škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II kol dayama uyguması.

B.fabia · 43 · 21477

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yarin kismet olursa montaji tamamlamak istiyorum.  arka kisimdan gorunumu de dahil o.zaman yuklerim. ikinci ilandaki benim aldigima beziyor ancak ben 70 tl aldim. aksarayda langa caddesi var.
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-bora-golf4-siyah-orjinal-kolcak-kol-dayama-116172033/detay
bu bendeki kol dayama. kumaş kaplama olanı ben de aradım ancak bulamadım. bende de deri siyah olanından var. deri kısmı eskirse siyah kumaş kaplatırım o kısmı.
bu fotolarda arkadan görünüm. hoş bir görüntü değil.

« Son Düzenleme: 13 Mart 2013, 08:41:00 Gönderen: B.fabia »

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben hurra daldım işe. parçayı 1 aydan fazla bekleyince artık ne olursa olsun dedim. taşlamak ta mantıklı. biraz bekleyip şahkana gidebilir mişim. oldu artık böyle.
sizin uygulamayı da bekliyoruz. kumaş fikri de çok güzel. teşekkürler. ilerleyen zamanlarda o plastik kapakları alırım. görüntü tam olur.

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fatiih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;425218
Üstteki fotoya bakıp o metalin orayı siyah bir kumaşla veya ince neopren gibi bir malzemeyle örtmek mümkün, kozmetik olarak daha iyi olur.

Aslında plastiği kesmeden evvel o döküm parçanın o kısmı taşla kesilebilirmiş...

Ben bu linktekini alacağım, üst kaplaması ayrıca satılıyor ebay'de makul fiyata, deleceğim sacı :)

http://www.hepsiburada.com/liste/modacar-volkswagen-golf-4-kasa-siyah-ozel-ara-kolcak-763034/productDetails.aspx?productId=otm763034&categoryId=20036496&navq=categoryid%3d20036493%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dotm763034%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483631%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483631_253574%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483631_253574_20036491%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483631_253574_20036491_20036492%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483631_253574_20036491_20036492_20036493%257d%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dlister#Gorseller

İrfan Bey, sacı deleceğim dediniz ya., ben bügün aldım kolçaktan; içinden çıkan aparatı sacı delerek vidalarsak yamuk olacak sanki, üstüne kolçak düzgün yerleşmeyecek gibi., akşam aldım ürünü karanlıkta çok kurcalamadım., yarın detaylı bakacağım ama vidalamak çözüm olmayabilir sanki :(

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fatiih;425376
İrfan Bey, sacı deleceğim dediniz ya., ben bügün aldım kolçaktan; içinden çıkan aparatı sacı delerek vidalarsak yamuk olacak sanki, üstüne kolçak düzgün yerleşmeyecek gibi., akşam aldım ürünü karanlıkta çok kurcalamadım., yarın detaylı bakacağım ama vidalamak çözüm olmayabilir sanki :(

Uzun olan kesilebilir ya da kısa olanın altına parça konabilir. Ben de elime almadım daha, belki çözüm yeni ayak almakta, ilk mesajdaki gibi ;)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ayak da cozum olmayabilir. bugun montaji tamamladim. benim telefonun kameraai pek hos olmadigi icin foto cekwmwdim. bendeki ayak biraz daha yuksek oldugundan plastik alt kisim havada kaldi. kisa kaldi anlicaniz. eger elinizdeki ayaklari vidalayabilirsiniz bendekinden daha temiz bir is olur. benim plastikleri almam gerekecek sanirim. sizleri galeyana getirdim sanirim. yarin foto eklerim.  gerci cok saglam oldu. onden bakinca orjinalden ayirt edemezsin. arka koltukta oturanlar icin kotu goruntu var sadece

Çevrimdışı fatiih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;425377
Uzun olan kesilebilir ya da kısa olanın altına parça  konabilir. Ben de elime almadım daha, belki çözüm yeni ayak almakta,  ilk mesajdaki gibi ;)

