škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Prestige donanıma ek olarak neler alınmalı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar opsiyon listesindekilere göre donanımı oluşturdum kesin hali değil. bayi ve ailemle kararlaştırıp ona göre son kararı vereceğiz. bendeki listeyi bir arkadaşımdan aldım fakat son halimi değilmi bilemiyorum araç yeni olduğu için birkaç aya yeni donanımlar eklenebilir veya çıkarılabilir. örneğin web sayfasındaki tanıtımda L&K paketi anlatıyor fakat opsiyon listesinde yok. yada superb kataloğunda çeki demiri, ağ paketi vs opsiyonlar var fakat bunlarda yok belki aksesuar  fiyat listesi olarak geçiyordur yada ileride eklenecektir bilemiyorum. Gelelim bizim kesin olmayan listeye :)

2.0 TDI Greentec Dsg 4x4 190 PS

Renk : Metalik Ay beyazı veya Business Gri

Opsiyon Donanımlar :   OTR       Ayak dayama ünitesi
                               4V1       Arka koltuktan ön koltuğu ayarlama
                               4KF       Karartılmış arka camlar
                               8M1      Arka cam sileceği
                               9T1      Isıtmalı ön cam püskürtücü
                               PE0      Sürücü diz havayastığı
                               PE2      Arka hava yastığı
                               PFC      Adaptif şasi kontrolü
                               PH9      Panoramik sunroof
                               PHC      Havalandırmalı deri koltuklar
                               PJ9       19 Sirius jant
                               PH2       3 bölgeli klima
                               PK9       Sanal pedal
                               PKL       Arka konfor paketi
                               PKV      Isıtmalı ön camlar
                               PLE      Direksiyondan vites değiştirme
                               PNG     Şerit takip+kör nokta uyarıcı+akıllı far asistanı
                               PL1      Adaptif hız sabitleyici
                               PPA     Park asistanı
                               PT1     Sinyal yükselticili bluetooth
                               RA3     Canton müzik sistemi
                               RAF    Colombus 8 inç navigasyon

Araba babam yüzünden hem makam hemde benim kullanımımda kişisel olacağı için neredeyse tüm listeyi yazdım ama dediğim gibi son kararı vermedik sizce prestij pakete ek bunlardan hangileri neden alınmalı neden alınmamalı yorumlarınızı bekliyoruz

Birde şu durum var daha önceki iki aracımızda fabia ve octavia olarak 13 yıllık süreçte sıfır olarak bayiden alınmıştı. volkswagende üçüncü araçta sadık müşteri indirimi uygulanıyor skoda içinde bu indirim geçerlimidir
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2015, 21:07:58 Gönderen: mühendis06 »

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
PKL alıyorsanız 4KF onun içine dahil onu silebilirsiniz, bir de Sanal Pedal'a 3450 lira vermek istediğinizden emin misiniz? Incelemelerde ciddi eleştiri alıyor ve bence fiyatı çok abartı.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadık müşteri indirimi var ben almıştım Ekim ayında aracımı alırken. %1.5-2 civarı birşeydi galiba.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Hayırlı olsun öncelikle,

Çok güzel bir kombin olmuş ama siz gene de yüce auto ya l&k donanımı sorun.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
PKV donanım da kesinlikle alınmalı, önceki nesilde dikkatli bakınca görünen ısıtma çizgileri yeni nesilde tamamen şeffaf bir metal kaplama yoluyla yapılıyor. Ayrıca işlev olarak yazın içerinin aşırı ısınmasını da engellediği söyleniyor.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şimdiye kadar yorum yapan ve yapacak arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. sadık müşteri indirimi baya düşükmüş vw ile kıyaslanınca oran olarak.

sanal pedalı boyun ve bel sorunları nedeniyle yere eşya koyup bagajı açıp tekrar eşyayı koyma sıkıntısı olmasın diye düşündük ama kumandadan da halledilebilir söylediğiniz gibi.

L&K donanımda deri koltuklarda L&K logosu çamurluk üstlerinde plaket 18 jant ve kapıda piyano siyahı detaylar var. lastiği 19 sirius alacağımız için lastik boşa çıkıyor diğer detaylarda pek önemli değil aracı gidip inceleyemediğim için tek merak ettiğim konu kapıdaki fırçalanmış detayların kaliteli olup olmadığı eğer yeterliyse pek gerek yok.

