škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb III Almanya Fiyat Listesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jerkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Passat alcam ama bu arabayı bekliyorum. Style donanımlı 1,6 DSG fiyatı 100.ooo lirayı geçmezse alırım. Geçerse passat.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim için sunulan donanım, güvenlik ve motor özellikleri ile bunların ne kadarlık bir fiyat etiketiyle satıldığı önemli.

Jetta ile Octavia aynı fiyat etiketine sahip olsaydı da tercihim daha üstün donanımları, iç hacmi ve konforu nedeniyle yine Octavia olurdu.

Benzer şekilde eğer SuperB-3 ve PAssat B8 alacak maddi imkanım olursa da kararımı bu kriterler belirler.

Kimse yanlış anlamasın. Evet Superb-3 gerçekten çok güzel bir araç olmuş. Henüz canlı da görmedik. Ama video ve resimlerden görebildiğim kadarıyla benim için büyük 2 eksiği var.

Birincisi aracın içi, boyut ve malzeme kalitesi farkı da olsa, neredeyse Octavia ile aynı. ,dış tasarımı bu kadar çarpısı bir araç için iç tasarımından biraz daha alt segment modellerinden ayrı olmasını beklerdim.

İkincisi ise hep söylediğim, hayalet gösterge ve led farlar.

B8 Ve S3 için konuşursak bir an için iki modelin de aynı fiyatta olduğunu düşünelim. her ikisinin de full versiyonunu alacak param olsa bana hangisi daha fazla donanım sunuyorsa onu tercih ederim. Bu durumda hayalet gösterge ve artık neredeyse C segment araçlarda bile olan full led farlar benim için tercih sebebi olur ve B8 e yönelirdim.

Bu durumda beni B8 den uzaklaştıracak tek şey aradaki fiat farkı. Bu fiyat farkı bariz ölçüde olmadığı sürece diğer tüketicilerin de bu şekilde düşüneceği kanısındayım. Üstelik ülkemizde benim hiç de mantıklı bulmadığım bir marka algısı durumu da varken. Çoğunluğun tercihi B8 olacaktır. Superb3 ün tercih edilmesi için bana göre elegance modelinin fiyatının B8 Comfortline civarında belki çok az üstü olması gerekir ki satılsın.

Ha Superb satılmaz mı? Kesinlikle satılır. Tasarımı beğenen olacaktır. Daha geniş iç hacim isteyen olacaktır. Ama B8 ile yakın fiyatlar olduğu üsrece, özellikle bizim ülkemizde Subeprb-2 nin yakaladığı başarıyı yakalayabileceğini hiç sanmıyorum