škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapı Gıcırtaması

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eyvallah bilgiler için.. az önce öğlen arasında yemeğe giderken kapıyı açıp denedim.. o bahsedilen parça üzerinde girinti çıkıntılar var.. tam geçiş anlarında oradan küçük bir ses geliyor..

bu durumda; WD40 alınıp denemeliyim.. birde kapı fitillerine bir şey bakıp denemeliyim..
koltuğu halletmiştim.. koltukta gıcırtı değilde ..tıkırtı geliyordu.. arkasına yumuşak bant filan koydum.. o demire de bant sarmıştım..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar.. 3 farklı ihtimal verildiği için bende hangisinden geldiğini tespit etmekle uğraşmadım.. üçüne de işlem yaptım.. koltuktaki kancaya bant sardım.. kapı fitiline deri plastik sütü sürdüm.. birde kapıdaki bahsedilen siyah parçaya WD40 sürdüm.. olay tamamdır.. bir haftadır tık ses gelmiyor..gacur gucur işi bitti... arabamı daha çok seviyorum artık.. :)
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2014, 14:51:41 Gönderen: zaferhan »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aklınızda bulunsun koçtaşta WD-40'ın siliconlu yağlaması 24.90 tl'ye inmiş bu düz WD-40'tan daha iyi lazım olursa onu tercih edin.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;468825
aklınızda bulunsun koçtaşta WD-40'ın siliconlu yağlaması 24.90 tl'ye inmiş bu düz WD-40'tan daha iyi lazım olursa onu tercih edin.
Bu yapı marketlerin fiyatlarına akıl sır ermiyor. Bildiğiniz şeffaf silikonun akvaryum için kullanılanı (Belçika malı). Bu yapı marketlerde 12-14 TL Nette 9-10 TL arası. Rüzgarlı sk.ta 8 TL Normali (Universal) 6 TL. Markada dandik filan değil Henkel'in SİSTA' sı. Aynı yerde dün gözüme çarptı. Silikonlu WD-40 16.50 TL Yeride vergi dairesi karşısı (Eski PTT Genel Müd.binası) Taksi durağı tarafı(sokağı)
Akvaryum silikonundan özel olarak bahsettim. Hepte arabaya sürecek değiliz ya ! Uzun zamandır banyo duşa kabinin fayansla birleştiği ve duşa kabinin perdeleriyle birleştiği yerlerde siyah renkli küflenme oluşuyor. Oluşma nedenide silikonun fayans yada fiber-glasla yapıştığı yerden zamanla ayrılarak oluşan boşlukların su tutması.Ne yaptıksa çare olmadı. Her yıl temizlenip yeniden silikon çekmekten de bıktım. Bu akvaryum için imal edilen silikonların fayans-cam-fiber hatta çimanto veya fuga derzlere yapışma kuvveti diğerlerine göre ~ 10 misli yüksekmiş. Ayrıca sadece SİSTA akvaryum silikonu antibakteryal. Ayrıca silikon içinde özellikle milyoncu silikonlarında, dolayısıyla ucuz olanlarda SOLVENT kullanılıyormuş. Buda aslında malum çözücü su ve diğer sıvılarla temasta çözülüp zehir etkisi yapıyormuş. Bu nedenlede küf olayı %100 olmasada kesine yakın bir çözümmüş. Paylaşayım dedim bu vesileyle.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2014, 18:04:42 Gönderen: Picasso »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Wd-40 in sivi gresi var biz sunroof icin kullaniyoruz. Sisesi 25-30₺ gibi pahali olunca heryere korka korka koklaya koklaya sıkıyoruz.

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ses gelıyorsa ugrasma muzık ac hafıf duymassın yapcak bırsey  yok sesı kesmıssınız ama tekrar edıcek umarım etmez ama nafıle