škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mirrorlink ile bağlanma. TV ve Youtube seyretme. Android Auto ile Bağlanma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gökhan_55;635990
Alıntı yapılan: cenk_139;635988
Öyleymiş hıcam, bende huawei ye yazmıltım problemi onlarsa mirrorlink özelliği olmadıpını ilettiler, mirrorshare özelliği ile tv ye görüntü aktarılabiliyoemuş bunu hatta bugğn yine yaptım.

Ancak bizim sorun ile ilgili mirrorlinkten yapamasakta andorid auto üserinden bazı programlarla en azından youtube u falan açabiliyor olmamız lazım youtube da bunun videolarıda var acaba bu durumda da mı mirrorlink gerekiyor anlamadım gerçekten[/QUOTE
Valla bi araştırmak lazım. Ama bence mirror link özelliği olmalı gibi

Hocam merhaba, ben aşağıdaki konuda 9. Sayfada [MENTION=16717]hamemo[/MENTION] arkadaşımızın bahsettiği yöntemle denedim ve oldu, sende dene ilk fırsatta istersen

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40445&page=9

Çevrimdışı YILDIRIM2020

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
superb de mirrorlink lg g3 lerde sorunsuz çalışıyor mu ?  hep samsung larda sorun var gibi hiç bir yerde lg ile bağlantıyı bulamadım.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YILDIRIM2020;637907
superb de mirrorlink lg g3 lerde sorunsuz çalışıyor mu ?  hep samsung larda sorun var gibi hiç bir yerde lg ile bağlantıyı bulamadım.
Lg G3 mirrorlink desteği olmayan bir telefon. Bağlanamazsiniz

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Golfü bağlamak için servisten aktivasyon gerekiyır sanırım. Çözüm önerisi olan var mı?

Çevrimdışı Ibrahim_Ozer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar, kesin ve stabil bir çözüm buldum. Sizler gibi ben de çok araştırdım ve bu forum çözümü bulmamda çok yardımcı oldu. Herkese teşekkür ederim.

Multimedya sistemim : Bolero (Superb III - 2017)
Telefon : Samsung A7-2017
Android : 7.0 Nugat

Yapılması gerekenler:

1. Mevcut Google Play Hizmetleri Android Auto kurmanıza engel oluyor, dolayısıyla öncelikle, Ayarlar-Uygulamalar a girip, Google Play Hizmetlerini durmaya zorlayın, sonra Devre Dışı Bırakın. Ardından Etkinleştir deyin. Bu sayede eski sürüm olan 11.9.51 e geri yükleyecek. Sürekli olarak güncelleme yapmanız gerektiği uyarısını alacaksınız, sakın güncellemeyin.

2. https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-9-5749-release/ bu adresten Android Auto apk yı indirin. 4 alternatif var. Ben hepsini indirdim, cihazın uyumuna göre sadece bir tanesini kurmanıza izin veriyor.

3. https://github.com/slashmax/AAMirror/tree/master/apk bu adresten AAMirror.apk dosyasını indirin ve kurun.

4. http://www.thekirankumar.com/blog/2017/12/29/play-youtube-video-android-auto-app/comment-page-6/ bu adresten v2.0 olanı indirin ve kurun.

5. Android Auto yu çalıştırın. Sol üst köşedeki üç çizgiye tıklayın ve hakkında bölümüne gidin. Android Auto Hakkında yazan yere (üstte) yaklaşık 10 kez tıklayın. Bu sayede Geliştirici Özelliklerini aktif edeceksiniz. Sonra sağ üstteki 3 noktaya tıklayın ve Geliştirici ayarlarına girin. En altta Bilinmeyen kaynakları tikleyin. isterseniz 720 ve 1080P yi de tikleyebilirsiniz.

6. AAMirror ı açın. Screen Settings e girin ve Overwrite screen brightness ı açın. Screen brightness değerini  255 yapın, screen rotation ı Force yapın, Rotation degree yi 90 yapın, Immerse mode u Full Immerse yapın, Restore ratio on focus u tikleyin.

7. Button Savior apk indirin ve kurun.

Artık hazırsınız. Telefonu araca bağlayın ve yönergeleri takip ederek Android Autoyu çalıştırın. Sağ alt köşede ki ikona bir kez tıklarsanız Youtube açılır. iki kez tıklayarak çalıştırılabilir uygulama listesine ulaşırsınız. Buradan AAMirror'ı seçin, gelecek ekranda (telefon üzerinden) izin tikini açın. Button savior düğmesinde üst üste iki kutu resmine basarak arka planda çalışan uygulama listesine ulaşabilirsiniz. Arka planda açık olan tüm uygulamaları ekrana gönderebilirsiniz. TV+, Yandex vs. Tek problem bu uygulamaları telefondan kumanda etmeniz gerekiyor, Bolero üzerinden işlem yapılamıyor. Bir de Bolero da gördüğünüz herşey telefon ekranında da görünüyor.

Ben iki gündür hiçbir kopma olmadan sorunsuz kullanıyorum. Güle güle kullanın.

Not: Ben otomatik uygulama güncelleştirmelerini kapattım. Güncelleme yapınca herşeyi yeniden kurmam gerekti.

