škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima Gazı Her Yıl Biter mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba bu klima gazını her yıl benim gibi dolduran var mı?Kaçak var mı diyede baktırıyorum yok diyolar. Ama ertesi yıl bi daha dolduruyorum.Klima radyatörüne baktığımda işlem yapılmış.Acaba radyatörü mü değiştirmeliyim kaç paradır bilen var mı? (Kışın ara ara çalıştırıyorum klimayı yinede bitiyor)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdiye kadar 6 sene kullandığım arabada bile gaz takviyesi yaptırmadım. Belki bir miktar azalma olmuş olabilir. Bildiğim; uzun süre klimayı çalıştırmayınca gaz geri kaçabiliyormuş. Bende ara ara çalıştırıyorum.  Kışın özellikle buğuyu almak için gaz durumunu da gözönünde bulundurarak sık sık kullanırım.

Çevrimdışı dttmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Klima gazı herhangi bir yerde kaçak olmadığı sürece hiç bitmez.Ancak çok uzun süre kullanılmadığı zamanlarda gazın yoğunlaşarak çöktüğü söylenmekte.Sizinkinde muhtemelen kaçak var .Tecrübeli bir servise danışın sürekli gaz doldurmak çözüm değil.
6 yıl ve 11 yıl kullandığım 2 araçta da hiç bitmedi , sadece yazları kullanırım kışın hiç açmam(4-5 ay) , polen filtresi haricinde bakım da hiç yapmadım şimdiye kadar.
İlave olarak klima çalışırken arabayı çalıştırmam yada stop etmem , motor ısınmadan klimayı çalıştırmam ,arabayı havalandırmadan klimayı çalıştırmam , devirdaim açık konumda çalıştırırım , çok dik rampalarda kısa süreli devre dışı bırakırım .

Çevrimdışı alperuzi

• Yönetici
  • Acemi Üye
    • Profili Görüntüle
91 model Corollamızda fabrika çıkışı gaz var, 40 derece Marmaris sıcağında bile buzdolabı yapıyor içerisini, üşüyorsunuz :)

Bir önceki aracım Vectrada ise aynen dediğiniz gibi ikide bir gaz biterdi, soğutup soğutmadığı belli olmayan garip bir sistem vardı. Gaz dolum sibobunda kaçak oluyordu genelde.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman kaçak var.Ya tamir yada yeni radyatör.Yeni radyatör için fiyat ve marka bilgisi olan var mı?Aracım 1.4 2005 model Special

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperuzi;613711
91 model Corollamızda fabrika çıkışı gaz var, 40 derece Marmaris sıcağında bile buzdolabı yapıyor içerisini, üşüyorsunuz :)

Bir önceki aracım Vectrada ise aynen dediğiniz gibi ikide bir gaz biterdi, soğutup soğutmadığı belli olmayan garip bir sistem vardı. Gaz dolum sibobunda kaçak oluyordu genelde.

eski arabaların kliması bi başka.97 model europa da içeride üşüyordum dehşet bi klima vardı şimdikiler sadece soğutuyor

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı Kasım 2005 de aldım.Şu ana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.Öyle buzdolabı gibi soğuk üflemesi yok ama ilk aldığımda nasıldıysa hala öyle.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boşuna radyatör değişmeyin kaçak başka yerde de olabilir sahte para kontrol ederken bakılan ışık gibi bir lamba ile tüm sistemi kontrol ediyorlar ama klimacıların eline düştüyseniz kolay gelsin.