škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Elektromanyetik (Deliksiz) Park Sensörü montajı...

atilla · 94 · 55457

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;380964
gördüğü açı da bi sıkıntı olmasın dicem ama ekran gitmiş :(

Şimdi aracı parkederken çalıştı..Ama dengesi biraz..Sokette temassızlık mı var? Yoksa başka bişey mi anlamadım...

Ama şunu anladım tampon söküp takmak zor iş :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan muhtemelen sokette veya kablolarda temassızlık falan vardır, eğer modülde arıza yoksa...
Benimki ekransız ama hiçbir problem yaşamadım.
Ayrıca 4 parmak falan değil, 30-50cm. falan önceden biplemeye başlıyor benimki..

Montaj yaparken foto falan çektiysen yükleyiver bir bakayım montaj şekline falan, belki bir şeyler çarpar gözümüze..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoların sırası karışık oldu kusura bakmayın..Arkadaşın dobloya bağlantı yaparken çekebildim..Aslında bağlantı basit, hata olmaması lazım.Ama bir yerde temassızlık yaşıyor olabiliriz..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan dediğin gibi montaj basit, orada hata yapabileceğinizi sanmıyorum ben de...
İkisinde de aynı problemi var? Yani ikisinde de ekran gidip geliyor ve ikisi de 4 parmakta mı ötmeye başlıyor?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;380976
Gökhan dediğin gibi montaj basit, orada hata yapabileceğinizi sanmıyorum ben de...
İkisinde de aynı problemi var? Yani ikisinde de ekran gidip geliyor ve ikisi de 4 parmakta mı ötmeye başlıyor?

İkiside 4 parmak kala kesintisiz ötüyor.Ama arkadaşınkinde sorun yok.Güzel çalışıyormuş..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
4 parmak dediğin de çok az yaw :(
Bantı tamponun en dış kısmına yapıştırdınız değil mi?

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
atilla abi eline sağlık ama iftara 5 dk kala konu mu açılır yawf, bu akşama kadar zor bekledim konuyu görmek için(işyerinden foto video göremiyorum) :D

ürün güzelmiş hakkaten bi tek plastiğe verdiği tepki garibime gitti, testereyle olan ilişkisi de gayet başarılı :D

bu arada köy neresi?

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;380983
atilla abi eline sağlık ama iftara 5 dk kala konu mu açılır yawf, bu akşama kadar zor bekledim konuyu görmek için(işyerinden foto video göremiyorum) :D

ürün güzelmiş hakkaten bi tek plastiğe verdiği tepki garibime gitti, testereyle olan ilişkisi de gayet başarılı :D

bu arada köy neresi?

Eee Köksal bir haftadır başımın etini yediniz, nerde fotolar, takmadın mı daha diye :) Ben de döner dönmez hemen açayım dedim konuyu :)

İşyerinden foto göremiyorsan çözümü çok basit Köksal, bas istifayı olsun bitsin, bir daha iş seçerken maaş vb. soracağına, fotolar gözüküyormu diye sorup ona göre karar ver. :++::++:

Ya o sandalyede var galiba bir gariplik, başka her plastiğe öttü, ama bu sandalyeye 10cm.de öttü... Elektrik alamadı galiba:++::++:
Neyse o problemi kökten çözdüm ben ama, çöpe attım o sandalyeyi  :++:

Bant antende problem çıkarsa yarın öbürgün, o testereyi takacağım anten niyetine:) Şimdi aynı modülü ön tamponda da kullanma projelerine başlıyorum. Bir daha ki köye gidişimde de bunu yapacağım. Herhalde 35TL.ye ön/arka park sensörü yapan kişi olarak rekorlar kitabına girerim artık:)

Bu arada köy dediğime bakma, Tekirdağ/Muratlı...

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
artık kimse foto yok mu, video nerede demez herhalde...:)
elinize sağlık...çok doyurucu olmuş...:clap:

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim sensor problemli ya.Arkadasin guzel çalışıyor ama benimki Hic öyle degil..Su an mesela sürekli bipliyor!
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı AlperMusa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;380987
Şimdi aynı modülü ön tamponda da kullanma projelerine başlıyorum. Bir daha ki köye gidişimde de bunu yapacağım. Herhalde 35TL.ye ön/arka park sensörü yapan kişi olarak rekorlar kitabına girerim artık:)

Bu arada köy dediğime bakma, Tekirdağ/Muratlı...

Birşey sormak istiyorum.
Ön tampona da takmak istiyorsunuz sanırım peki arka tampona taktığınız modelü kullanarak önden sinyali nasıl alacaksınız sonuçta sadece geri vitese taktığınız zaman çalışıyor park sensörü.
Yani öndeki sensör de geri vitese takmadan nasıl çalışacak?
Buarada bende uzun bir zamandan beri araştırıyorum fakat hem ön hem arka olarak almayı istediğim için bulamadım öyle bir park sensörü.
Bulduklarımda ciddi pahalıydı.
Eğer sizin uygulayacağınız şekilde olursa bende sizin ki gibi yapmayı isterim yada 2 adet park sensörü alarak uygulamaya gideceğim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: AlperMusa;381467
Birşey sormak istiyorum.
Ön tampona da takmak istiyorsunuz sanırım peki arka tampona taktığınız modelü kullanarak önden sinyali nasıl alacaksınız sonuçta sadece geri vitese taktığınız zaman çalışıyor park sensörü.
Yani öndeki sensör de geri vitese takmadan nasıl çalışacak?
Buarada bende uzun bir zamandan beri araştırıyorum fakat hem ön hem arka olarak almayı istediğim için bulamadım öyle bir park sensörü.
Bulduklarımda ciddi pahalıydı.
Eğer sizin uygulayacağınız şekilde olursa bende sizin ki gibi yapmayı isterim yada 2 adet park sensörü alarak uygulamaya gideceğim.

Öndeki için ektra bir buton konur, istediğin zaman açarsın, yoksa sıkışık trafikte de öter, hatta sesi farklı olsun denirse buzzer'ı da değiştirilebilir bence

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sigortadan elektrik alınıp 1 düğme ile sensöre elektrik verilip önler çalıştırabilir sanki. geriye takınca da hem ön hem arka çalışır.