škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hyundai i20 Yenilendi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: HakanParlar;485264
Türker abi i30u ben test ettim. Araba 1.6 dizel otomatik en dolusuydu. ciddi ferah bir araba.. Tepki olarak tork konvektörlü olduğu için geç açılıyor ama 2.500 devirden sonra neye uğradığımı şaşırdım. Süspansiyonu mükemmel. Yakıt konusu düz vites olursa tasarruf yapılabilir ancak otomatik vitesli alınırsa bizzat i30 dizel otomatik sahibi arkadaşımla konuştum istanbul içinde 9 litrenin altını göremedim diyor. Frenleri keskin biraz. Ama iyi tutuyor.. Eksileri olarakta direksiyon hissiyatı yeterince güvenli gelmedi nedense. yola yapışıyormuş gibi hissettirmiyor yani.. Belkide alışık olmadığımdandır. Ama yağ gibi gidiyor yol falan hissettirmiyor maşallah :)

i30 dizel otm yakın arkadaşımda var, 2012'de ben aldırmıştım. Ara ara da kullanıyorum, manuele göre şanzıman bi %20-30'luk gücü emiyor malesef. Tüketim de fazla. Ama aynısının manueli de ao arkadaşımın başka bi arkadaşında vardı, geçenlerde pert etti :) Onun ş.içi verisi 6 litre idi. Otm olanınki 8 civarı.

Alıntı yapılan: enoktakenokta;485299
Türker buradan anlıyorum ki Diyarbakır seferinden de eli boş döndün:(

Diyarbakır işi baştan yattı :) uçak bileti yaktım hatta, servisten edindiğimi bilgi sayesinde gitmedim çok şükür.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;485423
i30 dizel otm yakın arkadaşımda var, 2012'de ben aldırmıştım. Ara ara da kullanıyorum, manuele göre şanzıman bi %20-30'luk gücü emiyor malesef. Tüketim de fazla. Ama aynısının manueli de ao arkadaşımın başka bi arkadaşında vardı, geçenlerde pert etti :) Onun ş.içi verisi 6 litre idi. Otm olanınki 8 civarı.

Diyarbakır işi baştan yattı :) uçak bileti yaktım hatta, servisten edindiğimi bilgi sayesinde gitmedim çok şükür.

Kahverengi İ30' u sattılar :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;485464
Kahverengi İ30' u sattılar :)

hayırlısı olsun, içi falan çok temizdi de hanım istemedi deyim :)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;485465
hayırlısı olsun, içi falan çok temizdi de hanım istemedi deyim :)
aman hocam, istesede almayın zaten, yakıtı 1,2 tsi a denk geliyor neredeyse, hem dizel sesini cekicem, hem aynı yakacak, yok öyle. Manueli düsünülebilir ama,

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;485467
aman hocam, istesede almayın zaten, yakıtı 1,2 tsi a denk geliyor neredeyse, hem dizel sesini cekicem, hem aynı yakacak, yok öyle. Manueli düsünülebilir ama,

Manueldi, zaten otomatiğini düşünmem.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;485470
Manueldi, zaten otomatiğini düşünmem.

otomatikden cok bahsedilince kahverengiyide otomatik zannettim ben:p
dizel binekte vag dan sasma derim hocam, gerci bu aralarda bi kızdırma bujisi muhabbeti dönüp duruyor, kızdırma bujisi uyarısı yanıyormus fakat triger sıyırmıs, yok dpf dolmus vs, migde bulandırıyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;485473
otomatikden cok bahsedilince kahverengiyide otomatik zannettim ben:p
dizel binekte vag dan sasma derim hocam, gerci bu aralarda bi kızdırma bujisi muhabbeti dönüp duruyor, kızdırma bujisi uyarısı yanıyormus fakat triger sıyırmıs, yok dpf dolmus vs, migde bulandırıyor.

Astra 1.3 makyajlı J kasaya kanalize olmuş durumdayım bakalım :)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Komsuma almadan önce sıfırını 2-3 senedir kullanan 2-3 senede 80 bin km yol yapmıs yakın bi arkadasıma sormustum, tavsiye etmisti, hic sorun cıkarmadı dedi, fakat ilk sordugu sey chip yaptırayım mı? 1. vitesi sağır dedi, bende bindim bu araca sehirici normal kullanımda sıkıntı yok,
Vergi avantajıda var,

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;485487
Komsuma almadan önce sıfırını 2-3 senedir kullanan 2-3 senede 80 bin km yol yapmıs yakın bi arkadasıma sormustum, tavsiye etmisti, hic sorun cıkarmadı dedi, fakat ilk sordugu sey chip yaptırayım mı? 1. vitesi sağır dedi, bende bindim bu araca sehirici normal kullanımda sıkıntı yok,
Vergi avantajıda var,

H kasayı denedim, fena değil, hatta yeterli geldi. J kasada 1. Vites kalkış hissi daha iyileştirilmiş. En güzeli de yakıt, 4-5,5 arası diyorr kullanıcıları. Bakalım hayırlısı...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Golf için İspanya ya gittiğimizde rakiplerinide detaylı kullanma şansımız olmuştu. Bunlardan birisi de Astra J 1.3 cdti dı. Konvoya yetişmekte güçlük çekiyorduk :) golf TDİ,  Auris d4d, Focus 1.6 TDCi gibi araçlar vardı. Adamlar kapatinca biz baya geride kalıyorduk :) araba gitmiyor, adamı bitirir valla. Hele hele Cerato crdi den sonra çok çekersiniz performans konusunda baştan soyleyeyim :)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi Astra' yı almış İlker Bey... :D Allah hayırlı uğurlu etsin. 2011 1.3 Ecoflex Cosmo beyaz renk...

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;485493
H kasayı denedim, fena değil, hatta yeterli geldi. J kasada 1. Vites kalkış hissi daha iyileştirilmiş. En güzeli de yakıt, 4-5,5 arası diyorr kullanıcıları. Bakalım hayırlısı...
Astra alınacaksa 1.6 cdti alınmalı aradaki fark çok değil sanırım.1500 kg ağırlık rakiplerine kıyasla sürekli dolu araçla gezmek gibi bişey zaten ,ağırlık düşürülünce 1.6 cdti çok iş yapacak astrada..Test etmeden almayın

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Balaban75;486994
Astra alınacaksa 1.6 cdti alınmalı aradaki fark çok değil sanırım.1500 kg ağırlık rakiplerine kıyasla sürekli dolu araçla gezmek gibi bişey zaten ,ağırlık düşürülünce 1.6 cdti çok iş yapacak astrada..Test etmeden almayın
Abdurrahman Bey adam arabayı aldı zaten.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;486999
Abdurrahman Bey adam arabayı aldı zaten.

Hayırlı olsun diyelim o zaman çaktırmadan..geç kalmışız :p

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:) sağolun. Evet bu araç mümkünse 1.6 cdti olarak alınmalı. Ben zaten limitleri zorladığım için bi 10 kağıt daha çıkamazdım. O da belki bi dahaki sefere...