škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia'nın çekişinin düşmesi hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ssayin72

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam Arkadaşlar

Ben yurtdışında çalışmaktayım.Önümüzdeki ayda izine geleceğim geldiğimde arabamı bazı konularda bakıma götürmek istiyorum.Sizinde görüşünüzü alayım dedim.2004 model 101 bg Fabiam var.Cezayirde olduğum için araba sürekli park halinde izine geldiğim sürelerde kullanıyorum. Bu hafta kardeşim İzmirden geldi arabayı bir kaç kez kullandı çekişinin çok düşük olduğunu söylüyor. Bende bu olayı birkez yaşamıştım . Ocak 2008 de arabayı aldığımda 33.000 km.de idi (Alırken And Otomobilde teknik kontrolden geçirttim arabanın temiz ve düzgün olduğunu söylediler.)Ayrıca sonradan 30.000 bakımınıda yaptırdım. Şimdi ise 39.000 km ye gelmek üzere. Böyle bir kilometrede olan arabanın çekişinin bu kadar düşmesi normal mi? Benden önceki sahibi km.yi geriye çektirmiş olabilir mi? Önceki sahibinin kullanış hatalarından dolayı Debriyaj baskı,balata vb.aksamlarda sorun varmıdır?Bakıma götürdüğümde debriyaj baskı balata vb.aksamlarda sorun var ise bana nekadara patlar?  Ankarada olan arkadaşlardan, kendilerininde memnun olduğu bu olayı anlayacak dürüst iyi bir servis varmı tavsiyelerini rica ediyorum.Şimdiden teşekkürler. (Her izine geldiğimde arabanın servisi olan And Otomotivde bilgisayarda incelettim.Sorun  yoktu.)
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2009, 19:29:46 Gönderen: ssayin72 »
2004 Fabia 1.4 16V 101 Bg

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İyi bir kontrol lazım, km oynanmış olsa bile 100 bin km geçmiş araba eğer bakımlıysa hissedilir bir düşüş olmaması lazım...

octaviaman

• Ziyaretçi

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba fazla kullanılmıyorsa yakıttan dolayı olabilir.Depoda uzun süre kalan yakıtın kalitesi düştüğünden yanma oranıda düşecektir.Buda çekişte bazı sorunlar yaratabilr.Benim fikrim bu yönde.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim aracım olan octi ye opet'den,bp'den ve değişik istasyonlardan benzin aldığımda hep yanıyordu arıza ışığı,birde PO'dan almaya başladım sürekli şimdilik herhangi bir sorun yok Allah'a şükür.Demem o ki yakıt gerçekten önemlidir ciddiye almalısın.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun süre aracımı kullanmadığım zaman performansınını düştüğünü bende gözlemleyebiliyorum.Biraz uzun yol yaptığımda hemen kendine gelebiliyor.Bu durumda öyle bişey olabilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
mesela benimki hiç düşmez, Eryamandan Ostime kadar bile 140 la gidiyor :D

soruna gelecek olursak, herhangi bi arıza lambası yanmıyorsa baskıda dert olması bi ihtimal, çok komik derlerde olabilir el freni indirmiyordur vs...

benzinli araçlarda sık rastlanır boğaz kelebeği temizlenebilir, belki bujinin tekine akım gitmiyordur vs....
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2009, 23:01:28 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı ssayin72

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam Arkadaşlar bugün Türkiye'ye izine geldim dolayısıyla arabamada kavuştum ama havaalanında arabayı çalıştırırken servise götür uyarısı veriyordu ve kilometre saatinde ne hakkında götürmem gerektiği yazıyordu ama o telaşede not almadım. İnşallah büyük bir sorun değildir. Buda çekişin neden düştüğünü açıklıyor galiba.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ssayin72;33621
Selam Arkadaşlar bugün Türkiye'ye izine geldim dolayısıyla arabamada kavuştum ama havaalanında arabayı çalıştırırken servise götür uyarısı veriyordu ve kilometre saatinde ne hakkında götürmem gerektiği yazıyordu ama o telaşede not almadım. İnşallah büyük bir sorun değildir. Buda çekişin neden düştüğünü açıklıyor galiba.

Muhtemelen yıllık bakımı geldiği için veriyordur o uyarıyı:ok:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
baskı balata için konuşayım servis ustası iyi kullanılmışsa en az 70 bin km götürür demişti.

Çevrimdışı ssayin72

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;33622
Muhtemelen yıllık bakımı geldiği için veriyordur o uyarıyı:ok:

Aynen öyle dediğiniz gibi bugün birde teknik muayenesini yaptırdım onun için serviste araç 39390 km.de iken ikinci 30.000-60.000 km bakımını yaptılar.Ben geçen sene 32.000 km de iken bakımını yaptırmıştım. Bana 300 TL gibi tuzlu bir rakama mal oldu.Teknik muayene hatırına sesimi çıkaramadım maalesef. Sonuç olarak çekişte bir problem yok cevaplar için herkese teşekkürler.