škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Wjk Tuning Tampon Boyama İşlemi 2

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Yok canım o kadarda değil :kiki: Bizim öyle kendi çapımızda ufak tefek kendi arabalarımıza yaptığımız işlemler, henüz piyasayı alt üst edecek kadar büyük işlere giremedik :D

Ama mesela normalde 300tl tutacak işi kendimiz yaptığımızda 80 tl ye kapatıyoruz, onun zevki ayrı oluyo, bide arabamızda kendi el emeğimizin olduğunu bilmek zaten ayrı zevk.. :ok: Hemde binevi hobi bizim için, yani öyle ticari bi amacımız yok :D (şimdilik) :kiki:
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[QUOTE(şimdilik) :kiki:[/QUOTE]

demekki yakında bi FIRIN alırsınız siz:hanz:
 tabiya yaptıgınız boya daha kalıcı olsun,:kiki:

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;23582
[QUOTE(şimdilik) :kiki:

tabiya yaptıgınız boya daha kalıcı olsun,:kiki:[/QUOTE]

Fırın değilde, arkadaşların garajı zaten küçük, fırın boya kabini gibi. Diyorum oraya fayanstan bi zemin yapalım güzelce, bi önden bi arkadan 2 tane ufo yakalım, al sana fırın boya :hanz: Düşünmüyorda değilim aslında :cool::cool: :hanz: :kiki:
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı wickedMuK.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vallaha helal olsun.Aşmışsınız.
Bir de çamurluğun olduğu yeri nasıl düzelttiniz?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by wodoo;23584
 tabiya yaptıgınız boya daha kalıcı olsun,:kiki:

Fırın değilde, arkadaşların garajı zaten küçük, fırın boya kabini gibi. Diyorum oraya fayanstan bi zemin yapalım güzelce, bi önden bi arkadan 2 tane ufo yakalım, al sana fırın boya :hanz: Düşünmüyorda değilim aslında :cool::cool: :hanz: :kiki:[/QUOTE]

Mantıklı :ok:

Yeni görüyorum bu başlığı..Ellerinize sağlık :) Bizimde bir boya işi vardı ama :hanz: Renk farklılığı olmasın ama :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wickedMuK.;23969
Vallaha helal olsun.Aşmışsınız.
Bir de çamurluğun olduğu yeri nasıl düzelttiniz?

Hazır tamponu sökmüşken aradan elimizi soktuk çekiçledik biraz düzeldi öyle yolladık, adamda tamponu sıfır görünce çamurluğada bişey dememiş zaten :D

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;24039
Fırın değilde, arkadaşların garajı zaten küçük, fırın boya kabini gibi. Diyorum oraya fayanstan bi zemin yapalım güzelce, bi önden bi arkadan 2 tane ufo yakalım, al sana fırın boya :hanz: Düşünmüyorda değilim aslında :cool::cool: :hanz: :kiki:

Mantıklı :ok:

Yeni görüyorum bu başlığı..Ellerinize sağlık :) Bizimde bir boya işi vardı ama :hanz: Renk farklılığı olmasın ama :kiki:[/QUOTE]

Senin roomide güneşten renk atması yada hafif solma gibi şeyler olmamıştır 2-3 yılda, ki olsada o kadar pasta cilayla illaki geri gelir yerine, yani lafın kısası hiiiiiç renk farklılığı olmaz boyarsak, korkma abi :kiki:

Çevrimdışı by erci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by wodoo;24050
Hazır tamponu sökmüşken aradan elimizi soktuk çekiçledik biraz düzeldi öyle yolladık, adamda tamponu sıfır görünce çamurluğada bişey dememiş zaten :D
 :kiki: :hanz::kiki: :hanz:
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2011, 01:40:32 Gönderen: by erci »

Çevrimdışı nihatarsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
elinize saglık çok güzel olmuş umarım benim arabanın tamponlarıda sizinki kadar güzel olur

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nihatarsan;67056
elinize saglık çok güzel olmuş umarım benim arabanın tamponlarıda sizinki kadar güzel olur

Bu boyayı 1.8 lik tabancayla yaptık, ama bu tabancayı kullanan kaportacı yokmuş sonradan öğrendik :D Şu an 1.3 lük pro bi tabanca aldık onunla yapıyoruz, pürüzsüz çıkarıyor..

Aklınızda bulunsun, ne kadar ince tabancayla yaparsanız o kadar verim alırsınız.. Ama bi tampon için en ideal 1.3 olur, daha incesi uğraştırır, ama onlardada kusursuz boya elde edersiniz..

efe_38

• Ziyaretçi
ben biraz geç buldum konuyu affola :)
ama çok güzel ya felaket sevdim haa :D ellerinize sağlık
ne zevklidir tampon boyamak :ok:
nasıl yaptığınızı ayrıntılı olarak anlatabilirmisiniz,hani zımpara yaptınız mı,verniği nerden boyayı nerden aldınız falan.

Çevrimdışı nihatarsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önce verdiginiz bilgiler için teşekkürler bu akşam üzeri boya malzemesi satan bir yerden bilgi alırken metalik boyanın zor oldugunu söyledi birde sohpet arasında vernigi boya kurumadan hafif boya çektikten hemen sonra atılması gerektigini söyledi bende sizin yazdıklarınızı gözden geçirdim ve çelişkiye düştüm bir süre daha araştırıp iyi ve kalıcı bir boya yapmak istiyorum
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2010, 19:22:48 Gönderen: nihatarsan »

efe_38

• Ziyaretçi
benim bildiğim kadarıyla şöyle yapılması lazım yanlışım varsada söylemenizi isterim :)

ilk olarak gerekli yerler varsa zımpara yapılmalı,sonra astar yapılmalı 2-3 kat iice pürüzsüz olana kadar sonra 1 veya 2 kat boya gene gerek varsa hafif bi zımpara,eğer zımpara yapıldıysa 2 kat daha boya ama son kat boya yapıldıktan 5-10 dk arasında boya tam kurumadan vernik atılmalıki boyaya iyice tutunabilsin.

benim bildiğim bu kadar :)

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;72450
ben biraz geç buldum konuyu affola :)
ama çok güzel ya felaket sevdim haa :D ellerinize sağlık
ne zevklidir tampon boyamak :ok:
nasıl yaptığınızı ayrıntılı olarak anlatabilirmisiniz,hani zımpara yaptınız mı,verniği nerden boyayı nerden aldınız falan.

Zımpara illaki var, malzemeleride Ankara'da olanlar bilirler, ulus yiba çarşısının alt katında boyacımız var ordan alıyoruz..

Alıntı yapılan: nihatarsan;74438
Daha önce verdiginiz bilgiler için teşekkürler bu akşam üzeri boya malzemesi satan bir yerden bilgi alırken metalik boyanın zor oldugunu söyledi birde sohpet arasında vernigi boya kurumadan hafif boya çektikten hemen sonra atılması gerektigini söyledi bende sizin yazdıklarınızı gözden geçirdim ve çelişkiye düştüm bir süre daha araştırıp iyi ve kalıcı bir boya yapmak istiyorum

Doğrudur, biz böyle yapıyoruz, bu tampondada hala bi dökülme vs.. hiç birşey yokmuş, arkadaş devamlı görüyor aracı..