škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Değişik bir sıkıntı.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrardan yeni bir sıkıntı ile karşınızdayım.

Anlam veremediğim bir durum, paylaşayım izninizle. Aracımla şehir içi giderken böyle bir durum yok, kendisini genellikle uzun yolda gösteriyor. Aracımla hangi vites ve hız olduğu farketmez, sabit bir şekilde ya da hızı yükseltir bir şekilde ilerlerken, sanki bir güç bizi bir anlık tutup bırakıyor. Şoför koltuğunda gayet net hissediliyor.

Mesela Ankara-Kırıkkale arasında sürekli gidip gelirim, her gidişimde 10 15 kez yapar aynısını. Neden ola ki?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Manuel mi araç? Km yüksekse baskıdan olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım yakıt pompası göz kırpmaya başlamış.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tup varmi,

Bide ibrahim kardesim konuyu takip ediyorsun degilmi.

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kusura bakmayın, hanımın bacağı kırıldı 2 haftadır süreklilik arz eden bir meşguliyetimiz var, cevap veremedim.

Öncelikle yakıt pompasından değildir, araç tüpte iken de yapıyor. Ki yakıt pompasını yeni değiştirdik "0" ıyla.

Kilometresi 185 bini geçti.

Aracın bujileri ve buji kabloları yaklaşık 5000 km önce değiştirildi. Fakat o değişimden beri sanki daha fazla yapıyor gibi geldi. Aracımı ilk aldığım zamanlarda, çok nadiren de olsa CruiseControlde iken de yapıyordu. Ancak şu anda manuel kullanımda bile uzun yolda çokça yapıyor. Mesela bir aracı sollamak istiyorum, yokuşta o anlık düşüş bile insanı tedirgin ediyor.

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı, tüpe tekrar program attırmak için Ankara'nın en iyilerinden (öyle dediler) Kayra'ya götürdüm. Tufan Usta'ya durumu açıkladım. Bana "200-250 km benzinde" sürmemi ve tüpe geçirmeden gelmem gerektiğini belirtti. Aracımla tekrar Kırıkkale'ye döndüm benzinde, ancak en ufak bir tıklama tekleme olmadı. Sanırım tüpün ayarsızlığından. Umarım yalnızca ondandır.