škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeter artık r12 ile takas

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracım daha 39000 kmde hergün masrafıyla uğraşmaktan bıktım usandım araç 2005 model aracı düşürmüştüm muayineden geçememiştim gittim 4 adet amortisör ve yay aldım geçtim neyse aracı kaldırdığımda takozların dağıldığını z rotların bozulduğunu ve hala çözemediğim sağ ön tekerden gelen sanki yay sışıp salınıyor gibi tık tık tık diye bir arızası var bu arada 3000 devre gelince bi zincir şakırtısıda geliyor. artık bu araçla uğraşmak istemiyorum. 1998 de sıfır olarak aldığımız toros şuan 240000 km de ve bu arızaların hiçbiri başıma gelmedi yaz aylarında tiguan almayı düşünüyordum fakat bu araç beni hem vw den hem audiden hemde skoda dan tiksinir hale getirdi bu araçtan kurtulmak istiyorum alacak takasa girecek arkadaşa yanında hr marka coilover kit ve spor yaylarıda vereceğim araçtan alacağım tek şey özenle hazırladığım ve şuanda araçtan gelen sesleri duymamak için kullandığım 4000 tl arcamış olduğum ses sistemi

takasa giren parçalar

1 adet 2005 model 39000 km de 1.2 htp skoda fabia
2 adet hr marka coilover
4 adet spor yay
4 adet keskin marka kt4 serisi 16 inc jant
stepneside orjinal duruyor araçta lpg yok hiç takılmadı

bunların hepsini sadece 1998 model kırmızı renkte bir r 12 ile başka bir ücret istemeden veriyorum forumda belki aracımı bilenler vardır ufak bir kaza geçirmiştim fotoğrafıda var forumda iki çamurluğuda küçük çiziklerden dolayı boyadım. neyse elinde olan varsa hemen ulaşşın alım satım masraflarıda bana aittir.:(
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2013, 11:04:29 Gönderen: anamarina »

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;422223
arkadaşlar aracım daha 39000 kmde hergün masrafıyla uğraşmaktan bıktım usandım araç 2005 model aracı düşürmüştüm muayineden geçememiştim gittim 4 adet amortisör ve yay aldım geçtim neyse aracı kaldırdığımda takozların dağıldığını z rotların bozulduğunu ve hala çözemediğim sağ ön tekerden gelen sanki yay sışıp salınıyor gibi tık tık tık diye bir arızası var bu arada 3000 devre gelince bi zincir şakırtısıda geliyor. artık bu araçla uğraşmak istemiyorum. 1998 de sıfır olarak aldığımız toros şuan 240000 km de ve bu arızaların hiçbiri başıma gelmedi yaz aylarında tiguan almayı düşünüyordum fakat bu araç beni hem vw den hem audiden hemde skoda dan tiksinir hale getirdi bu araçtan kurtulmak istiyorum alacak takasa girecek arkadaşa yanında hr marka coilover kit ve spor yaylarıda vereceğim araçtan alacağım tek şey özenle hazırladığım ve şuanda araçtan gelen sesleri duymamak için kullandığım 4000 tl arcamış olduğum ses sistemi

takasa giren parçalar

1 adet 2005 model 39000 km de 1.2 htp skoda fabia
2 adet hr marka coilover
4 adet spor yay
4 adet keskin marka kt4 serisi 16 inc jant
stepneside orjinal duruyor araçta lpg yok hiç takılmadı

bunların hepsini sadece 1998 model kırmızı renkte bir r 12 ile başka bir ücret istemeden veriyorum forumda belki aracımı bilenler vardır ufak bir kaza geçirmiştim fotoğrafıda var forumda iki çamurluğuda küçük çiziklerden dolayı boyadım. neyse elinde olan varsa hemen ulaşşın alım satım masraflarıda bana aittir.:(

sahibindne koydun mu?

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 bir araca 16 lık jant,  üstüne üstük sport parçalar takar  bir de spor kullanırsan; hele ki kazası olupta düzgün toplanmadıysa araçtan çok kullanıcının  hatası söz konusudur.

Araba ne yapsın ki bu durumda. Yazacak durumu olsaydı aracınız da ''Yeter artık düzgün kullanan sürücü ile takas'' yazar mıydı acaba?

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazası sadece ön tampon yirtildi başka hiçbirşey olmadı ayrıca aracı hic uzmeden kullanırım bundan emin olabilirsiniz

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alt takıma yaptığınız modifiyenin sonucu yaşıyorsunuz bu durumu...gerekli tamiratı yaptıktan sonra arıza tekrarını yaşamayacağınızın garantisini veririm.Mesela ben 2005 fabiamla yıllardır gitmediğim piknik, tarla dağ yolu kalmadı, tek bir defa sağ rotil değiştirdim 100 liraya ... şu ana kadar tık sesi duymadım.Pire için yorgan yakmayın.39000 de araba satılmaz, çok ağlarsınız.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Engin bey peki motordan gelen zincir sesi ney trigger mi degiscez 39000 km de

