škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fiat Punto 10K bakımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Ve sonunda yeni aldığım aracıma bakım yapma fırsatı bulabildim. Aldığım kişi her ne kadar yaptırdım dese de benim içime sinmemişti.Bugün Hakandan da yağ konusunda destek alarak bakımlarımı yaptırdım.

Değişen parçalar:
Yağ : Mobil1 ESP 5-30 : Parçacı ısrarla Mobil3000 5-40 al dese de daha üst özellikli olduğuna inandığım bu yağı aldım. Ürettici 5-40 tam sentetik tavsiye ediyor ama ben bu seferlik 5-30 tam sentetik koydum. Bir problem yaşayacağımı sanmıyorum artık. 90 TL(4LİTRE)

Yağ filtresi : OPAR 10 TL

Hava filtresi : OPAR 12,5 TL

Mazot Filtresi: OPAR ( Fiyatı çok ucuz sadece 12,5 TL, diğer markalara göre neden ucuz olduğunu sorduğumda multijetlerde sadece filtrenin değiştiğini, diğer markalarda mazot filtresinin komple housingiyle değiştiğini söylediler. gerçekten de koca bir kutu beklerken içinden bez gibi bir filtre çıktı :) 12,5 TL

Polen Filtresi 15 TL

Ön silecekler 20 TL

Toplam parçalar düz 150 TL tuttu ( Sırf yağ 90 lira :) )

Arkadaşıma gittim ve değişimi yaptık bir siftah parası da oraya verdik, ve sonuç olarak arabanın gidişi değişti desem yeridir.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bakımın hayırlı olsun. ESP konusunda dert edinme. Ben dâhil bir çok TDI'cı olarak o yağı kullanıyoruz. ''mustisahin'' nickli Mustafa Abi'de o yağdan kullanıyor, arabası yüz binlerin çok çok üzerinde, turbo basıncı benim düşük kmli yepyeni aracımdan yüksek :lol:

Yakıt filtren çok iyiymiş, ben her 30.000 km'de bir 70 TL veriyorum. Bugünde hava filtresi aldım 23 lira, yağ filtrem 35 lira.

Fakat parçalar ithal bizimkinde hava filtresi Made in Austria, yağ filtresi Made in France, mazot filtresi Italy :++:

Parçadan döşüyolar bize, ucuza çıkartmana valla sevindim, dizel bakımının pahalı tabuları yıkık bence o araçta :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakancım 1,9 tdi lerin hava filtresi 15 tl yetkili serviste :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun bakım Abi.kısmetse bizde 30bin bakımında Mobil1 ESP 5-30 a geçecegiz:)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen öyle siz gene 4 lt ile kurtarmışsınız biz 4+1 alıyoruz yaklaşık 125-130 tl yağ tutuyor ama mobil sanki daha iyi koruyor gibime geliyor gerçi aldığımızdan beri başka yağ kullanmadık.

Gerçekten fiyatlar ucuzmuş güle güle binin :)

Hakan abi konuyu kirletmeden bir sorum olucak parçaları servisten mi alıyorsun yoksa belirli bir oem marka varmı kaliteli olarak?

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;140213
Aynen öyle siz gene 4 lt ile kurtarmışsınız biz 4+1 alıyoruz yaklaşık 125-130 tl yağ tutuyor ama mobil sanki daha iyi koruyor gibime geliyor gerçi aldığımızdan beri başka yağ kullanmadık.

Gerçekten fiyatlar ucuzmuş güle güle binin :)

Hakan abi konuyu kirletmeden bir sorum olucak parçaları servisten mi alıyorsun yoksa belirli bir oem marka varmı kaliteli olarak?

servisten böyle basit parçaları almıyorum. dışardan kendim görerek seçerek orjinal parçaları kendim alıp yetkili serviste yaptırtıyorum. çünkü güvenmiyorum kimseye :D

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nice 10.000 bakımlarındada böyle kolay paçayı kurtarman dileğiyle benimde bakım yaklaşıyor darısı benimde başıma
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;140222
servisten böyle basit parçaları almıyorum. dışardan kendim görerek seçerek orjinal parçaları kendim alıp yetkili serviste yaptırtıyorum. çünkü güvenmiyorum kimseye :D

Tamamda abi yerlisi var yabancısı var malzemelerinde bende onu soruyorum marka olarak ne seçiyorsun filtrelerde?

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim arkadaşlar :)

ESP 5-30 konusunda parçacacı kafamı bulandırdı, yok bu yeni araçlar için partikül filtresi olanlar için falan filan dedi. Ama sonuçta yağın vizkozitesi belli, motora zararı olacağını sanamıyorum.

Bence fiat parçaları ucuz ama kalitesi konusunda pek iyi sayılmaz. Şöyle bir baktım parçalarada çok basit duruyorlar. Özellikle orjinal olmasını istedim, hepsi OPAR ambalajı içerisindeydi, adamda bunlar orjinal abi dedi.Yetkili servis fiyatlarına da baktım hemen hemen bu civarda fiyatlar.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;140231
Teşekkür ederim arkadaşlar :)

ESP 5-30 konusunda parçacacı kafamı bulandırdı, yok bu yeni araçlar için partikül filtresi olanlar için falan filan dedi. Ama sonuçta yağın vizkozitesi belli, motora zararı olacağını sanamıyorum.

Bence fiat parçaları ucuz ama kalitesi konusunda pek iyi sayılmaz. Şöyle bir baktım parçalarada çok basit duruyorlar. Özellikle orjinal olmasını istedim, hepsi OPAR ambalajı içerisindeydi, adamda bunlar orjinal abi dedi.Yetkili servis fiyatlarına da baktım hemen hemen bu civarda fiyatlar.

Bizim gittiğimiz yerdede atam tutturdu 5-30 koyuyordu bende ısrarla isteyince 0-40 koyduk şu an 7-8 bin oldu sorun yok :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;140230
Tamamda abi yerlisi var yabancısı var malzemelerinde bende onu soruyorum marka olarak ne seçiyorsun filtrelerde?

Zaten has anlamda orjinal parçalar yerli değil. Orjinalini alıyorum işte :D

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben sizin bu fiyata yapılabilecek en güzel bir-iki tercihten birini yaptığınızı düşünüyorum punto almakla. :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Birkan, ucuza multijet sahibi olduk punto sayesinde :)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun abi kazasız cezasız bin :)
benzinli araçlarda 10-40 dan daha sentetiğe gerek varmı aracın üzerinde elf yazıyor bi de elf mi tercih etmek lazım mobil mi :) diğerleri yağ eksiltir hemde daha pahalı gerek yok dedi usta ama bir de size sorayım :)