škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hoparlör önerisi ve yardım.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar. aracımda hoparlörlerin hemen hepsi patlak durumda. hem ön hem de arkaları değiştirmek istiyorum. forumda araştırmama rağmen tatmin edici bir bilgi bulamadım.
1. aracın ön ve arkaların hp ölçüleri nelerdir ve her hp nin arka mıknatıs kısmı uyumlumudur?
2. montajı elektrikçiye yaptıracağım ama kapı döşemeleri nasıl sökülüyor muhtemelen bilmiyordur usta ön kapı döşemelerini nasıl sökeriz? ve arka hplerin değişimi için pandizotu mu yoksa bagaj döşemelerini mi sökmek gerekir?
3. son olarakta aracımda ufak çaplı 800 wattlık bir amfi ve pioneer (50x4) marka teyp var bunlara uygun hoparlör tavsiyeleriniz nedir.
fikir ve yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı lestat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Fabia I in ön hpleri 16cm arkalar 10 olması lazım. Ama ön hoparlörlerin mıknatıs tipi bir tuhaf ben oturtmak için mdf çerçeve eklemek zorunda kaldım arkalarda bişi yok onlar pandizotun yanında yer alıyor. Ulaşmak için bagaj döşemesini aşağıya doğru asılmanız yeterli. Aracın karoseri parçalarının nasıl söküleceği hakkında servis manuelini paylaşıyorum. 70-2 bölümde syf 227 de yazıyor kapı döşemelerinin nasıl söküleceği. Kötü haber manuel ingilizce. Ama resimlerden anlaşılıyor.
https://docs.google.com/file/d/0B-_OdxLwKL5IcTlTc090S19kdFk/edit?usp=docslist_api

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;484770
merhaba arkadaşlar. aracımda hoparlörlerin hemen hepsi patlak durumda. hem ön hem de arkaları değiştirmek istiyorum. forumda araştırmama rağmen tatmin edici bir bilgi bulamadım.
1. aracın ön ve arkaların hp ölçüleri nelerdir ve her hp nin arka mıknatıs kısmı uyumlumudur?
2. montajı elektrikçiye yaptıracağım ama kapı döşemeleri nasıl sökülüyor muhtemelen bilmiyordur usta ön kapı döşemelerini nasıl sökeriz? ve arka hplerin değişimi için pandizotu mu yoksa bagaj döşemelerini mi sökmek gerekir?
3. son olarakta aracımda ufak çaplı 800 wattlık bir amfi ve pioneer (50x4) marka teyp var bunlara uygun hoparlör tavsiyeleriniz nedir.

Hocam ön kapı döşemelerini sökmek için kapı iç açma halkasının önündeki kapağı söküp içerisindeki alyan anahtarıyla vidasını sökün. sonra kapının alt plastik kısmının en altında cebin de altında 3 alyan daha var onlarıda sökün. sonra cam açma düğmesinin bulunduğu konsolu düz tornavida yardımıyla yukarı doğru hafiften bastırarak açın  , diğer kısmınıda geriye sürgülü iteleyin . içeride 3 vida var onu da sökün .. üst tarafı yani cam kenarını kurtarıp kendinize doğru asılın. tırnakları kurtarın döşeme söküldükten sonra kapı lambasının kablosuna dikkat edin koparmayın. ayrıca kapı açma halkasının içteki kısmındaki teli de yukarı doğru asılarak çıkarabilirsiniz . Benim sağ hoparlörün fişi çıkmış zaman bulursam kapıyı sökerken videoya çekip atarım buraya ...

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca orijinal sympony cd çalar için arka hoparlörleri söküp yerine pandizot kestirip jameson 1400 w lık oval taktım. önleride söküp jameson 1000 w lık 17 cm hoparlör taktım kenarlarınıda süngerle kapattım. Arabadan 2000 w lık bass woofer var gibi ses çıkıyor :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;484770

1- fabia 1 HB ön hoparlörü 16 cm lik, üzerindeki plastik flanşı kullandığınız sürece mıknatıs büyüklüğünün önemi yok, flanş onu tolere ediyor ve akustiği öyle tasarlanmış durumda.