Alıntı yapılan: bahtsız fabia;425382
ayak da cozum olmayabilir. bugun montaji tamamladim. benim telefonun kameraai pek hos olmadigi icin foto cekwmwdim. bendeki ayak biraz daha yuksek oldugundan plastik alt kisim havada kaldi. kisa kaldi anlicaniz. eger elinizdeki ayaklari vidalayabilirsiniz bendekinden daha temiz bir is olur. benim plastikleri almam gerekecek sanirim. sizleri galeyana getirdim sanirim. yarin foto eklerim.  gerci cok saglam oldu. onden bakinca orjinalden ayirt edemezsin. arka koltukta oturanlar icin kotu goruntu var sadece

Artık böyle böyle bulacağız doğru yolu :) Arada böyle galeyana gelmek lazım, sayenizde bi çok şey öğrendik.  
İzmit itfaiyede çalışıyorum. Bizim bakımcı ustalardan bi fikir çıkar diye umuyorum. Kolçağı aldık bi şekilde monte edeceğiz artık :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatiih;425383
Artık böyle böyle bulacağız doğru yolu :) Arada böyle galeyana gelmek lazım, sayenizde bi çok şey öğrendik.  
İzmit itfaiyede çalışıyorum. Bizim bakımcı ustalardan bi fikir çıkar diye umuyorum. Kolçağı aldık bi şekilde monte edeceğiz artık :)
ayaklardaki delikleein yanindaki tirnak gibi uzantilari taslarsaniz kisa kalan ayaga kosebent gibi bir demirle uzanti yaparsaniz olur gibi.  aslinda ben orjinal deliklerine dort koseli metal bir cerceve yaipi onu oraya sabitleyip ayagi sabitlemeyide duaundum ama kaynak ve demir lazim. sanayiye gidemiyorum surekli. bunlari is cikisi eve girmeden halletmee calisiyorum.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2013, 22:54:53 Gönderen: B.fabia »

Çevrimdışı fatiih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba..
Cuma günü saat 5ten sonra arkadaşla birlikte işe koyulduk., şöyle mi olur böylemi olur derken epey beyin fırtınası sonucu:kvg: saat 10 gibi kolçağı taktık.. evet tam 5 saat sürdü :)

önce burdaki deliklere göre vida ayarladık

vidalar tamam olunca iki parça saç profil kesip sağlı sollu mevcut vida yerlerinden sabitledik.

Mevcut ayağın altındaki tırnakları kestikten sonra profillerin üstüne oturttuk, bir ayak havada kalıyordu yinede.. o ayağın altına vida yerine gelecek şekilde bi somun uydurup sabitledik..

Sonuçta yaptığımız profile vidaladık ayakları, araçta herhangi bir delme bozma olmadı.

Ayakta çok sağlam oldu hani, zerre kımıldama oynama yapmıyor., ama kolçak biraz adii çıktı :( ben bi bi aksesuarcıda bulup almıştım kolçağı., internetten daha kaliteli bi ürün almak lazımmış

Plastik kapağın altını kesip yerine taktık, ayağın üst tarafına takıldı, plastiği ordan hafif keserek sorunu giderdik.

En son ayağa kolçağı takmakta çok zorlandık, ayağı sabitledikten sonra kolçağın birleşme yerine el girmiyor vidaları alyanla bulup sabitlemek çok zor oldu., hatta artık yeter bırakalım dediysemde arkadaş denemekten yılmadı :)

Sonuç olarak;

biraz daha önde olsaydı daha konforlu olacak gibi, ama ayağı takarken bu kadar ayarlayabildik., yinede güzel oldu.

Biz iki acemi bu kadar yapabildik, ama olmaz uymaz diyede birşey yokmuş..Yalnış yöntemler varmış :ok:
« Son Düzenleme: 17 Mart 2013, 17:46:37 Gönderen: fatiih »

Çevrimdışı eray_inan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ellerinize sağlık güzel olmuş yinede, dediğin gibi biraz daha önde olsaymış daha iyi olacakmış..

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı fatiih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eray_inan;425620
ellerinize sağlık güzel olmuş yinede, dediğin gibi biraz daha önde olsaymış daha iyi olacakmış..

Teşekkürler.,
biraz kalsın böyle, fırsat bulunca söker öne kaydırırım biraz :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın. .

Daha önde olursa el freni rahat kullanılabilir mi ki?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI