škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor suyu devir daimi hk.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mete yıldız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar dün aracımı servise getirdim.Aracım 2012 Elegance 45.000 km dedir.45 bin rutin bakımı yapıldı.benim size sormak istediğim ise şu ;
aracımda yaklaşık 6 ay içinde motor suyunda azalma oldu iki defa takviye etmek zorunda kaldım.dün servise aracı vermeden servis görevlisine kontrol edilmesini söyledim.akşam bana söylenen devir daim motorunun arızalandığı  (su kaçırdığı ) değişmesi gerektiği şeklinde oldu.fiyat olarak ta 1000 tl dediler. Tabi ki yaptıramadım.soru şu devşir daim pompasını internetten gördüm acaba pompa da mı arıza vardır yada aradaki hortumlarda da olabilir mi? servislere pek güvenemiyorum.zira yaşanmış bir sürü tecrübe var.konu hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi acaba.bir de İstanbul da Avrupa yakasında önerebileceğiniz özel yada yetkili servis mevcut mudur?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7033]mete yıldız[/MENTION]   Benimde 2013 model 30000 km de devirdaimi yeni değişti, bende azalma olmadı ama ses yapıyordu, bakım sırasında kontrolde su kaçırdığı ortaya çıktı ben kendi gözümle kaçağı gördüm. 195 tl parça tuttu, 56 tl antifriz, 130 tl işçilik yetkili serviste yapıldı. Sizin motorun devirdaimi triger'e bağlı olduğu için değişimi daha zor belki fiyat bu yüzden pahalıdır ama sadece parça fiyatını öğrenin çünkü dışarıda bile fiyatı neredeyse aynı. Devirdaim'in arızalanması antifriz kaynaklı oluyormuş genelde o yüzden yenisi konulurken su ile karıştırarak koydurun.

Çevrimdışı mete yıldız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
@msah teşekkür ederim.aslında bana verilen fiyat içerisinde sadece pompa fiyatı ve işçilik vardı.bana da çok geldi.son tamamladığımdan sonra 2 ay içinde su seviyesinde azalma olmadı sebebi ne olabilir.bir de merak ettiğim konu araç otopark ta durur iken çalışmaz ise motor suyu seviyesinde azalma olur mu? yoksa motor suyunun azalması için devir daimin devreye girmesi yani aracın çalışması gerekir mi?

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Devirdaimde su kaçağı varsa triger kayışının ıslak olması gerekir.

Ben geçen yaz octavianın devirdaimini değiştirmiştim. Yan sanayi parçaya 120 lira, işçiliğe 150 lira vermiştim.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7033]mete yıldız[/MENTION]   Keçenin durumuna bağlı eğer fazla hasarlı değilse durduğu yerde kaçırmaz, motor çalışıp su ısınınca ve basınç altında kalınca kaçırır ama belki sadece çok küçük damlalar şeklinde sızdırıyor da olabilir bu da su seviyesinin düşmesi için bayağı zaman alır. Antifriziniz çok kırmızı ise biraz seyreltin.

Çevrimdışı BeratDenizci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2013 model bizim araçta da bu yaz başıma geldi araç su eksiltip duruyordu hava çok sıcak klima falan kullanıyoruz diye motor sıkışmadan buhar yapıyordur diye düşünüyorduk sonra su kaçağını fark ettim servise götürdüm anlattım baktılar devir daim arızalı dediler iyi niyet garantisi diye bir şey var beni de gitmeden uyarmışlardı normalde 1000 Tl civarı bir şey çıkıyor ama işçiliğin yüzde yirmisi ve antifiriz parasıyla işlemi yaptırmıştım parça parası ödemedim