škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vay başıma gelenler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismail 80

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;563446
...Bu durumda servislere nasıl güveneceğiz, VAG bunlara eğitim vermiyor mu?
Eğitim veriliyordur illaki ama kafa bir karış havada ise eğitimin pek de bir ehemmiyeti kalmıyor maalesef.
Alıntı yapılan: ismail 80;564724
Dsg osikta beklerken dahi bosa alinmaz
Sebep?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı ismail 80

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben dsgnin yaglamaai  ile ilgili diye bu forumda okumustum ama tabi siz gene daha iyi bilene bir danisin isterseniz.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;563437
Arkadaşımda yumurta kasa Hyundai Accent gt vardı 10 yıldan fazla kullandık tam otomatik bir kez tık demedi. Ben fabia 1 aracımı 2015 ocakta 82.000 km de aldım 14 ayda 28.500 km yaptım şuan 110.500 km de atmosferik motor süper lpg ile 101 lik güzel homurdanıyor bazen bakımlarıda malzemeleri orjinal kendim alıp arkadaşıma yaptırıyorum yağ falan zaten Motul alıyorum taviz vermem çok memnunum maşallah aracımdan şimdi sıfır fabia alsam turbolu lpg soru işareti garantiden dolayı bakımlar pahalı olacak vs. Çok yol yapana atmosferik iyidir şimdi aile genişledi 2. Çocuk geldi 1.6 atmosferik altea yada cordoba mpv düşünüyorum ama fabia ya kıyamıyorum satmaya. Birde sıfır fabia alıp gaz taksak aracı komple garanti dışı bırakırlar sanırım.

Şu sıralar araba bakıyoruz satmak gibi niyetiniz olursa düşünebiliriz

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;565189
Şu sıralar araba bakıyoruz satmak gibi niyetiniz olursa düşünebiliriz

Aracım satıldı.

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Daha dün konuştuk ne çabuk satıldı yoksa daha öncemi satıldı.o zaman borcunuz olsun çevrenizde sağınızda eşde dostta böyle temiz otomatik fabia 1 olursa haberim olursa sevinirim piyasada fazla yok çünkü

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç ilanda sadece 1 gün kaldı ilk gelende aldı. Hayırlısı inşallah.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2016, 20:13:33 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail 80;565187
Ben dsgnin yaglamaai ile ilgili diye bu forumda okumustum ama tabi siz gene daha iyi bilene bir danisin isterseniz.
Asıl uzun beklemelerde N' ye almazsanız yağlama olmaz zira DSG yağlama anlamında aynen manuel şanzımanların çalışma prensibi esası ile çalışır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG yi otomatik şanzıman olarak o kadar büyütmeye gerek yok çünkü normal otomatikler gibi karmaşık yapıya sahip değil, eğer elektronik kısmını geçersek manüel şanzıman nasılsa o da aynı, manüelde boşta beklemek sıkıntı yaratmıyorsa bunda da sıkıntı olamaz bil hassa dahada faydalı.

Çevrimdışı yetenekturbo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Piyasada turboya yazılım atıldığını ilk defa duydum epc arızası na kesin çözüm olurum arkadaşlar daha dün yeti 1.2 tsi 1 yıldır epc arızasını çözemedikleri gibi adama 5 tane turbo degismisler 20 bine yakın masraf yapmış arıza devam turbonuzda bir sıkıntı yok ise ki olsa bile turbo tamiri nden korkmayın biz bu işi hakkı ile yapıyoruz ve sorunu çozmeden uyumuyorum son sözüm sadece çok ufak makul bir rakama epc arızası na kesin çözüm noktası Yetenek Turbo

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam çok geçmiş olsun. Canınız sağolsun.

Bir ay önce octaviayı sattım. B sınıfı otomatik bir araç almak niyetindeydim. Bu dsg ve turbo arızalarından çekindiğim için gittim 1.4 atmosferik otomatik sıfır bir hyundai i20 aldım. Nasip olursa en az 5 sene binerim diye düşünüyorum. Dsg ve turbo arızaları nadirde olsa bana denk gelirse çok sıkıntıya sokar diye çekindim.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2017, 22:46:57 Gönderen: palandoken »