Çevrimdışı selobaba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım. Aslında formu takip ediyordum ama yeni üye oldum. bu forumda samsung s7 edge nin mirorlink olarak bağlanmasını öğrenmiştim. son android güncellemesinden sonra (android 8) bağlantı yapamadım. ekrana sadece car mode nin ikonu geldi. ama uzun uğraşlar sonucu bunun aşımını buldum. samsung s8 s9 da da işe yarıya bilir. en büyük sıkıntı güncelleme aldıkça tam ekran yansıtmada firmaların sıkıntı yapması. sanırım güncelleme alınca dikkatli olmamız gerekecek.

Çevrimdışı selobaba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1. Button Savioru play storeden kurun.
2.https://www.apkmirror.com/apk/lgelectronics/lg-mirrordrive/lg-mirrordrive-1-2-1-2-release/lg-mirrordrive-1-2-1-2-android-apk-download/   lg mirrordrive 1.2 kurun
3.car mode kuruluysa programı kaldırın.
4. rockscout u play storeden kurun.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2018, 13:10:58 Gönderen: selobaba »

Çevrimdışı selobaba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle araç kullanırken full ekran yansıtmayı kullanmamanızı tavsiye ederim.
Bağlantı yapabildikten sonra kopma yaşamadığımı belirtmek isterim.
üsteki ilham aldığım videoda araç bağlantı kısmında yaptığı şeylerin benzerini bizde yapıp bağlantıyı sağlıyacağız.
olmazsa video çekip gösteririm.samsung s8 s9 note 8 de de çalışır sanırım. ben s7 edge'de kullandım android 8
mirrorlinkten bağlantıyı yapıp rockscout u giriyoruz.
sonra youtube e tıklıyoruz.
sonra bolero ekranın geri tuşuna basıp ilk ekrana gelip lg mirrordrivere tıklıyıp hata mesajından sonra geri tuşuna basıp ilk ekranda 1:1 yansıtma ekranına basıyoruz. button savior da iki kare iç içe tuşuna basıp tüm uygulamaları kapattıkmı telefonun ful olarak yansıdığını görebilirsiniz. eğer açılmazsa aynı işlemleri tekrarların ben en fazla 2. denemede bağlantı sağladım. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2018, 13:12:45 Gönderen: selobaba »

Çevrimdışı selobaba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ibrahim beyin dediği gibi otomatik güncellemeleri kapatmakta fayda var. bu arada ibrahim beyin yöntemiyle ben bağlantı sağlıyamadım. mirrorlink bağlantısıyla araç ekranından kullana biliyorsunuz sadece mikrofun çalışmıyor. videoları araç hoperlöründen ses alarak izliye bilirsiniz. sanırım hareket halinde klavye çalışmıyor. bilginize.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederiz, yazdıklarınızı uyguladım ve sonuca ulaştım, elinize sağlık. Kısıtlı zamanla ancak aktif ettiğim ve tekrar uğraşma imkanım olmadığı için sormak istediğim şu; her bağlantıda ilk başta aynı uygulamaları mı yapacağız, bir de hareket halinde video izlenebiliyor mu? Ben dururken açmıştım hareket halinde izleyemedim.

Çevrimdışı selobaba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hareket halinde bağlantı kopmuyor. Siz hangi telefon da denediniz. Marka model ve android sürümünüde verirseniz. Daha yardımcı olursunuz. Çünkü bende konuyu açan arkadaşın  yaptıklarıyla bağlana biliyordum. Onada ayrıca teşekkür ederim.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selobaba;639681
Hareket halinde bağlantı kopmuyor. Siz hangi telefon da denediniz. Marka model ve android sürümünüde verirseniz. Daha yardımcı olursunuz. Çünkü bende konuyu açan arkadaşın  yaptıklarıyla bağlana biliyordum. Onada ayrıca teşekkür ederim.

samsung galaxy S7 edge, android 8 videoyu izlerken hareket ettim tam o anda da telefon çağrısı geldi ve görüşme yaptım. Acaba bunun bir etkisi olmuşmudur ki? Yarın vakit bulursam biraz daha uğraşacağım.

Çevrimdışı selobaba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Telefon geldiğinde aracın telefon modülüne geçiyor. Konuşma bitince mirrorlink ekranına tekrar dönüş yapıyor. Hem istersen sende aramalarını yapabilirsin. Bende bağlantı sağladıktan sonra app tuşuna basınca mirrorlink çalışıyor. Kısacası bağlantı sağladıktan sonra kopma olmuyor. araç ekranı diğer menülerde dolana biliyorsun.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selobaba;639686
Telefon geldiğinde aracın telefon modülüne geçiyor. Konuşma bitince mirrorlink ekranına tekrar dönüş yapıyor. Hem istersen sende aramalarını yapabilirsin. Bende bağlantı sağladıktan sonra app tuşuna basınca mirrorlink çalışıyor. Kısacası bağlantı sağladıktan sonra kopma olmuyor. araç ekranı diğer menülerde dolana biliyorsun.

Teşekkür ederim sabah denedim, dediğiniz gibi hareket halinde de izleme gerçekleşti. Şimdilik sıkıntı yok :)