olsun aracınızı aldınız mı ?

Teşekkür ederim yarın teslim alacağım. İlk izlenimim 2015 modeli gerçekten çok iyi yapmışlar ambition olmasına rağmen.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;527995
heyecan vardır şimdi :)

Olmaz mı Korhan bey zaten şuan Kocaelindeyim Özdağlardan aldım. Var mı bir tavsiyeniz şunu iste bunu iste gibi. Gerçi en uygun fiyatı burası verdi pek birşey istemeye yüzüm yok ama:) sadece lastikleri hoşuma gitmedi nexen n blue hd.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:) E Aynı yerdeyiz desenize

ben de Özdağ'dan aldım.

Koltuk koruma hediyenizi unutmayın SONAX , gerçi ben aldım da yaptırmaya vakit bulamadım :)

Kutu içinde USB , anahtarlık ve ruhsat kabınızı da alın.

Tekrar hayırlı olsun , Vedat Beyi de görürseniz selamlarımı iletin lütfen

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;527836
bugün aracı alacağım yardımlarınızı bekliyorum.

90 tsi hakkindaki görüşleriniz nelerdir acaba bende 75 atmosferik var motoru 10 binde açildi yakit baya bir düştü sizden sadece aracim yokuşta klimali ve araba geçerken performansi merak ediyorum ve en yüksek hiziniz ne oldu

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidchi;528111
90 tsi hakkindaki görüşleriniz nelerdir acaba bende 75 atmosferik var motoru 10 binde açildi yakit baya bir düştü sizden sadece aracim yokuşta klimali ve araba geçerken performansi merak ediyorum ve en yüksek hiziniz ne oldu

Aracı bugün teslim alıyorum atmosferikle kıyaslamayın daha aracı kullanmadım fakat 1.4 atmosferikten bile çok çok daha iyi gideceğini düşünüyorum. Sadece yakıt verileri bakalım nasıl olacak lpg takılmadığu için yakıt önemli.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;528169
semih bey naaptınız aracı ?

Aracı bugün teslim aldım. Ama hiçbirşey hediye etmediler desem yeridir. Kendi ürettikleri anahtarlık dışında.
Araç ile bursaya geldim gayet rahat geldim. Araç pamuk gibi acaba kaç bine kadar böyle yumuşak kalır. Bu arada bu araca boş paket demek imkansız. Malzeme kalitesi gayet güzel. İşçilik on numara.
160 km yolu 3 saat 20 dakikada tek kişi geldim klima full açıktı. Yer yer dur kalk yer yer 100 km civarı hızla geldim. Bursaya vardığımda ort 5.7 idi. Araç öekmiyor gibi geliyor ama gaza basınca beklenmedik bir şekilde ataklaşıyor. Virajlarda biraz zorladım ama esp yi devreye sokturacak kadar yaomadım tırstım biraz :)
Start stop ile sıkışık trafikte kalmak sıkıntı ama nasıl kapatscağımı Bursaya gelince buldum :) şimdilik herşey güzel. 3 bin devri geçmemek için max. 130 bastım çok stabildi. Bir iki yerde 4 bin devre çıkmak zorunda kaldım oda arkamdakinin sıkıltırması sonucu.
Bu arada sis farlarının dönüşe duyarlı olduğunu sanıyordum değilmiş. Yorgunluk tespit sistemi ve ekektronik difransiyel kilit rapid te yok galiba.
Geriye kalan şeyleri aklıma geldikçe yazacağım.
Aslında araçta o kadar çok artı var ki onlar sonraya şimdilik bu kadar :)
Selamınızı da ilettim ;)
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2015, 22:54:49 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
semih bey hayırlı olsun , tabii bazı eksileri var rapidlerimizin ama kendini bir şekilde sevdiren bir araç.

tekrar hayırlı olsun.

Çevrimdışı Onurhan Kurtulus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun.Bende Rapid spaceback 1.2 tsi 90 hp dsg style modelini aldım.Bayideki son araçtı.6 Ocak 2016 teslim edecekler.Ben bu aracı test sürüşü yaptım.Çok çok başarılı.Vw golf 1.2 comfortline dsg alıyordum neredeyse .10000 tl cebimde kaldı.Skoda bu aracta çok iyi iş çıkarmış.Kesinlikle doğru bir karar vermişsiniz.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onurhan Kurtulus;551142
Hayırlı olsun.Bende Rapid spaceback 1.2 tsi 90 hp dsg style modelini aldım.Bayideki son araçtı.6 Ocak 2016 teslim edecekler.Ben bu aracı test sürüşü yaptım.Çok çok başarılı.Vw golf 1.2 comfortline dsg alıyordum neredeyse .10000 tl cebimde kaldı.Skoda bu aracta çok iyi iş çıkarmış.Kesinlikle doğru bir karar vermişsiniz.

Aracı alalı 4 ay 4 bin km kadar oldu. Bir benzinli için tüketimi çok iyi dizel bir aracın yakaladığı değerleri rahat yakalıyor. Yol tutuşu gayet iyi. Süspansiyonlar serte dönük ama tutunmayı arttırıyor. Gerçekten yerinde bir otomobil üretmişler. Negatif yanı yol sesi. Tabi 110 bg olmaması. Sizinde aracınız hayırlı olsun kaça geldi acaba. Bu arada style versiyon 110 bg değil miydi?