škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kafayı yemek üzereyim......

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba hafta sonu biraz benim dikkatsizliğim birazda belediyenin yaptığı logar betonu yüzünden sağ arka lastiğimden oldum. 2011 model aracımda daha önce lastik değişimi hiç yapılmadı orijinal ContiPremiumContact™ 2 ben lastiklerimden gayet memnunum fakat fiyatı diğer markalara göre biraz pahalı geldi. Başka markalara bakmaya başladım Forumdan bir arkadaşımız Viking marka lastik önermiş fiyatı Contiye göre neredeyse yarı yarı yarıya, lastikler için 3 gündür internette yorumları okuyorum bir kısım lastiği överken diğer kısım ise Hıdırellez ateşinde bile yakmam der gibi kötülüyor. Her marka için farklı farklı yorumlar mevcut bir türlü karar veremiyorum bu yüzden kafayı yemek üzereyim. siz değerli arkadaşlarımın yorumları benim için çok önemli stepne ile duruyor araba korkudan binemiyorum.    :uuu:

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam aracına daha uzun süre binerim diyorsan lastiğin iyisinden al (continental 10 numara lastik) çünkü aracı yolda tutan şey lastik. Yakın zamanda satacaksan çok pahalı lastik almaya gerek yok bence...

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DuMaN38;518621
Hocam aracına daha uzun süre binerim diyorsan lastiğin iyisinden al (continental 10 numara lastik) çünkü aracı yolda tutan şey lastik. Yakın zamanda satacaksan çok pahalı lastik almaya gerek yok bence...

Arabamızı çok seviyoruz ailecek. Allah  boş yere sattırmasın inşallah.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;518625
Arabamızı çok seviyoruz ailecek. Allah  boş yere sattırmasın inşallah.

Hocam o zaman hiç düşünme al continental, kafan rahat etsin...

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sa iyi günler kafayı yemenize gerek yok jant lastik ölçüsünü bilmiyorum ama  Continental ContiEcoContact 3 ün sıfır fiyatı 14jant 125-135tl arasında 15jantda 135-145 tl ye bulunuyor iki tane alın eşli olsun. tek alırsanız diger lastiklerinizin deseni ve ebatları aynı olmalı.
Michelin goodyear öneririm daha ucuz derseniz petlas starmax hankook vs. vs. ama bence michelin goodyear continantal dan şaşmayın. ucuzlar ikinci senesinde tadı kaçıyor.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kadar dert etmeye gerek yok.Kaliteli bir marka alın geçin..3'ün 5'in hesabını yapmaya gerek yok.Ben zamanında ucuz diye hankook aldım gecesinde 2 tanesini babam arabayı park ederken yardı patlattı..

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
195*55*R15 ara ölçü olduğu için 250 TL/Adet, aynı desen ve ölçü Viking marka lastik 165 TL/Adet. Benimde gönlüm Conti diyor ama bazı yorumlarda Fabrikada takılan lastikle bayide satılan lastik kalitesindeki farklardan bahsedince bunalmıştım.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maddi olarak sıkıntıya düşecekseniz petlas alın derim ama eğer masraftan kaçıyorsanız ve arabaya binecekseniz hata yapmış olursunuz.2011 model aracın en az 20-25 bin km yaptığını düşünürsek 2 adet lastik almanız gerekecek.Bütçe el veriyorsa bilindik markaları tercih etmekte yarar var.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;518651
Maddi olarak sıkıntıya düşecekseniz petlas alın derim ama eğer masraftan kaçıyorsanız ve arabaya binecekseniz hata yapmış olursunuz.2011 model aracın en az 20-25 bin km yaptığını düşünürsek 2 adet lastik almanız gerekecek.Bütçe el veriyorsa bilindik markaları tercih etmekte yarar var.

38000 km civarında oldu aracım. Hepinize ayrıca teşekkür ederim. Kafamda bir şeyler canlanmaya başladı. Bir kaç tanıdık vasıtasıyla fiyatlar gelmeye başladı. Şunu da anlamış bulunmaktayım. Lastik bir kere lazım olur fren yaptığımda yerinde yoksa çok büyük sıkıntı ah vah keşke demektense komple takım 4 lastik olarak değiştirmeyi planlıyorum. İlk sırada orijinal lastik conti olmazsa michelın düşünüyorum. yorum yapan ve karar vermemde yardımcı olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yaklaşık 3 hafta önce 2014 üretimi 220 tl den goodyear eg aldım, conti de aynı paraydı..hem dde2015 üretimi   onu kaçırdım.. goodyuearın parasını ödemiştim.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik konusu tamamen içine sinme olayıdır bana göre viking deki gibi conti de karışıklıklar yorumlar karşınıza çıkar mesela ben conti yı sevmem abimin cmax da e5 de giderken 125 km hızda paramparça olan conti yı bana kim övevilir
1 yılda 4 adeti de balon yapan godyear ı bana kim övevilir ben kendince araştırır ve lastikcimin sesine birazda kullananlara kulak veririm şuan kışlıklarım STARMAXX, yazdıklarında MARSHALL bu ataçda böyle uyum sağladılar ve gül gibi geçirip gidiyoruz
Ama asla almayacagım lastikse MİCHELİN ülkenin yol şartlarına ZERRE kadar uyumlu değil.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lassa derim nedeni ise içindeki çelik teller düz değil çaprazdır. Daha dayanıklı bir lastiktir. Seneye pabuçların 4 u de degısecek ilk marka lassa olacak buyuk ıhtımalle.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Dün itibari ile yeni Continental cpc5 195/60/15 2015 üretimi 4 adet lastiğe 740 TL para ödeyerek değişimi yaptırdım. arabam biraz daha jip görünümlü oldu. Allah kimseye kaza bela vermesin inşallah.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın, geçmiş olsun.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;518989
Merhaba arkadaşlar. Dün itibari ile yeni Continental cpc5 195/60/15 2015 üretimi 4 adet lastiğe 740 TL para ödeyerek değişimi yaptırdım. arabam biraz daha jip görünümlü oldu. Allah kimseye kaza bela vermesin inşallah.
Çok doğru bir tercih yapmışsınız.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...