škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Üye Yeni Araba Ilk Sorunlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arthena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba.
Cuma günü 2004 Fabia 1 Sedan 1.4 Tdi satin aldim. Arabanın birkaç sorunu olduğunu farkettim. Ilk arabam ve bugüne kadar Skoda hakkında hiç bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.  

1. Yavaşlamaya yakın arabanın altından metal metale sürtüyormus gibi ses geliyor.  Bu neden olabilir?
2. Benimde kapı switchlerim bozuk ve bugün bagaji acamadim. Öyle bıraktım.  Ne gibi oneriniz olur?
3. Sol kapinin altinda bagaj açma kolu mu var? Benim arabada o kısım kırık ve ne olduğunu bilmiyorum orada.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2016, 08:08:02 Gönderen: Arthena »

Çevrimdışı Anilx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bagajı açmak için , önce sağ ön kapıyı aç kapat . ondan sonra bagaj açılıyor.
bagaj açma kolu yok. ön kaput açma koludur

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arthena;584674
Arkadaşlar merhaba.
Cuma günü 2004 Fabia 1 Sedan 1.4 Tdi satin aldim. Arabanın birkaç sorunu olduğunu farkettim. Ilk arabam ve bugüne kadar Skoda hakkında hiç bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.  

1. Yavaşlamaya yakın arabanın altından metal metale sürtüyormus gibi ses geliyor.  Bu neden olabilir?
2. Benimde kapı switchlerim bozuk ve bugün bagaji acamadim. Öyle bıraktım.  Ne gibi oneriniz olur?
3. Sol kapinin altinda bagaj açma kolu mu var? Benim arabada o kısım kırık ve ne olduğunu bilmiyorum orada.

cevap 1: rot balans ayarı yapan bir yere göster.
cevap 2: sol arka kapıyı açarakdan bagaj kapağını açabilirsiniz.
cevap 3: soför koltuğunun sol tarafındaki koltuk aşağı-yukarı ayar koludur. hemen ilerisindeki kol ise ön kaputu açma koludur.

kolay gelsin...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arthena;584674
Arkadaşlar merhaba.

hoşgeldiniz,

1- fren balataları bitmiş olabilir, bir tamirciye baktırın,

2- kapı kilitlerini kontrol edin, hangisinde tavan lambası yanmıyorsa, o arızalıdır.Sürücü kapısı arızalıysa bagaj açılmaz.

3- Donanım tipine göre (belirtmemişsiniz) sürücü koltuğunun solunda altta yakıt depo kapağı ve bagaj kapağı açma kolu var, belki de hiçbiri yoktur, kapağı kırık olabilir.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arthena;584942
Arabanin zaten balansi yok. 120 ile giderken direksiyon titriyor.
Şoför koltuğu ve sağ arka kapi switcleri bozuk. Işık yanmiyor
Yakit deposu elle açılıyor.  En azindan ben elle açıyorum şuan.  Galiba bagaj açma kolu  varmış orada.

Arabayı tanımıyorum ki donanimlarini bileyim ������

sadece balans kaynaklı olmayabilir o titreme. nisanda balans yapılan lastiklerim haziran sonunda 120 km sonrası titreme yapıyordu. diskler bitik olduğu içinmiş artık

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iç dış foto eklerseniz donanımını biz söyleriz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Arthena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar babam motor kısmını yikamis. Motor kısmı pırıl pırıl oldu.  Kapi lambaları yanmiyordu. Artık yanıyor.  Bagaj açılıyor far açık kaldı uyarısı geliyor.  Enteresan bir şekilde o sorunlar düzeldi.  

Resim nasıl atılıyor bilmediğim için atamiyorum.

Arabanın altından ses devir düşerken 1800 devirde yapıyor.  Araba hirliyor pervane varmis da surtuyor gibi ses geliyor.  Haftaya baktiracagim ona da.

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
alttan gelen ses  Z rotlar ve salıncak burçlarından olabilir.  arabanız hayırlı olsun.

Çevrimdışı Arthena

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asigolu;585444
alttan gelen ses  Z rotlar ve salıncak burçlarından olabilir.  arabanız hayırlı olsun.

Çok teşekkür ederim

Çevrimdışı Sergurbuz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anilx;584764
bagajı açmak için , önce sağ ön kapıyı aç kapat . ondan sonra bagaj açılıyor.
bagaj açma kolu yok. ön kaput açma koludur

Bagaj açma düğmesi koyabilirsin ben kendim yaptım skoda fabia ların bagaj sistemi zaten motorlu kaput açma çubuğunun altında kablolar mevcut bagaj açma motoruna giden kabloları renklerinden ayırt ederek bulabilirsin bu kablolara paralel bağlantı yapıp ucunada korna düğmesi takarsan otomatik bagaj açma düğmesi yapmış olursun 10 dk nı almaz

Çevrimdışı Anilx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sergurbuz;585794
Bagaj açma düğmesi koyabilirsin ben kendim yaptım skoda fabia ların bagaj sistemi zaten motorlu kaput açma çubuğunun altında kablolar mevcut bagaj açma motoruna giden kabloları renklerinden ayırt ederek bulabilirsin bu kablolara paralel bağlantı yapıp ucunada korna düğmesi takarsan otomatik bagaj açma düğmesi yapmış olursun 10 dk nı almaz

nasıl yapabiliriz acaba ? hiç bilgim yok. uzaktan anahtarla açılabilir mi ?

Çevrimdışı Sergurbuz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anilx;585864
nasıl yapabiliriz acaba ? hiç bilgim yok. uzaktan anahtarla açılabilir mi ?

Bildiğim kadarıyla anahtarla açma işlemini servisler yapıyor fakat düğme olayını yapabiliriz istanbul da iseniz irtibata geçelim

Çevrimdışı ozgur81

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sergurbuz;585794

Merhaba
Uygulamaya veya son haline ait resim varmı paylaşabileceğiniz.