škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracınızın gizli özelliklerini açma

dr_enver · 550 · 481021

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Haziran ayından beri 2015 Model Octavia aracım var daha önce de yaklaşık 4 sene Yeti'm var  idi. Octavianın benden önceki sahibi özellikle sinyaller amerikan park vs gibi bazı özellikleri açmış. Fakat Eylül ayının ortasında ilk muayene var bu şekilde aracın muayeneden geçmesine imkan yok(bence)  :)

Bunu orjinal haline getirmek mümkün müdür? elimde herhangibir yedek vs yok.

İStanbul Ümraniyede ikamet ediyorum bunu orjinal haline getirecek önereceğiniz bir yer var mıdır?

Şimdiden çok teşekkürler iyi pazarlar

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Poseidoneptune;641399
Merhaba,

Haziran ayından beri 2015 Model Octavia aracım var daha önce de yaklaşık 4 sene Yeti'm var  idi. Octavianın benden önceki sahibi özellikle sinyaller amerikan park vs gibi bazı özellikleri açmış. Fakat Eylül ayının ortasında ilk muayene var bu şekilde aracın muayeneden geçmesine imkan yok(bence)  :)

Bunu orjinal haline getirmek mümkün müdür? elimde herhangibir yedek vs yok.

İStanbul Ümraniyede ikamet ediyorum bunu orjinal haline getirecek önereceğiniz bir yer var mıdır?

Şimdiden çok teşekkürler iyi pazarlar
Maltepe de Ender Elektronik var yardımcı olur orası

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kablom var fakat şu sıralar memleketteyim. Aysonu gibi döneceğim inşallah. İsterseniz dönünce yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Vag com 18.02 versiyon kablo aliexpress den aldım.Program üzerinden insturumant 17 nolu yere girebiliyorum.Fakat engine bölümüne girdigimde butonlar aktif pasif oluyor ve sonrasında da too many connections hatası veriyor işlem yapamıyorum. Araç lpglidir.

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;641422
Kablom var fakat şu sıralar memleketteyim. Aysonu gibi döneceğim inşallah. İsterseniz dönünce yardımcı olabilirim.

Merhaba,
Açıkçası ben de aysonu İstanbulda olacağım sizin gibi tecrübeli biriyle bunu yapmak ve daha sonra ben de kablo edinerek bu işi kendim yapmak isterim. İlgini için çok teşekkürler :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Dike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: p4ozgur;634870
Selam dostlar,

Octavia aracımın gündüz led ini sinyallerle çakarlı olacak şekilde açmıştım,

Aracı sattım, sattığım kişi beni aradı araç muayeneden geçmiyor diye, bunu atlatmanın bir yolu varmıdır arkadaşlar, bolero ekrandan kapattırmayı denedim fakat olmadı,
Alıntı yapılan: Dike;626493
Bu kodlar Skoda Octavia III 5E Ambition Paketi için geçerlidir.

------------------------------------------ Selektörlerde Sislerin Yanması ---------------------------------
(12)-Leuchte26NSL LA72-Lichtfunktion E 26-----> Lichthupe Generell
(14)-Leuchte26NSL LA72-Dimmwert EF 26-----> 127
NOT: Sisleriniz servis tarafından takılmış ise bu kod işe yarayacaktır.

------------------------------------------ Stop Lambalarının Sinyallerde Çakırlı Yanması ------------------
(16)-Leuchte20BR LA71-Lichtfunktion G 20-----> Blinken links Hellphase
(18)-Leuchte20BR LA71-Dimmwert GH 20-----> 0
(19)-Leuchte20BR LA71-Dimming Direction GH 20-----> minimize

(16)-Leuchte21BR RC8-Lichtfunktion G 21-----> Blinken rechts Hellphase
(18)-Leuchte21BR RC8-Dimmwert GH 21-----> 0
(19)-Leuchte21BR RC8-Dimming Direction GH 21-----> minimize

(16)-Leuchte23SL HLC10-Lichtfunktion G 23-----> Blinken rechts Dunkhellphase
(18)-Leuchte23SL HLC10-Dimmwert GH 23-----> 0
(19)-Leuchte23SL HLC10-Dimming Direction GH 23-----> minimize

(16)-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion G 24-----> Blinken rechts Dunkhellphase
(18)-Leuchte24SL HRA65-Dimmwert GH 24-----> 0
(19)-Leuchte24SL HRA65-Dimming Direction GH 24-----> minimize
NOT: Çakar işlemi yapılması sonucunda sis lambalarınız aktif ise sol sinyal verildiğinde ön sis lambalarınız da yanıp söner. Servis önleri arka sise bağladığı için böyle bir sorun oluyor. Fakat sisleri siste açarsanız kimseyi rahatsız etmeyecektir.

