škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Opsiyon Donanımlarınız ve Tavsiyeleriniz?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar superb ailesi, Bu sefer ki konumuzda araç alacaklara yardımcı olmak adına tavsiye almak ve yol göstermek. Sizden istediğim araç alırken hangi opsiyonları tercih ettiniz ve bunların size yararı ve dezavantajı ne oldu ? Tekrar alacak olsanız hangi eklentileri yaparsınız yada kesinlikle almam dersiniz ? Lütfen yazılımsal, mekanik ve modifikasyon olarak belirtiniz. Şimdiden herkese teşekkür ederim..

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir daha alacak olsam tüm güvenlik opsiyonlarını ekletirdim. şerit takip, kör nokta, eksik airbagler. otomatik olmasını da isterdim. şu an adaptif hız sabitleyici var o bile çok rahat.

Çevrimdışı erdener6

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben bayinin elindeki aracı aldığım için Style pakete opsiyon şansım olmadı. Ama uzun yolda aracı çok kullandığım için elimde olsa kesinlikle adaptif hız sabitleyici isterdim. Elektrikli bagaj kapağı da bagajı sık kullanan birisi için faydalı olurdu. Bunlar dışında eklemeyi gerekli gördüğüm, yokluğunu aradığım bir opsiyon olmadı.

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En büyük pişmanlığım otomatik almamam. Geri kalan olsa da olur olmasa da olur dediklerim.

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler, gayet samimi ve yönlendirici cevaplar geliyor :)

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de bu adaptif hız sabitleyici hangi donanımlarda var bilgisi olan var mı ? benim aracımda hız sabitleyici opsiyonel olarak eklendi ancak bu adaptif mi değil mi pek bir bilgim yok :))

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Manowar;635814
Bir de bu adaptif hız sabitleyici hangi donanımlarda var bilgisi olan var mı ? benim aracımda hız sabitleyici opsiyonel olarak eklendi ancak bu adaptif mi değil mi pek bir bilgim yok :))

Yanlış değilsem donanımla bağdaşmıyor. Ayrıca alınan bir eklenti olduğundan ücret dahilinde ekletiliyor. Kontrol etmek için hız sabitleyiciyi kullanırken gösterge panelinde mesafe ayarıda yapılıyor olması lazım. Örnek için youtube yazıp aratabilirsiniz..

Çevrimdışı Tazmanic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
acc,şerit takip,kör nokta,çarpışma önleyici olmazsa olmazlarımdan. Gerçekten kullanıcıya büyük bir rahatlık sunuyor. Prestij pakete ek opsiyon ile alınabiliyor.

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim önceki araçta ekstra olarak
Adaptif hız sabitleme
Kör nokta
Akıllı far
Ön bölge çarpışma önleme
Ön cam ısıtma
Otomatik park  vardı. Forumu uzun uzun okuyup bu özellikleri olan arabayı almayı kafama koymuştum ve aldım. Sonra baktım nerdeyse hiç birini kullanmadığımı gördüm. Ağırlıklı Uzun yol mu şehir içi mi yapıyorsunuz önce onu düşünün. Eğer şehir içi ağırlıklı takılıyorsanız bence ekstra opsiyona boşuna para vermeyin. Prestige in fabrika çıkışlı hali zaten baya işinizi görecektir. Tabi en nihayetinde önce  bütçe sonra keyif meselesi. Karar sizin.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En basitinden, anahtarsiz giriş ve çalıştırma.
Bayiden stok araç satın aldım ve üstünde bu özellik vardı. İyi ki de almışım.

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sıkışık trafikte anlaşılan çok faydası görülmüyor.

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kör nokta uyarı sistemi özellikle şehir içi çok işe yarar. Sağdan soldan aniden geçen araçları farketmek için çok iyi olur. Benim araçta yok ama olmasını çok isterdim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
308de kör nokta, otm park etme ve alarmı neredeyse hiç kullanmadım. Cam tavan vardı ama istemeden aldım.

Şimdi golf highline'da bunlar yok ama istediğim herşey var. Cam tavan da  olmadığı için memnunum. Fakat ben de ne yazık ki seçemeden aldığım için beyaz aldım. Yoksa kırmızı bile daha mutlu ederdi.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımda cam tavan / sunroof olmasını hep istedim ama olunca asla istemediğimi anladım. Güzel havada açarsın kafan yanar güneşten, kötü havada açarsın titrersin. Tek kullanabildiğim zaman havanın bulutlu olduğu zaman tavanı açmadan sadece perdeyi açıp içeri daha fazla ışık aldığım zamandı. Benim için cam tavan / sunroof tamamı ile gereksizmiş onu öğrendim. En son Octavia alırken de ekletmeyi hiç düşünmedim.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ön cam ısıtma. ön camdaki buharlaşmaya son.şu anki aracımda aykla açılan bagaj ve çeki demiri hariç herşey var.hepsinide kullanıyorum.gayet güzel ama şu anki maliyetleri dikkate almak lazım.(örnek.columbus a 5500. fark vermiştim şu an 12,536,00 tl )