škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb III Almanya Fiyat Listesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Euro 3 tlden hesaplanirsa kabaca 74 bin tlden basliyor.

1.6 tdi. ye dsg koymamislar.

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
24590€*3 TL dersen 73.770 TL eder %45 ÖDV koy etti 106.966 TL daha KDV ıvır zıvır konulmamış hali, bu arabanın en az 110.000 Lira'dan başlıycanı tahmin ediyorum alınacak orta aksesuarlısı 125-130bin olur-ki arabaya göre uygun rakam umarım yeni kasanın kronik sorunu olmaz

Çevrimdışı lcdvscrt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Başlangıç fiyatı o seviyelerde olamaz yoksa Passat'a karşı hiçbir cazibesi kalmaz. Genelde Euro bazlı fiyatta TR fiyatları Avrupa fiyatlarından düşük oluyor. Ama biz vergiden gol yiyoruz.

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
43.000 TL'lik octavia vergilerle 87.000'e geliyor ordan hesaplayın bu araç 100.000 üstü rakamdan başlar

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam almanyada da tüm motor seçenekleri için de belli vergi oranları mevcuttur. örneğin güncel octavia 1.6 dsg elegance almanya fiyatı 27.000€ *3=81,000 tl Türkiyede de 81.400 tl dir.
Suberb fiyatında hatta geçen kasa için 1.6 tdi dsg türkiyede biraz daha uygundu elegance modeli için.
Bana göre başlangıç fiyatı 1.6 tdi  active için 80.000 style manuel için 96.000 civarı olacağımı tahmin ediyorum. 1.6 tdi dsg içinde ki tahminim max 105.000 olur diye düşünüyorum
fabia içinde aynı 1.4 tdi dsg(90) 20,500€ =61.500 türkiyede de 61.400 tl

Çevrimdışı lcdvscrt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benzer örneği VW Passat'tan da verebiliriz:

Yeni Passat'ın 1.4 TSI Manuel Trendline (Başlangıç Paket) Almanya fiyatı 26.075€. TL olarak hesapladığımızda 26.075*3=78.225TL'ye denk geliyor.

Türkiye satış fiyatı ise 70.900TL ve bunun içinde %45 ÖTV ve %18 KDV de var. Yani aracın vergisiz net fiyatı 40.863TL yapıyor. Bu da yaklaşık 13.600€'ya denk geliyor.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
servis ile son görüşmemde şu anda ki 1.6 TDI elegance+prestij paket fiyatının yeni araçlarda 125000 lira civarında olacağını , dizel dsg aracın ise 2016 nisan mayıs ayı gibi geleceğini söylediler ama kendileride tam olarak emin değil. Euro'nun her gün değiştiği ÖTV nin her zorda kalındığında ülke ekonomisinin kurtarıcısı olarak görüldüğü yerde haksız da sayımazlar emin olmamakta

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;512611
servis ile son görüşmemde şu anda ki 1.6 TDI elegance+prestij paket fiyatının yeni araçlarda 125000 lira civarında olacağını , dizel dsg aracın ise 2016 nisan mayıs ayı gibi geleceğini söylediler ama kendileride tam olarak emin değil. Euro'nun her gün değiştiği ÖTV nin her zorda kalındığında ülke ekonomisinin kurtarıcısı olarak görüldüğü yerde haksız da sayımazlar emin olmamakta
Dediğiniz fiyatlara satılmaya çalışılırsa Passat karşısında pek şansı olacağını sanmıyorum.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende aynısını söyledim eğer 125 bandına çıkarsa Passat alırım. Bana göre En fazla 110 civarı olmalı ki bir şansı olsun

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tasarımı passattan daha çok hoşuma gitti diğer yandan daha geniş, passattan farkı markası bence konfor olarakta passatla aynıdır diye düşünüyorum. Tabi bu benim düşüncem :) aynı parada olsa ben superb alırdım.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melo_32_75;512642
Tasarımı passattan daha çok hoşuma gitti diğer yandan daha geniş, passattan farkı markası bence konfor olarakta passatla aynıdır diye düşünüyorum. Tabi bu benim düşüncem :) aynı parada olsa ben superb alırdım.

Gerçekten tasarım , genişlik kullanılan motor v.s Passattan hemen hemn farkı yok ama yadsınamaz bir gerçek var ki o da marka değeri.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Taarım evet güzel. Ama fiyat bu seviyelere çıkarsa PAssat tercih edilir. Bunda marka değerine ek olarak, Subeprb de olmayan Passat da sunulan elektronik oyuncaklar da etkili olur. Full led farlar, hayalet gösterge vb

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayalet göstergeli passat için superb fiyat seviyeleri hayal ürünü bence

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yüce son 2 senedir çok bir pazarlama stratejisi uyguluyor, araçların hem 2. elini yükselti, hem de skoda markasını zihinlerde bir üst seviyeye taşımayı başardı. Octavia'yı ve Rapid'i çok uygun rakamlarla filo araç olarak verdiğini görüyorum. Ankara'da çok fazla 34 plakalı octi geziyor.

Çoğumuz jetta-octi karşılaştırması yaptık, herkes octi'nin bir tık ileride olduğunda hem fikir. Ama bu fikri ateşleyen aradaki 7-8 bin TL'lik fark. İki araç da aynı fiyat olsaydı bir çoğumuz marka değerini düşünerek jetta'ya yönelirdi sanırım.

Superb konusunda 2 ihtimal aklıma geliyor, skoda türkiye ya octideki gibi, passattan fiyatı 10-12 bin aşağı çekip superbi daha çok beğenip Vw-Skoda arasında tercih yapanları tavlayacak veya inadına fiyatları yakın tutup geçmiş yıllardaki yatırımını düşünüp biraz kar etmek isteyecek.

Ayrıca kasa değişimlerinde ve büyük revizyonlarda ilk yıl çıkan araçlar da iyileştirmelere ihtiyaç olur :o superb almak için 2016 ikinci yarıdan sonraki bir tarihi beklemek daha mantıklı geliyor