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;422241
Alt takıma yaptığınız modifiyenin sonucu yaşıyorsunuz bu durumu...gerekli tamiratı yaptıktan sonra arıza tekrarını yaşamayacağınızın garantisini veririm.Mesela ben 2005 fabiamla yıllardır gitmediğim piknik, tarla dağ yolu kalmadı, tek bir defa sağ rotil değiştirdim 100 liraya ... şu ana kadar tık sesi duymadım.Pire için yorgan yakmayın.39000 de araba satılmaz, çok ağlarsınız.
Aynen katılıyorum. 1.2 ve fabia kasasına  uygun olmayan modifiyeler,geniş tabanlı lastikler hele hele lastik yüksekliğide az ise o kasa ve ön düzen ne yapsın.
Tamam bende 2006 aracımda saçma-sapan bir yığın arıza ile karşılaştım. Araç 36.000 km de.Ama açıkça şunun da farkındayım. Çekoslovak döneminde bu araçlar masrafsız taş gibi araçlardı.7 yıl kullandığım ve 132.000 de sattığım araçta tek mnasrafım debriyaj baskı balata ile ön fren disklerini değiştirmek olmuştu.Aslında karbüratör su koyvermeseydi satmayıda hiç düşünmemiştim. Kışın sabah hiç çalışmayıpta, servis çekicisiyle götürülüp karbüratörü komple değiştirmek gerekir denilince o anki kızgınlıkla bu hatayı yapmıştım. Üstelik takasta aracı alan kişi yakınlarımda bazen görüşüyoruz,ihala o karbüratörle kullanıyor ve 250.000 km. devirdi. Şimdiki fabialarda 5. yılda ön düzen fişeklikleri amortisör takozları motor takozu bile değiştirilmek zorunda. İnanmayan açsın baksın bakım klavuzuna.Tedirgin kullanıyorum ama  çok uygun şartlar belirmedikçe 36.000 km olan bir aracı da elden çıkarmak banada pek mantıklı gelmiyor.

Alıntı yapılan: anamarina;422243
@anamarina,
Bu motorlarda ekzantrik zinciri yoktur.Triger kayışı vardır ve normal şartlarda değişimi 5 yıl yada 90.000 km olarak bakım kitabında yazar ve SES YAPMAZ.Sizin duyduğunuz ses büyük ihtimalle Fincan sesidir veya Fincan Horozları yerinden Çıkmış olabilir. Eğer bu ses fincanlardan geliyorsa 39.000 km de oluşması ise hayli enteresan.Bazen krank dişlisi kasnak pimi kırılır bundan dolayı triger sentesinin 1 diş kaçmasına neden olur,bu da fincan ayarlarını bozabilir.Kısacası pim dışında motor üst kapağı açılmadan anlaşılmaz.
Eğer motorunuz ısınınca kesiyorsa Kışın motor yağı kalınlaşır tam yağlanma sağlanıncaya kadar bu ses oluşabilir.Isınınca kesilir.Fincanlar yıkanırcasına bol yağlamanın yapıldığı yerdir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Aynı arabadan 100+ bine kadar kullandım, tık demedi. Sizin problem de max 1000 liraya hallolur, öyle ucuza vermeyin. Simsar çok, sizden alırlar, hiç dokunmadan 16-17'ye satarlar, alanın da başı ağrır belki. Bence iyi bi usta bütün sorunları çözer. Pek bi şey çıkacağını da sanmıyorum.

Çevrimdışı CerkeSeckin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-daha-guzel-fabia-varsa-onu-alin-112773298/detay

Aracın ilanı uzun zamandır sitede bulunmakta.. Fiyatı çok uçuk.. o fiyata satamazsınız. Bunlar benim düşüncem tabi o ayrı bir konu aracınıza 50.000tl bile isteyebilirsiniz ama sadece istersiniz. Üzerindeki extra aksesuarlar sadece keyif amaçlı yapılmıştır alıcılar onlara verdiğiniz paraya dikkat etmez. Saygılar..

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı satmak istemiyordum fakat artık dayanamiyorum

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;422263
Aracı satmak istemiyordum fakat artık dayanamiyorum
@anamarina,
Bende gördüm gerçekten bu fiyata müşteri bulmak çok çok zor. Birde aracınızı fazla DİLLENDİRİYORSUNUZ.İlandaki bazı açıklamalarınızda bence gereksiz özellikle çizikler vb. konularda, bunlar 2. el araçlarda olmaması mümkün olmayan teferruatlar.Boyatmışsınız konu kapanmış.Şimdi o modifiyeleride geri almışsınız ve bunlarıda ilandan çıkartın. Tabi eğer satacaksanız.Bencede konu ettiğiniz sıkıntılar araca uygun olmayan modifiyelerden kaynaklanıyor,aracın kötülüğünden değil ve iyi bir usta tüm bunları 1000-1200 TL civarında halleder.Artık piyasada kötü araç yok,parasına göre araç var.Birde her marka modele ait kronik sorunlar. Kanımcada satmaktan vazgeçersiniz.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2013, 21:26:39 Gönderen: Picasso »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Picasso;422245
...
@anamarina,
Bu motorlarda ekzantrik zinciri yoktur.Triger kayışı vardır...
1.2HTP' de zincir vardır, kayış yoktur.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;422429
1.2HTP' de zincir vardır, kayış yoktur.

Teşekkür @Uğur@k@r, Biz bu VW motorlarını tam tanımıyormuşuz. Zincir olduğuna göre ses yapmasıda tabi kullanımada bağlı normal.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Arkadaşların da belirttiği gibi HTP motor hem zincirli, hem de 3 silindirli olduğundan biraz seslidir...
Yeni HTP lerde bu sesin büyük oranda giderildiğini duymuştum, bizim 64 lükler bu şekilde, karakteristik de diyebiliriz....duymamak için düşük devir, büyük viteste gaz vermezsiniz.
Sesi azaltmanın bir yolu da değişik yağ kullanmak olabilir, olması gereken 10w40 ı mesela 5w30 gibi bir yağla değiştirebilirsiniz.
Ben kullanmadım ama İrfan hocam'dam bu yönde bir tavsiye almıştım, kendisi memnun kaldığını belirtmişti.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)