škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Columbus montaj, Bolero demontaj

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Neoki

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
BOSCH RCD 510 SIFIR GİBİ ÇİZİKSİZ TÜRKÇE MENÜ
İlan No: 279553415
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-bosch-rcd-510-sifir-gibi-ciziksiz-turkce-menu-279553415/detay

Bolerolar rcd 510
Columbus rns 510 olarak geçmekte ve ikinci elleri 1000/1100₺ fiyatlardan satilmakta.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;564981
Aslında kamera için ben de Uğur beyin mesajından sonra biraz bakındım ama fiyatlar çok yüksek.
Bu yaza kamera işini halledeceğim inşallah.İletişimde olalım o zaman.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Neoki;564995
BOSCH RCD 510 SIFIR GİBİ ÇİZİKSİZ TÜRKÇE MENÜ
İlan No: 279553415
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-bosch-rcd-510-sifir-gibi-ciziksiz-turkce-menu-279553415/detay

Bolerolar rcd 510
Columbus rns 510 olarak geçmekte ve ikinci elleri 1000/1100₺ fiyatlardan satilmakta.

Hocam bu cihaz Bolero değil. Sizin araca bunu takabilmek için benim de Columbus için aldığım teyp çerçevesini almanız gerekir. Buna da ayrıca 150 TL gibi bir rakam ödemeniz gerekir. Siz yine de çerçevesiz takabileceğiniz ama yine de Türkçe menülü olan cihaz bakın isterseniz.

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de aslında dediğiniz gibi Columbus cihazların ikinci el fiyatları artık uygun bulunabiliyor. RCD510 almaktansa bir o kadar daha verip Columbus almak gerçekten mantıklı. Hatta Columbus çok sık bulunmuyor direkt Bosch RNS 510 da alınabilir.

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Columbus harita güncelleme ile ilgili olarak Ender Hoca'nın yardımlarıyla gerekli hazırlıkları yaptım. Bununla ilgili de ayrıca fotoğraflı paylaşım yapacağım. Çerçeve ve GPS kablosunun gelmesiyle montaj tamamlanacak inşallah.

Geriye hata kodlarının silinmesi kalacak. Onun da çok ciddi olduğunu düşünmüyorum aslında. Enteresan şekilde hata veriyor ancak cihazın tüm fonksiyonları sorunsuz çalışıyor. (OPS ve Klimatronik dahil)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;565012
Bir de aslında dediğiniz gibi Columbus cihazların ikinci el fiyatları artık uygun bulunabiliyor.....

Columbuslar evet biraz daha ucuz ama pek bulunan bir cihaz değil.Paran olduğu zaman 2500 lira da versen bulamazsın.Zaten forumda 3 kişi de var galiba.Rns510lar 1750 civarı satılıyor.
elegance=ugurcnplt

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alparslan Bey 1000, 1100 TL yazınca ben de onu teyit etmek için yazdım ama dediğin gibi bulmak çok zor. sahibinden.com 1 tane var. Forumumuzda satan da yok.

Beni de saydın mı :) 4 olduk galiba...

Çevrimdışı Neoki

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;565020
Alparslan Bey 1000, 1100 TL yazınca ben de onu teyit etmek için yazdım ama dediğin gibi bulmak çok zor. sahibinden.com 1 tane var. Forumumuzda satan da yok.

Beni de saydın mı :) 4 olduk galiba...

Colombus degilde rns 510 alip cerceve bulursaniz satilan bircok cihaz mevcut. Sonucta ayni cihazlar.

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haklısınız ancak her iki cihazı araca taktığınızda Columbus ben buradayım diyor. Üzerinde Skoda amblemi var. Orijinal düşünen biri için Columbus daha hoş duruyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
RNS-510'un renklerini değiştiremezsiniz, haliyle iç mekanda o kırmızı aydınlatmalar fazlasıyla sırıtacaktır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar montaj malzemelerim de bugün geldi. Avrupa'dan gelen postalar gerçekten çok hızlı. 1 hafta oldu sanırım.

Şimdilik fotoğraflar. Montaj aşamasında tekrar görüşmek üzere. :)

yükle resim

bmp resim yükle

bmp resim yükle

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
GPS/Navigason sorunu giderildi. Çerçeve de cuk oturdu. Yalnız acemilik işte airbag ikaz ışığı fişi takılı olmaksızın kontak açınca lambayı yaktık. Yarın diğer arızalarla birlikte biraz çalışacağım. Şu an Columbus'un harita güncellemesi üzerine çalışıyorum. Yalnız meret çok medya seçiyor. Henüz daha bir DVD ya da CD beğendiremedim. Bu iş Ankara buluşmalarından birine kaldı. :)

Yarın fotoğrafları paylaşacağım arkadaşlar.

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ellerinize sağlık Colombus müthiş olmuş. Ben de arabamı alırken Colombus olsun istemiştim ama sipariş esnasında parasıyla bile satmadılar :) Colombus ünitelerden çok verim alınamadığını güncellemelerinin yapılamadığını vs vs söylediler ve müşterimizin tam anlamıyla kullanamayacağı bir donanımı satamayız dediler, tüm ısrarlarıma rağmen sipariş geçemeyeceklerini belirttiler. Umarım bahsi geçen sorunları yaşamazsınız. Şahsi fikrim bu arabada kesinlikle olması gereken Bolero değil Colombustur. Kendi adıma konuşayım özellikle GPS anten montajı ile ilgili detaylı fotoğrafları bekliyorum. Herşeye rağmen bir tane de ben bulup taksam mı diye düşünmüyor da değilim...

Kızmayın lütfen ama böyle ağırbaşlı ve oturaklı görünen bir arabaya ben VRS yazısını yakıştıramadım. Bizim arabaların tarzı itibarıyla VRS fazla spor kaçıyor :gaz: Bence olmasa da olurmuş arabanızın ön kısmı yeterince güzel zaten :)

Resimleri merakla bekliyorum :ok: