škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Volkswagen grubundaki LEŞ boya kalitesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ciko44

• SuperB 3 1.6 Dsg Prestige
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: ciko44;620154
acaba ön kaputa film çekilse bir faydası olur mu ?

Kısmetse 1 hafta içinde superB ailesine katılacağım titizlikle araştırıyoruz ben mutlaka seramik kaplama yapacağım. Kalut filmi de muhakkak gerekli bence. Dün araçlara görünce çok şaşırdım.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;620161
Kısmetse 1 hafta içinde superB ailesine katılacağım titizlikle araştırıyoruz ben mutlaka seramik kaplama yapacağım. Kalut filmi de muhakkak gerekli bence. Dün araçlara görünce çok şaşırdım.

Ben önümüzdeki hafta için titanyum kaplama randevusu aldım.Seramik v.b uygulamalarda  işçiliğin kullanılan malzeme kadar önemli olduğunu söylüyorlar.Tabiri caizse herkes ben ustayım bu işi 20 yıldır yapıyorum diyor fakat sahtekarlık hat safada çünkü yapılan uygulamanın tespitini yapan bir cihaz yok.O yüzden de her türlü istismara açık bir konu.Bakalım uygulamadan memnun kalacak mıyız?
Ayrıca kaput filmi konusunda da aşağıdaki videoyu çeken arkadaş zamanla sarardığından ve başka kullanıcı yorumlarında da basınçlı su ile ucunun kalkma yaptığından bahsetmişlerdi dolayısıyla ben şuan düşünmüyorum ama karar sizin tabi...

https://www.youtube.com/watch?v=_g4HxDWr_jQ

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rifle44;620191
Ben önümüzdeki hafta için titanyum kaplama randevusu aldım.Seramik v.b uygulamalarda  işçiliğin kullanılan malzeme kadar önemli olduğunu söylüyorlar.Tabiri caizse herkes ben ustayım bu işi 20 yıldır yapıyorum diyor fakat sahtekarlık hat safada çünkü yapılan uygulamanın tespitini yapan bir cihaz yok.O yüzden de her türlü istismara açık bir konu.Bakalım uygulamadan memnun kalacak mıyız?
Ayrıca kaput filmi konusunda da aşağıdaki videoyu çeken arkadaş zamanla sarardığından ve başka kullanıcı yorumlarında da basınçlı su ile ucunun kalkma yaptığından bahsetmişlerdi dolayısıyla ben şuan düşünmüyorum ama karar sizin tabi...

https://www.youtube.com/watch?v=_g4HxDWr_jQ

Anladım tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. En sağlıklısı inşallah seramik kaplama elimizden geleni yaparız. Sonuç içi bari ile ucuz arabalar değiller 200 300 400  Herneyse kaçmamak lazım. Ben uygulamayı yaptıktan sonrada bir dikkat ederim  gerçekten faydalımı faydasız mı göreceğiz

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birde Honda nın boya kalitesine bakın.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrsln;620209
Birde Honda nın boya kalitesine bakın.

kötü mü

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kötü az kalır VW dua edersiniz birde benim araç yarış mavisi o denilen boya hatalarının hiç biri yok bu arada.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrsln;620212
Kötü az kalır VW dua edersiniz birde benim araç yarış mavisi o denilen boya hatalarının hiç biri yok bu arada.

Ben de şahsen olmaması temennisindeyim elbette :o
2 tane jetta var 2010-2012 hiç bir şekilde kapit beya başka bir yerinde boya kaynaklı problem yaşamadık kaputta sadece 3-4 tane taş izi var. Vw bence bu konuda güzel, 1 hafts icinde superB alacağım Allah nasip ederse , onun korkusu var insan korkuyor doğal olarak. Haftaici araçları gezdik gözlerime inanamadım nasıl öyle o hale getirmişler. Kaput delik deşik 3 tanesi

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Taş izinin önüne gecemiyorsun (birde kullanılan yer önemli babamın Mercedesi bile o haldeydi köye gide gele ) ne yazikki en iyisi kaput filmi yaptirmak