PKV donanımda aklıma takılan ısıtmalı cam olacağı için hgs algılamasında sorun olurmu birde  vw de aynı özellikte ısıtmalı cam seçildiğinde telefon zor çektiği için sinyal yükseltici ile satılıyor bu durumda PT1 de ekletmem gerekecek.

aracı görmediğim için farlarla ilgili şu sorum olacak. ön farlarda ledlerin altındaki açıda sanırım far yanmıyor. birde arka taraftaki ledlerde fabiada bir tane octaviada iki tane superbte 3 taneydi bir önceki kasada bunda sanırım tek led var yanlışmı biliyorum yoksa

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar şu aklıma takıldı vw de daha üst donanım eklenince alt donanım fiyattan düşüyor. mesela composition media araçta standart discovery pro eklenince composition fiyattan düşüyor. skoda da standart bolero var şimdi colombus takınca aradaki fiyat düşecek değilmi yada 18 jant yerine 19 sirius takınca benzer şekilde fiyat düşecek değilmi. opsiyondaki fiyatlar anahtar teslim diye belirtilmiş düşmesi gerek diye düşünüyorum sonuçta vw ile benzer satış politikası

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;526769
arkadaşlar şu aklıma takıldı vw de daha üst donanım eklenince alt donanım fiyattan düşüyor. mesela composition media araçta standart discovery pro eklenince composition fiyattan düşüyor. skoda da standart bolero var şimdi colombus takınca aradaki fiyat düşecek değilmi yada 18 jant yerine 19 sirius takınca benzer şekilde fiyat düşecek değilmi. opsiyondaki fiyatlar anahtar teslim diye belirtilmiş düşmesi gerek diye düşünüyorum sonuçta vw ile benzer satış politikası

Hocam Skoda nasıl bir yol izliyor opsiyon icin bilmiyorum. Mantıken düşünürsek muhtemelen alt segment olan cihazı yada donanımın fiyatını düşerler. Ayni vw politikası gibi davranırlar. Sanmıyorum aksi bir durum olsun.

Donanım konusunda ise açıkcası maddi durumunuz el veriyor ise butun donanımları alin hatta. Fazla opsiyon göz çıkarmaz yani :D Ama isterseniz park asistanı bilmiyorum bana gereksiz geliyor onun yerine başka bir opsiyon düşünülebilir. Kullanicaginizi düşünüyorsanız ama kalsın hocam. Hayirli olsun şimdiden. Bir tek 19" jant konusunda dikkatli olsun. Sürüş konusunda özellikle çukur vesaire seylerde dikkatli olsun. Onun haricinde tekrar hayırlı olsun :)

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcanerol;526806
Hocam Skoda nasıl bir yol izliyor opsiyon icin bilmiyorum. Mantıken düşünürsek muhtemelen alt segment olan cihazı yada donanımın fiyatını düşerler. Ayni vw politikası gibi davranırlar. Sanmıyorum aksi bir durum olsun.

Donanım konusunda ise açıkcası maddi durumunuz el veriyor ise butun donanımları alin hatta. Fazla opsiyon göz çıkarmaz yani :D Ama isterseniz park asistanı bilmiyorum bana gereksiz geliyor onun yerine başka bir opsiyon düşünülebilir. Kullanicaginizi düşünüyorsanız ama kalsın hocam. Hayirli olsun şimdiden. Bir tek 19" jant konusunda dikkatli olsun. Sürüş konusunda özellikle çukur vesaire seylerde dikkatli olsun. Onun haricinde tekrar hayırlı olsun :)

teşekkür ederim umarım hepimizin gönlündeki kabul olur. aslında bizim yollar için 18 jant bile fazla ama içlerinden arabayı gösteren 19 sirius keşke bu modelin 17 ve 18 inç olanını yapsalar daha güzel olurdu. adaptif şasi 18 inçte sürüş konforunu iyi sağlıyor 19 için şüphelerim var ama yanak genişliği vs 18 ile kıyaslamak lazım. 19 için gelende sanırım 40. daha önce 45 yanak kullandım pek sorun olmadı ama lastik çapıyla çarpıp yükseklik farkına bakmak lazım. fotoğraflardan tespit edip bakacağım.