NOT2: Kodları sonradan yazdım. Laptop şarjı bittiği için evde not aldım. Eğer eksik ise sizde açık kalan kısımı bildirin bakıp kodu düzeltelim.

------------------------------------------ Plaka Led Işığı Arıza Lambası Söndürme --------------------------
(1)-Leuchte25KZL HA59-Lasttyp 25-----> 18 - 2*5W -----> 43 - allgemeine LED
(6)-Leuchte25KZL HA59-Dimmwert AB 25-----> 127

------------------------------------------ Ani Frende Dörtlülerin Yanması -----------------------------------
(11) Dyn.turn.signal modes-Nortwarn-blinken_NBA_Phase_2 -----> 100% active
(12) Dyn.turn.signal modes-Richtungs_blinken_rechts-----> 100% active
(13) Dyn.turn.signal modes-Richtungs_blinken_links-----> 100% active
(16) Dyn.turn.signal modes-Warnblinken_Zuendung_EIN-----> 100% active
(17) Dyn.turn.signal modes-Warnblinken_Zuendung_AUS-----> 100% active
NOT: 75 km/s hızda ani frende 3 sn ABS devreye girmesi durumunda arabanız durduğunda dörtlüleriniz yanar ve siz hareket ettiğiniz zaman tekrar söner.

------------------------------------------ Konfor Sinyalin Sayısını Değiştirme ------------------------------
(2) Turn signal control-Komfortblinken Blinkzyklen-----> 5
NOT: Konforlu sinyali sayısını değiştirme işlemi yapıldığında hala işe yaramıyor ise, fabrika ayarları kısmından "far ayarlarını sıfırlama" yapılması gereklidir.

------------------------------------------ Kapı Açık Sinyali Kapatma ----------------------------------------
17 Instruments > Adaptation 10 > Ignition active message;*Release > tbd

------------------------------------------ Geriye Takıldığında Sağ Aynanın Aşağı İnmesi ---------------------
52 Door Elect. Pass > 07 - Coding > Byte 4 > Bit 2 ve 3 Tik at.
9. Cent. Elect. > Security access 16 > 31347 Enter > Adaptation 10 >
(15)-Access control 2-Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt -----> aktiv
(20)-Access control 2-Menuesteuerung Spiegelabsenkung-----> active
NOT: Ayna aşağıya inmesi için Geri viteste Ayna ayar kolundan R konumuna almanız gereklidir. Aynanın geri toplanması için tekrar sıfır konumuna alınız.
Zamanında iyi not almıştım. Arka lambalar çakarlı muaynede ağır kusur olurmuş düzeltip öyle götürürüm. Bu arada vaglı servise götürdüm. Garantiyi bozmuyor. Garanti kapsamında ücretsiz aküyü yenilettim. Bilginiz olsun.

Mi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı baloglurecep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımı servise götürdüğümde 2019 tdi otomatik ikame araç verdiler. Arç genel olarak birkaç extra dışında aynı.. Dikkatimi çeken ise aracı ilk çalıştırınca ve stop edince kadran ve devir saati arasındaki bilgi ekranında o sürüşe ait veri istatistikleri çıkıyor.
Süre
km
yakıt ortalama
hız ortalama
gibi veriler. Bu bilgiler vagcom ile 2015 araca da uygulanabilir mi? Teşekkürler

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Vagcom veya vcds ile olmuyor diye biliyorum, ama olan araçlarda menüden kapatılabiliyor

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba uzun zamandır birşey yazılmamış buraya. açıkçası ben de uzun zamandır paylaşım yapamıyorum. başıma gelen olayı anlatmak istedim. aracım 2013 octavia. 3. kez tüv kontrolüne götürdüm. Ankara'da İstanbul Yolu'ndaki yere. bu zamana kadar kimse sinyalle yanıp sönen LEDlere takılmamıştı. bu sefer ağır kusur olarak kaldık :)
aklınızda olsun. tüve giderken bu özelliği geir alırsınız. selamlar.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;657090
merhaba uzun zamandır birşey yazılmamış buraya. açıkçası ben de uzun zamandır paylaşım yapamıyorum. başıma gelen olayı anlatmak istedim. aracım 2013 octavia. 3. kez tüv kontrolüne götürdüm. Ankara'da İstanbul Yolu'ndaki yere. bu zamana kadar kimse sinyalle yanıp sönen LEDlere takılmamıştı. bu sefer ağır kusur olarak kaldık :)
aklınızda olsun. tüve giderken bu özelliği geir alırsınız. selamlar.