2-ön kapı düşemeleri kapı açma kolunun altında 1, kapı kulpu içinde 2 şer (ön kapı 3 olabilir) , kapı cebi altında 1 adet torx başlı vida sökülecek, döşeme kenarları sıkı geçme klipsli, daha önce sökmeyen ellemesin, döşemeciye, kaportacıya falan yaptırın.Arka pandizot kenarındaki 10 cmlik hp yerleri, halıyı kaldırmanızla karşınıza çıkar, pandizot ise zaten kenarlardan pimle tutuyor.

3-sony, pioneer, bose, kenwood gibi marka ürünleri tercih edin, hepsi de iyidir.

Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2014, 16:43:08 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;485036
, Arka pandizot kenarındaki 10 cmlik hp yerleri, halıyı kaldırmanızla karşınıza çıkar, pandizot ise zaten kenarlardan pimle tutuyor.
.

Kolay gelsin.

sanırım hb lerde öyle ama sedanda vidalar var.

Çevrimdışı g-rider

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fabia kullanmadığım için teknik konularda yardımcı olamam ama hoperlör tavsiyesi konusunda bir önceki aracımda (qashqai) ön için rainbow mid-bass, arka ve sub için alpine, biri 4 kanal diğeri mono-block iki adet mtx amfi kullanmıştım gerçekten güçlü ve kaliteli bir ses sistemim oldu tavsiye ederim

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;485036
1- fabia 1 HB ön hoparlörü 16 cm lik, üzerindeki plastik flanşı kullandığınız sürece mıknatıs büyüklüğünün önemi yok, flanş onu tolere ediyor ve akustiği öyle tasarlanmış durumda.

2-ön kapı düşemeleri kapı açma kolunun altında 1, kapı kulpu içinde 2 şer (ön kapı 3 olabilir) , kapı cebi altında 1 adet torx başlı vida sökülecek, döşeme kenarları sıkı geçme klipsli, daha önce sökmeyen ellemesin, döşemeciye, kaportacıya falan yaptırın.Arka pandizot kenarındaki 10 cmlik hp yerleri, halıyı kaldırmanızla karşınıza çıkar, pandizot ise zaten kenarlardan pimle tutuyor.

3-sony, pioneer, bose, kenwood gibi marka ürünleri tercih edin, hepsi de iyidir.

Kolay gelsin.

hocam kapı cebi altında 3 tane altıgen (alyan) başlıklı vida var ... 7-8 kere söküp takmış biri olarak tecrübeyle sabit :D

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Pioner teyp ve hoparlör aldım 3 ay kadar önce ve montajını yaptırdım ön kapılara.Ama taktırdıktan 1 hafta sonra  ne işse anlamadım sağ kapıdan, baslı şarkıların sesini hafiften açtığımda küt küt diye ses geliyor.Gerçekten de rahatsız ediyor.Montajı yapan kişiye götürdüm,açtı baktı bir sıkıntı göremedi.Şimdi öyle kullanıyorum hoparlörleri.Açıkcası keşke taktırmasaydım diyorum,eskisi daha iyiydi.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blackemre;485097
Ben Pioner teyp ve hoparlör aldım 3 ay kadar önce ve montajını yaptırdım ön kapılara.Ama taktırdıktan 1 hafta sonra  ne işse anlamadım sağ kapıdan, baslı şarkıların sesini hafiften açtığımda küt küt diye ses geliyor.Gerçekten de rahatsız ediyor.Montajı yapan kişiye götürdüm,açtı baktı bir sıkıntı göremedi.Şimdi öyle kullanıyorum hoparlörleri.Açıkcası keşke taktırmasaydım diyorum,eskisi daha iyiydi.

kardeş kapıyı aç sağa sola bi salla içerden ses geliyor mu. belkide bas vurdukça cam krikosuna baskı yapıyor o tıkırtı yapıyordur. o yüzden kapıyı aç camı iç ve dıştan iki elinin arasına al yukarı aşağı ve sağa sola bi oynat oynama varmı sarsıntı varmı bi bak..

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;485116
kardeş kapıyı aç sağa sola bi salla içerden ses geliyor mu. belkide bas vurdukça cam krikosuna baskı yapıyor o tıkırtı yapıyordur. o yüzden kapıyı aç camı iç ve dıştan iki elinin arasına al yukarı aşağı ve sağa sola bi oynat oynama varmı sarsıntı varmı bi bak..

çok denedim ama olmuyor,ne varsa artık.Sanırım cam motorunun oralarda bir şey var.