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam taş izi yapmayan boya olmaz zaten.Birde otoyıkamacıların o basınçlı suyunun bişey yapmadığı boya mı var benim boyası kalkan gördüğüm araçlar Focus Astra ix35 Doblo vs vs boya kalitesini ben sadece Vag grup değil her marka araçta önem arz ettiği için dikkat ettiklerini düşünüyorum çünkü bu araçlara yıllarca biniliyor birsürü mühendisi var hangi marka olursa olsun en kötü diğerinden kopya çeker :) Sizin yaşantılarınızdan dolayı denk gelmeniz böyle şeylere Vag grubun boya kalitesinin düşük olduğunı göstermez diye düşünmekteyim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu tamamen okudum, markalar yerden yere vurulmuş... acaba kullanıcılar arabalarını gerektiği gibi sakınıyorlar mı? Ya da yolların dırumunu hesaba katıyorlar mı? En nihayetinde boya... çizilir de bozulur da...

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabyacı;620261
Konuyu tamamen okudum, markalar yerden yere vurulmuş... acaba kullanıcılar arabalarını gerektiği gibi sakınıyorlar mı? Ya da yolların dırumunu hesaba katıyorlar mı? En nihayetinde boya... çizilir de bozulur da...

Hocam bende bundan bahsediyorum aracımız belki 30 kere basınçlı suyla yıkandı ama ben üstüne basarak o su tabancasını arabanın dibine sokup yıkamamalarını söylüyorum.Her araba atar o olayda boya bugün atmazsa yarın atar dikkat etmek lazım.Eğer çok şikyetçi olunan bir durum varsa araca boya koruma veya Seramik kaplama vs yapılmalı.Taş her boyada iz yapar kötü yollarda giden her marka araçta olan şeyler.Bence çok abartılmış LEŞ boya kalitesi demek çok yanlış bir yorum kesinlikle katılmıyorum.

Çevrimdışı yasinoplz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;620266
Hocam bende bundan bahsediyorum aracımız belki 30 kere basınçlı suyla yıkandı ama ben üstüne basarak o su tabancasını arabanın dibine sokup yıkamamalarını söylüyorum.Her araba atar o olayda boya bugün atmazsa yarın atar dikkat etmek lazım.Eğer çok şikyetçi olunan bir durum varsa araca boya koruma veya Seramik kaplama vs yapılmalı.Taş her boyada iz yapar kötü yollarda giden her marka araçta olan şeyler.Bence çok abartılmış LEŞ boya kalitesi demek çok yanlış bir yorum kesinlikle katılmıyorum.

Genellikle ölmüş hayvan ve kötü kokan şey anlamlarında kullanılan "leş", kelime anlamı itibariyle buraya uyuyor mu? öncelikle başlık tartışmalı!

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar boya konusunda ciddi ciddi sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bu yazılanları ve boya kalitesi konusundaki diğer başlıktaki konuyu okumadan önce bu sıkıntı sadece bende mi var demiştim ama yazılanların malesef 100 de 90 ına katılıyorum. Leş tabiri konuya dikkat çekmek adına kullanılmış ben itinalı kullandığım halde ve bozuk yollardan mümkün olduğunca kaçındığım halde 3-4.ayda yıkarken dikkatimi çekmişti bu normal değil. Kimse aracını kötülemek istemez. Ama ortada bir gerçek varsa o da bu kadar şikayetin tesadüf olamayacağı.Seramik uygulayıp kullanacağız, ne kadar faydası olursa artık yapacak bir şey yok.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kir çıkartmak için tamponda bile basınçlı makineyle dibine giriyorum daha birşey olduğunu görmedim. Ayrıca taş izini engellemek imkansız. Taş izi ile boya kalitesini bağdaştıramadım. Pul pul dökülme mi oluyor yoksa vernik mi yanıyor resimlerden anlayamadım. Fakat pul pul dökülüyorsa çift kat boya olabilir araçta. Benim aracım şeker beyazı alırken bayinin verdiği boya ölçer ile ölçtüm 40 mikrın ile 70 mikron arasındaydı. Muhtemelen bozuk diye önemsemedim. Boya da şüphe ike aldım fakat şimdilik yüzümü kara çıkartmadı. Resimler vernik yanığı ise kuş pisliklerine anında müdahale edilmeli. Ben bazen öyle bırakıyorum yine de birşey olmuyor. Birde opel renonun beyaz renklerini görün buz dolabından hallice boyanmışlar resmen