Uyarınız için teşekkürler.
Bende 1 ay sonra gideceğim. Sinyalle yanıp sönen led nasıl oluyor? Detay verebilir misiniz.
Ben arka stoptaki sag sol sinyalleri led yapmıştım. Alakasi var mı sizin söylediğiniz ile.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;657103
Bende 1 ay sonra gideceğim. Sinyalle yanıp sönen led nasıl oluyor? Detay verebilir misiniz.
Ben arka stoptaki sag sol sinyalleri led yapmıştım. Alakasi var mı sizin söylediğiniz ile.

Levent abi, ön far grubunda gündüz ledlerinin sinyal lambası yandığında yanıp, söndüğünde söndüğü; sinyal vermeyi kesince eski yanar pozisyona geri gelmesi olayı sanırım bahsedilen. Tam tersini de yapanları gördüm. Sinyal yandığında led kapanıyor, sinyal söndüğünde led geri yanıyor. Senin halojen ampülü led ampüle çevirme olayınla alakası yok yani. Mesela sol sinyal verdin diyelim, arka led stoplar da beraber yanıp sönüyor. Camaro ve Corvette gibi amerikan araçlarında olan stop lambasının sinyal lambası gibi işlev görmesi olayının taklidi. Özellikle Golf ve Leon hastalarının abartarak alengirli yakıp söndürme olayı yüzünden çok yayıldı. Bence yerinde bir karar. Bu işi, led lambaları kayar sinyale çevirmekten daha dikkat dağıtıcı ve gereksiz buluyorum.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;657103

LED yapmakla alakası yok. Yönetmelik diyormuş ki sinyal olarak yanacak lamba mutlaka sarı renk olmalıymış. benim arabada sinyal yanıp sönerken sırasıyla önce gündürz farı sonra sarı sinyal farı yanıp sönüyordu. girdim koda düzelttim. cumartesi geçeriz herhalde :D

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;657105
LED yapmakla alakası yok. Yönetmelik diyormuş ki sinyal olarak yanacak lamba mutlaka sarı renk olmalıymış. benim arabada sinyal yanıp sönerken sırasıyla önce gündürz farı sonra sarı sinyal farı yanıp sönüyordu. girdim koda düzelttim. cumartesi geçeriz herhalde :D
Teşekkürler. Rahatladım.

Alıntı yapılan: octa;657104
Levent abi, ön far grubunda gündüz ledlerinin sinyal lambası yandığında yanıp, söndüğünde söndüğü; sinyal vermeyi kesince eski yanar pozisyona geri gelmesi olayı sanırım bahsedilen. Tam tersini de yapanları gördüm. Sinyal yandığında led kapanıyor, sinyal söndüğünde led geri yanıyor. Senin halojen ampülü led ampüle çevirme olayınla alakası yok yani. Mesela sol sinyal verdin diyelim, arka led stoplar da beraber yanıp sönüyor. Camaro ve Corvette gibi amerikan araçlarında olan stop lambasının sinyal lambası gibi işlev görmesi olayının taklidi. Özellikle Golf ve Leon hastalarının abartarak alengirli yakıp söndürme olayı yüzünden çok yayıldı. Bence yerinde bir karar. Bu işi, led lambaları kayar sinyale çevirmekten daha dikkat dağıtıcı ve gereksiz buluyorum.
Ayrıntılı açıklama için teşekkürler.
O şekilde alanegirli yanması benim de hoşuma gitmiyor. Kayar sinyal da çok gereksiz bence. Amerikan park denilen şekil de gereksiz. Aynı fikirdeyiz. :)
Arabalar üzerinde "barzo" gibi gösteren her şeye karşıyım.
Orjijinal ve orijinale yakın, göz tırmalamayan her türlü aksesuar ve ilave hoş oluyor.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vagcom'la smartlink açanlar var, nasıl yapılıyor, kodları bilen var mı

Çevrimdışı mindazir193

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • bettilt giriş
Neredeyse iki yıldır octavia yaşıyorum ve sadece bu yazıyı okudum ve arabam hakkında hiçbir şey bilmediğimi fark ettim))))
bettilt giriş

Ben ne kadar çok çalışırsam, şansımın o kadar fazla olduğunu görüyorum.