škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

uzun yolda ne kadar yakıt yakarım ???

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadalar aracım fabia 1.2 htp benzinli ilk uzun yol deneyımım olacak aracımla 930km yol gıdıcem yakıt degerlerı hakında bılgısı olan arkadasalr aracım ortalama bu yolu kac ltre yakıt ve tahmını toplam ne kadar yakar...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
HTP ile ile ilgili hiç tecrübem yok, atıyorum yani:D
50-55Lt benzin

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız şehir içinde ne kadar yakıyor gideceğiniz yer ile çıktığınız yer arasında rakım farkı var mı hangi tür yollar kullanacaksınız ağırlık durumunuz nasıl olacak klima çalıştıracakmısınız hangi hızlarda seyredeceksiniz hız sabitleyiciyi kullanacak mısınız bakımlarınız yeni mi lastik havalarınız doğru mu… bunlar gibi etkenler yakıtınızı şaşıracağınız derecede değiştirir. Örnek vermek gerekirse 1.4 85 lpgli aracım şehir içinde 36 litre lpg ile 450 km giderken şehirler arasında 330 km gitmişti. Yol bilgisayarı ortalamam 6.3 iken 8.0 dı çok değişken değerler bunlar. Ancak şehir içi ne yakıyorsa kullanımıza göre +/- 1 litre oymar gibime geliyor

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hemen yardımcı olayım :) daha 10 gün önce 2000 km civarı yol yaptım. ve yaklaşık yarım saat sonra memlekete gidicem malatyaya :) benim aracım lpgli ortalama 90-95 km hızla giderseniz klima açık olursa ve de 5 litre civarı yakıyor. 930 km de yaklaşık tüketiminiz 50 litre civarı olur diye bekliyorum bende :)

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bakımlarım yenı tam eksıksız dunde lastıkcıye gıdıp lastık havalarını ayarlattım ondada sıkıntı yok klıma genel olarak pek acacağımı sanmıyorum ama belkı ara ara acabılırım kısa vadelı araçta toplam 5 kısı olacagız bagaj olmayacak gıdecegım yol sahıl yolu olacak temız ve duz bır yol yer yer bolcada rampa ınecegım ortalama seyır hızım 100 110 km  aracımda lpg yoktur 1.2 benzınlıdır

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul-Sakarya -400 km gidiş geliş- Lpg ile 18 kuruş. 1.4 16V. Büyük ihtimal buna yakın bir sonuç çıkar :ok:

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alone34;473751
bakımlarım yenı tam eksıksız dunde lastıkcıye gıdıp lastık havalarını ayarlattım ondada sıkıntı yok klıma genel olarak pek acacağımı sanmıyorum ama belkı ara ara acabılırım kısa vadelı araçta toplam 5 kısı olacagız bagaj olmayacak gıdecegım yol sahıl yolu olacak temız ve duz bır yol yer yer bolcada rampa ınecegım ortalama seyır hızım 100 110 km  aracımda lpg yoktur 1.2 benzınlıdır

Ozman çok güzel değerler yakaliyacağınızı düşünüyorum. Abartı olabilir ama araç hiç şehir içine girmez ise tek depoyla muhtemelen sizi götürür gibime geliyor. İyi eğlenceler

Çevrimdışı Dark_ottoman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.yesilisikbilisim.com
Karabuk-bursa-mudanya-balikesir-gomec gittim.Bir kac gun mudanyada kaldik yaklasik 1000 km yaptik 290 liralik benzin kullandik.Mudanyaya kadar allah ne verdiyse sonrasi birazda mudanya sehir icinsonrasi 90 km hizla.300 lira desek benzinede 5 lira desek 60 litre sizinkide 50 55 litre yakar

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
evy arkadalar bnde o sekılde dusunuyorum 50.55 ltre. 270 300 tl falan yakıt yakar..

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fabia  2011 1.2  htp aracımla geçen sene   İzmit- Rize (1170 km),   4 kişi bagaj full( hiç yoksa 100 kiloya yakındı), klima çoğu zaman açık hız ort  90-100 tüple 210 tl civarına gittim.. sizde benzinle uygun hızlarda en fazla 300 tutar..

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar cuma gecesi 1de cıkacağım yola allah kısmet ederse cumartesi öğlen gıdecegım yere varmış olurum aksamındada ben sızlere et olarak derım aracın ne kadar yakıt yaktıgını lıtfe ve fıyat olarakk bu sorunun cevabındıa bulmus oluruzz cumartesı ksam paysalıcamm :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu benzinli 1.2 ler çok güzel yakıyor.Bende dizelle 5 lt yakıyorum şehirler arası.Tabi ben 90 95 le gitmiyorum :D
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 benzinli Opel Corsa ile 1050 km lik uzun yolda genelde 105 km hızla giderek 100km de 4,9 lt ile gitmistim, sehirlerarasındada yüksek süratte kullanmadığın sürece 1.2 benzinliler ekonomik oluyor,