škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İçeriden kapıları kilitleme fonksiyonu ilgili bir sorum var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasinoplz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese merhabalar!
Aracımda kapıları içeriden kilitleme fonksiyonunu nasıl aktif edebilirim?

Umarım böyle bir fonksiyon vardır. Yani araçta arka koltukta oturan çocuklar ya da ön yolcu koltuğunda oturanlar araç hareket ettiğinde kapıyı açamaması (Çocuk kilidi ile karıştırmayalım) şeklinde olacak. Gördüğüm kadarıyla bazı marka model araçlarda hatta önceki kasa süperblerde de şoför kapısını açma kolunun yanında kilit işaretli tuşlar var zannedersem bunlar bu işe yarıyordu.
Bizim araçlarda vites kolunun etrafında bir kilit tuşu var ancak bu dışarıdan içeriye girişi engelliyor bunu aynı zamanda içeriden dışarıya çıkılmasını engelleyecek şekilde nasıl ayarlarız. Araç ekranındaki ayarlardan bulamadım ya da beceremedim. Bilen varsa şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde vw grubunda o şekilde içeriden çocuk kilidini aktifleştiremiyorsunuz.  Dediğinizi genelde japon araçlarda görüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Katalogda bununla ilgili bilgi var. Kapı içerisinde kilit mekanizması var, çevirdiğinizde içerinden hiçbir şekilde açılmıyor kapı.

Çevrimdışı yasinoplz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;609810
Katalogda bununla ilgili bilgi var. Kapı içerisinde kilit mekanizması var, çevirdiğinizde içerinden hiçbir şekilde açılmıyor kapı.

Çocuk kilidinden bahsediyorsunuz. Bu sefer arkaya yetişkin bindiğinde araçtan inip açmam gerekiyor kapıyı.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç hareket halinde ve otomatik kilit aktif ise, yolda içeride birisinin kapı kolunu ilk kez çektiğinde açılmayacaktır.  İkinci kez çekildiğinde kapı açılacaktır.  Anladığım kadarıyla VAG grubu yanlışlıkla açılan kapılarla ilgili böyle bir önlem uyguluyor.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Küçük çocuklarım var ve tedirginim. Önceki Nissan aracımda istersem içeriden açılmasını engelliyebiliyordum.

Çevrimdışı yasinoplz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;609887
Araç hareket halinde ve otomatik kilit aktif ise, yolda içeride birisinin kapı kolunu ilk kez çektiğinde açılmayacaktır.  İkinci kez çekildiğinde kapı açılacaktır.  Anladığım kadarıyla VAG grubu yanlışlıkla açılan kapılarla ilgili böyle bir önlem uyguluyor.

Bunu deneyeceğim. teşekkürler...

Çevrimdışı yasinoplz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;609879
Bu şekilde ayarlarsanız Allah korusun bir kazada sorun olmaz mı?

Bir çok lüks araçta var diye biliyorum. Allah kazasız sürüşler nasip eylesin...

Çevrimdışı tolga86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
geçenlerde benim ufaklık kolu çekti kapı tam açılmadı daha doğrusu itmediği için sağdece kolu çekince yarım açık kaldı hani tam kapanmayınca kalan pozisyon gibi bu arada temde 180 le gidiyoduk bayaa heyecan oldu çocuk kilidini aktif ettim açamayanlara camı aç dışardan aç diyorum ilkel oluyo tabi varsa bi formul bizde yapalım

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kodlaması yok mudur bunun, araç hareket halinde ise kilit açılması gibisinden?

Çevrimdışı yasinoplz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolga86;610107
geçenlerde benim ufaklık kolu çekti kapı tam açılmadı daha doğrusu itmediği için sağdece kolu çekince yarım açık kaldı hani tam kapanmayınca kalan pozisyon gibi bu arada temde 180 le gidiyoduk bayaa heyecan oldu çocuk kilidini aktif ettim açamayanlara camı aç dışardan aç diyorum ilkel oluyo tabi varsa bi formul bizde yapalım

Allah korumuş tam açılmamış kapı...

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araç hareket halinde iken kapıların açılmaması lazım. Adamlar kapı açıkken arabanın yürümemesini düşünmüş ama bunu düşünememiş.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 2016 süperb. Şehir dışında 100 km hızla giderken yolcu tarafının kapısı açıldı.Aşırı bir yol sesi gelince anladım açıldığını.Nasıl olabilir bu