park asist olayı babamla beraber kullanacağımız için lazım. babam 72 yaşında ve güvenlik donanımları ve makam özelliklerini onun için seçtim. kullanırken ve arkada otururken rahat etsin bugüne kadar alışık :D diğer eğlence sunroof vs benim için. babama kalsa sunroof bile istemiyor :D

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
PNC  akıllı far asistanı ve PFB spor süspansiyon da iyi olurdu çünkü 1,4 150 benzinle ve 2,0 lar ile alına biliyor

Çevrimdışı supermen5

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaş zaten Adaptif Şase alıyor. Spor Süspansiyon ile Adaptif Şase beraber alınamaz. Adaptif şase olan araç 1 cm düşük geliyor. Ama alınması şart bir opsiyon. Zaten adaptif şase de tek tuşla araç spor oluyor.
Babazın yaşı ve Türkiye nin yollarından dolayı 18 Jantta kalmanızı tavsiye edeceğim. 235-40-19 un derdi çok olacaktır.
PKL       Arka konfor paketi da neler var ?

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: supermen5;527238
Arkadaş zaten Adaptif Şase alıyor. Spor Süspansiyon ile Adaptif Şase beraber alınamaz. Adaptif şase olan araç 1 cm düşük geliyor. Ama alınması şart bir opsiyon. Zaten adaptif şase de tek tuşla araç spor oluyor.
Babazın yaşı ve Türkiye nin yollarından dolayı 18 Jantta kalmanızı tavsiye edeceğim. 235-40-19 un derdi çok olacaktır.
PKL       Arka konfor paketi da neler var ?

PKL de arka koltuk için ekstra usb çıkışı 230 v priz karartılmış arka camlar ve iPod tutucu var. Lastik konusu da mantıklı olmazsa başka 18 inç alabiliriz opsiyon listesinden

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
19"jant konfor yönünden sıkıntı yaratmaz adaptif sası sayesinde. Ama çukurlar ve bozuk yollar tabi tehlike teşkil ediyor. Dikkatli bir kullanımla aslında üstesinden gelinebilir. Fakat babanizin yası göz önünde bulundurulduğu zaman sizin kadar muhtemelen dikkatli olmiyicak. 18"jant sizin icin daha iyi bir tercih olabilir. Tam bilmiyorum lastik ebatlarını ama tahminen 225/35 19 olur yada 225/30 19 olur.

Çevrimdışı supermen5

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lastikler 19 Jantta 235-40-19 .... 18 jantta 235-45-18 oluyor. Passat variantta 235-45-17  kullanmıştım. Tr için ideal bir ölçüydü bence.
  Passat Variant Highline siparişinde şu hatayı yaptığımı anladım : Arka camlar koyu renk bile olsa, Temmuz-Ağustos da şehirlerarası seyahatlerde arkada oturanların uyuması için yetmiyor. Mutlaka fazladan perde istiyor. Vw den arka camlar için takmatik perde almıştım. Sadece yaz aylarında kullandım.
 Eğer arkalar için perde opsiyonel ise koyu renk cam olmasına rağmen almanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: supermen5;527369
Lastikler 19 Jantta 235-40-19 .... 18 jantta 235-45-18 oluyor. Passat variantta 235-45-17  kullanmıştım. Tr için ideal bir ölçüydü bence.
  Passat Variant Highline siparişinde şu hatayı yaptığımı anladım : Arka camlar koyu renk bile olsa, Temmuz-Ağustos da şehirlerarası seyahatlerde arkada oturanların uyuması için yetmiyor. Mutlaka fazladan perde istiyor. Vw den arka camlar için takmatik perde almıştım. Sadece yaz aylarında kullandım.
 Eğer arkalar için perde opsiyonel ise koyu renk cam olmasına rağmen almanızı tavsiye ederim.

Arka konfor paketinde karartılmış cam geliyor. Prestij donanımda perdeler standart. Lastik konusunda beetle da 225-45-18 kullandım sorun görmedim. Superb de adaptif şasi alınacağı için (eğer 2.0 dan 1.6 ya geçme düşüncemiz olmazsa) 19 inç etkilemez diye düşünüyorum ama tek sorun 45 olan yanak ölçüsünün 40 a düşmesi çok farkeder mi. Şahsen octaviamdaki 55 yanakla beetle daki 45 yanak bana pek farklı gelmedi ya da farkedemedim.  Lastiklerin ömrü bitince lastik alırken bulabilirsem 40 yanak değilde 45 alsam jant uyarmı yada sorun olurmu