škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ibiza ve Doğuş Oto Yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ankara

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar.

Ibiza 1.4 reference almaya karar verdik. Ancak arabayı İstanbul'da 1-2 bayide bulabildik hemen teslim edilecek şekilde. Bunlardan birisi reference ek olarak arka cam otomatiği seçeneğiyle reference araçlarının geldiğini söyledi ki bu doğuş oto. Diğeri ise özel bayi ve ellerinde araba var ve hemen teslim ediyorlar. Ancak ikisi de önce noterden vekalet ve paranın yatırılmasını istediler. Aracı da haftasonuna kadar hazır edip vereceklerini belirttiler. Şimdi bu paranın tamamnı verme işi kafamı bulandırdı.  Gümrükteki arabada sıkıntı olup hafta sonuna teslim edemezlerse ne olacak diye düşünmeye başladım.

Bu konuda siz ne tavsiye edersiniz?

Bir de aracı aldıktan sonra noter vekaleti ve trafik sigortası(ya da artı kasko) dışında resmi işlem masrafı çıkıyor mu?

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir miktar kaparo verip kalanını teslimatta ödeyeceğini belirt.

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anlaşmana bağlı ama normali kasko hariç bütün masraflar bayiye ait. Anahtar teslim

Çevrimdışı ankara

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kace;486385
Anlaşmana bağlı ama normali kasko hariç bütün masraflar bayiye ait. Anahtar teslim

Sigorta da dahil mi?

İnternetteki dipnotlardaki müşteriye aittir ifadelerinden öncelikle ayrı ücret çıkıyor diye düşünmüştüm ben aaslında. Ama siz o ücrette araba fiyatına dahil diyorsunuz yanlış anlamadıysam.

Şu para işini de yarın tekrar konuşsam da yarısını filan vermeyi önersem diyorum.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vekalet aracın işlemlerini sizin adınıza yapmak için istenir. Kredi kullanmıyorsanız kasko harici masraf çıkmaz. Vekaleti  süreli verirseniz bir sorun olmaz.

Paranın yarısını verip teslimatta geri kalanını vermeyi önerin. Ancak yine de sizden  anlaşma imzası sırasında adınıza ruhsat çıkarılacağından tümünü isterler. Zaten o aşamada da araç adınıza tescil edilmiş olacaktır.

Çevrimdışı ankara

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodaizm;486387
Vekalet aracın işlemlerini sizin adınıza yapmak için istenir. Kredi kullanmıyorsanız kasko harici masraf çıkmaz. Vekaleti  süreli verirseniz bir sorun olmaz.

Paranın yarısını verip teslimatta geri kalanını vermeyi önerin. Ancak yine de sizden  anlaşma imzası sırasında adınıza ruhsat çıkarılacağından tümünü isterler. Zaten o aşamada da araç adınıza tescil edilmiş olacaktır.

Kredi kullanmıyorum. İlk kez araba alacağım için bu meseleleri bilmiyorum.

Bana söyledikleri Trafik sigortası ve kasko bana aitmiş. Ama dediğim gibi paranın tümünü alıp, sonra bana araba gümrükte takıldı 3 gün sonra 5 gün sonra, geldi gelecek demelerinden çekiniyorum.

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
0 km araçta sigorta ve ilk vergi bayiye aittir bu konuda diretin

Çevrimdışı ankara

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kace;486390
0 km araçta sigorta ve ilk vergi bayiye aittir bu konuda diretin

Anladım hocam. İlk vergiyi söylediler. Sigortayı da bir söyleyeyim ben o zaman yarın.

Bu konuda savunmamı nasıl yapmalıyım. Bu bir teamülmüdür, hukuksal bir durumu var mıdır?

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hukuksal bir boyutu olduğunu sanmıyorum dediğim gibi konuşmana anlaşmana bağlı bir şey ama genel bir uygulama

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun. Seat markasında, trafik sigortası ve kasko  hariç fiyat verilir. İşlemlere başlamanız için parayı yatırmanız  gerekiyor. Kaparo vereyim, arabayı almaya gelince gerisini vereyim diye  birşey söz konusu olamaz. 1.000 TL kaparoyla plaka mı çıkarmış ? :)  İçinizde bir kuşku varsa, şöyle yapın, aracı kaparo verip ayırın, araba  gümrükteyse, gelene kadar işlemler başlamasın. Arabayı bayide görün. Parayı yatırın,  işlemler başlasın. 2 gün sonra plakanız çıkar, gidip teslim alırsınız.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz passatı geçen sene başka bir ildeki bayiden aldık.Babam aracın gemide olduğunu öğrendi kaporayı gönderdik.Aracın bayiye geldiği gün hemen gittik.Aracı gördük ve paranın tamamını yatırdık.Sonra bayi sordu plaka işini biz mi yoksa siz mi halledersiniz diye, ben biz hallederiz dedim okey dediler.Kendilerinin karşılayacağı plaka vergi masrafını nakit olarak onlardan aldık.Sigorta bizden değil dediler.Doğuşta sanırım böyle.Ama onuda jest olsun diye yapmışlardı.Bayi Çorum Ahlatçı.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese farklı sigorta primi çıktığı için artık bütün firmalar trafik sigortasını aracın satış fiyatına dahil etmiyor.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde aynı aracı Kayadibi Otodan aldık. Sipariş geçince 200 kapora verdik. Vekalet fln. Araç bayiye gelince parayı yatırdık. Bazıları 1 depo benzin, koltuk boya koruma vs.veriyor. Vergi ve trafik sigortasını onlar verdi. Kaskoyu eski arabadan geçirdik.Yanlıx  Refernce için arka cam opsiyonel oluyor muymuş?

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hazırda araç vardı biz caddy'i alırken, çarşamba günü parayı yatırdım, plaka işlemlerini de kendim yaptım. Biraz da sıkıştırma ile perşembe akşamı arabayı teslim aldım. Tam parayı almadan kimse aracın tüm evraklarını vermez, evraklar olmadan da ruhsat çıkmaz. Sistem böyle işliyor yani.