škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

egzos değerlerim çok yüksek çıktı!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asiblue06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
s.a arakadaşlar bugün tüve gittim aracın muayenesini yaptırdım hazır gelmişken egzos pulunuda güncelleyeyım dedim muayeneden önce egzos ölçümü yapıldı ve çok yüksek çıktı şaşırmıştım çünkü 1 ay önce yetkili serviste 80.000  periyodik bakımını yaptırmıştım (hava, benzin, yağ, polen hepsi değişmişti) (bujiler değimedi?)elemam kurum bağlamış dedi git karbon temizliği yaptır gel dedi önce muayene girdim kusursuz  geçti ama egzosdan kalınca gidip yaptırdım 50 tl ye ordaki usta genellikle dizel araçlar da olur seninki benzinli pek rast gelmeyiz demişti sorun ne den kaynaklanıyor olabilir yanı 1 ay da nasıl kurum bağlar ve egzos değerleri çok yüksek çıkar ne anlama geliyor bu yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşkler.

Çevrimdışı Sirius

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hiç TUV de egzoza girmedim hep dışarıda yaptırdım.Ama tuvde egzoz muayenesi hakkında söylenti duydum.Egzoz değerlerini ölçerken biraz uzun beklenmesi gerekiyormuş ve tuvdekiler beklemediklerin için yüksek çıkıyor diye.Ne derece doğrudur bilemem.

Çevrimdışı asiblue06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skymad

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bujiler değişmediği için yakıtı yakmıyor olabilir ama öncesinde bilgisayara bağlat arabayı eger bi sorun var ise bilgisayar gösterecektirr geçmiş olsun benim arabamda çiğ benzin atıyordu sabah sogukken bilgisayarda hemen cıktı adaptasyon yaptık düzeldi şimdi

Çevrimdışı asiblue06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yorumun için sağol adaptasyon nedemek? yada nasıl bir sorun açıklarsan sevinirim bide aracın çiğ benzin atmasına ustalar iyi diyor ???

Çevrimdışı skymad

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracın çiğ benzin atması benzini yakmadan atmak demek buda benim biliğim kadarıyla iyi bir şey değil.adaptasyonda aracı bilgisayara bağlıyorlar aracın yakıt miktarı degerlerini ayarlıyor bilgisayar bunu otomatik olarak yapıyor arabanın beynine program atıyor.

Çevrimdışı asiblue06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yeni carbonclean yaptırdım acaba ondan mı yada bujilerden artık servise gidip baktırcam senin dediğinde olabilir adaptasyon ?? bilgisayara bağlatıp öğrencem.