škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 68 hp de ateşleme bobini nerde?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracıma anakradan ateşleme bobini geldi.Yedek parçacıya ihityacı oalcak bütün bilgileri vermeme ramen,kare şeklinde bobin yolladı.Benim arabada bujiler  yan yana sıralı ve tek parça uzun oval formunda pik bir ateşlemme bobini var.Bu parça motorun ön kısmında duruyor.
gelen parça şu şekilde

http://www.otoparcasepeti.com/?urun-detay_4099_Fabia_2000-2008_Atesleme_Bobini.html

bağlantıda var fiyatı nedendir bilmem çok ucuz neyse.Parça 2000-2008 fabia diyor fakat benim arabada bu parça için bir yer yok.Ben mi yanlış biliyorum yoksa parçacımı yanlış parça yolladı?

http://www.vwspares.co.uk/fabiaelectrical.php

burda listedeki Ignition Coils yazan yerin altındaki benim parça.Bu parçadanmı bulmak gerekli?

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
favorit  motoru  ise   bujilerin  üzerinde  duruyor  bu  Opellerde  "DIS  pack" diye  geçiyor.

distribütörsüz ateşleme sistemi  parçasıdır.  
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Skoda_Felicia_1.3mpi_Lump.JPG

burdan  tanıyabilirseniz çok  iyi  olacak  aslında  bu  felicia  motoru  ama  sizin  fabia nın  kapağını  sökünce  altından bu görüntünün  çıkması  lazım.

burda  skoda  yazılı  döküm  kapağın  hemen  altında  bobin.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada  yanlış  parça  yollanmış size  sizinde  fark ettiğiniz  gibi :(

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dostum çok sağolasın.Bana gelen parçayı 150 ye almıştım bunlar arasındafark olurmu?

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Favorit,felica yada ait olsada bu bobin benimkine uyar demi : 1.3 ,1.4 fark edermi parça tıpa tıp aynı tekrar teşekkürler

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ezbere konuşmak istemem yanlış  olmasın,  ama samimi fikrimi sorarsanız uyması  lazım diye düşünüyorum.

parça kodundan haraket ederseniz  çok  daha sağlıklı olur :)

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ahmet bey çok sağolun başka bi forumda daha yazmıştım bir tek siz yanıt verdiniz .Artık olaydan eminim ..işte uzakta olunca oluyor böle halbuki tüm bilgileri sölemiştim neyse...

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet hatırladım  :)

müşür konusunda  yardım istiyordunuz sanırım briskoda  isimli yabancı  forumda  çok  güzel  resimli  bir konu vardı  onu  aradım  bulamadım  bulursam  onuda  linkini veririm  hem orda hem burda.

kolay gelsin.

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımda her zaman tekleme olmuyor , bazen sabit devirde bazen devir çizgisi oynuyor acaba temazsızlık varmı ki? buji başı ve bobinlerin ayaklarını  zımparalayıp,benzinle silsem.Sorun çözülür mü sizce?

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu işler hiç belli  belli  olmuyor :)

sonuçta  elektronik var işin içinde  güzel  bir  araştırma  lazım ama  buji  başları  ve  bobin  temas  noktalarından  sıkıntı yapması  çok  zor ihtimal.

soketlerin  temizliği için  wd40 sprey  fazlasıyla  yeterlidir.

birde  tekleme sorununu  boğaz kelebeğinden  yapabilir. bunun temizliği ve vag-com cihazıyla  adaptasyonu  sorunu  düzeletebilir.

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dostum 2 gün önce serviste boğaz kelebeğini temizlettim.Aracın titremesi ve vuruntusu azaldı fakat hala araç devri bazen sabitlenmeyip stop ediyor ve düşük viteslerde vuruntu var.Bakalım yarın iyice temizleyip saç kurutma makinasıyla kurutacam ıslaklığa ve neme karşı ....