škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

depoyu fullemeli miyiz?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ferhatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dizel aracımı genellikle şehiriçi kullanıyorum. 50 tllik yakıt alıyorum sürekli. Sizce depoyu fullemek mi daha iyi yoksa yine böyle 50 tllik mi? Teşekkürler

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
paran varsa fulle gitsin.
mazota zam gelince kendini mutlu hissedersin.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dizel araçlar az yakması ve dolayısıyla uzun menzili nedeniyle tercih edilir. 50tl çok az. ben kırmızıya getirmem pek.
bi keresinde düzgün istasyon bulamadım 20tl'lik aldım bi köyden. sonra zorladım anayola kadar ancak yokuşlu yolda yakıt olmasına rağmen pompa eğimden dolayı yakıtı çekemedi ve yolda kaldım. ailecek rezil olduk :) Allah'tan yaz günü abant ormanlarındaydık da çekici gelene kadar doğayla iç içeydik.
bazı dizellerde hava yapıyormuş yakıt bitince bir de onunla uğraşıyormuşsun.

özet: çeyrek deponun altına düşmeyin, kredi kartı kampanyalarıyla 100tl lik alın puanla %10 ucuza gelsin yakıtınız.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğiniz ve güvendiğiniz benzinlikte depoyu tam doldurun. Ancak genleşme tankına doldurtmayın, pompacılar çok seviyor tabanca attıktan sonra doldurmayı.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
100 iyidir :) fazla depo sesi gelmez, ani bi şey çıksa baya götürür.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
50 TL'lik ya da daha fazlası gibi bir karşılaştırmadan ziyade benim tek tavsiyem, depo ışığını yakmadan yakıt almanızdır.

Çünkü yakıtın belli bir seviyenin altında kalmasının yakıt pompasını zorladığı ve zarar verdiğini söylemişti bir usta (özellikle yakıt çubuğu dibe iyice yaklaştığında).

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hep fullerim, parca parca cabuk bitiyor bereketi olmuyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıtta para hesabı olmaz. Çeyreğin altına düşmemek en mantıklısı. Tüketim için hesap kitap yapmıyorsanız tam doldurmaya gerek yok. Mazotta da benzinde de üç çeyrek iyidir.:gaz:

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çeyrek depoda kullanım, yakıt pompasının veya şamandıranın çabuk arıza vermesine neden olur. Mümkün mertebe çeyrek deponun üzerinde kullanmaya özen göstermelisiniz. Diğer taraftan, yakıt dolumu yapılırken, tabanca durduktan sonra, görevlilerin doluma devam etmesine izin vermeyin. Kalan kısım genleşme içindir. Eğer böyle bir dolum olursa da yakıt tüketimini doğru hesaplayamazsınız.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Satıcı her zaman daha çok satmak isteyecektir!

Çevrimdışı oluleci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben eğer uzun yola çıkmıyorsam(o durumda fullerim) kırmızıyı görene kadar kullanıp sonrasında 100TL lik doldururum hep. Böylece, kredi kartı kampanyalarını takip etmiş ve bonus kazanmış oluyorum. Şimdiye kadar pek bir sıkıntısını görmedim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok dip yapmadan ekonomiyi de düşünmek lazım.;)

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hep 150 TL lik alırım zamdan da etkilenmiyorum :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi