škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabiam lpg de çok yakıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı edebi24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yaklaşık iki hafta önce lpg taktırdım.yaklaşık 200 km yol yaptım.hesaplarıma göre 24o lira yakıyor.buğün tüp ayarı iççin kartal oto sanayiye giittim.beznde de çok yakıtğını soyleyerek bilgisayara bağlattılar.bilgisayarda egoz da bir problem olduğunu soylediler.bir müşür varmı o değişmeliymiş.o müşür bu kadar etki etmez diye düşünüyorum.sizce ne yapmalıyım.kelebek falan diyorlardı..oyle birşey mi yapöalıyım.yoksa yetkili servise mi gitmeliyim.ne kadar isterler? baya soru sordum ama bana yardımcı olursanız çok seevinirim..şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
oksijen sensörü olabilir kelebek diyosa gaz kelebeği olabilir...

Ama ilk başlarda tüketim fazla olur 1000 km den sonra gaz ayarına çağırırlar normalde 1000 km takip edin sonra baktırın derim..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Erhan bey hayırlısı olsun ama ben bu lpg işlerini sırf bu işkencelerden dolayı taktırmıyorum.Takar takmaz lpg yi bu tür sorunlar maalesef başlıyor.
Gelelim sorununuza;lpg de genellikle  ilk lpg montajında bu tür sorunlar normaldir gibi ama lpg de en az 3 tank boşalmasını önerirler ondan sonra rayına girer derler.Ben bununda yanlış olduğunu düşünüyorum,zira  burda bir arkadaş 2000 model 2000cc ford focusuna burdan taaaaa Aydın'a gittik 3 yıl oldu sanırım lovata taktırmaya gittik olduğumuz bölgeye 220 km.Hemen takıldı lpg sıralı sistem montajdan sonra sadece 5 tl lik lpg aldık gerçekden hem performans hemde piyasada ki en az yakıt araçlardan daha az yakmıştı.O zaman biz sormuştuk ne zaman sonra gelelim ayar yaptırmaya kaç depo bitirmemiz gerekir diye; bizde öyle bir sorun olmaz gelmenize gerek yok dedi.Gerçektende arkadaş bir daha gitmedi.5 ay önce sattı aracını.Sanırım sizinkide sıralı sistemdir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