škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Garaj aydınlatması için öneri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın tam üstünde lamba olmasın aracın üzerine düşebilir. (Tecrübe ile sabittir malesef)

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun sordum bikaç elektrikçiye. 40 wattlıktı sanırım baya uzun tekli floresan için 16 tl fiyat aldım en ucuz tabi lambası starteri falan hazır halde,20 liraya kadar reflektörlü olanlarından bulursam onu alcam yoksa 16 lıktan 2 tane alıp sağlı sollu takıcam. Şuan yeni bi sorunum var ben bunları 45 derece nasıl monte edicem:)

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İmkan varsa elektroworld de tekzen de filan şarjlı büyük boy LED ışıldaklar indirime girip duruyor. 13 saat kadar ışık veriyor. Floresandan filanda çok öte ışığı var. Ekonomik olur bi de ufo ayağı gibi bi şeye takarsan aracın çalıştığın tarafına taşıyabilirsin. Hatta kılcalları da iyi gösterir.

Çevrimdışı bekoo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burock;328860
Bugun sordum bikaç elektrikçiye. 40 wattlıktı sanırım baya uzun tekli floresan için 16 tl fiyat aldım en ucuz tabi lambası starteri falan hazır halde,20 liraya kadar reflektörlü olanlarından bulursam onu alcam yoksa 16 lıktan 2 tane alıp sağlı sollu takıcam. Şuan yeni bi sorunum var ben bunları 45 derece nasıl monte edicem:)
burak, üzerinde verdikleri lambalar sarımsı yanıyor ve sönükler, philips in aynı boyda beyaz yananları var 1 tl farklı sanırım fiyatları muazzam fark var aman unutma bunu....

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekoo;328996
burak, üzerinde verdikleri lambalar sarımsı yanıyor ve sönükler, philips in aynı boyda beyaz yananları var 1 tl farklı sanırım fiyatları muazzam fark var aman unutma bunu....

:gut: Farkını verip onlardan taktırırım ozaman direk

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun Bauhaus ta gördüm normal tasaruflu ampul gibi ama 25w yerine 75w normal ampul karşılığı 300w olan büyükçe bir tasaruflu ampul beyaz ışık veriyor, iş görürü gibi. :)

Çevrimdışı aaaylmaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben işyerine pihilips snow white ampul taktırdım güzel bir rengi var tavsiye ederim.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aaaylmaz;329403
ben işyerine pihilips snow white ampul taktırdım güzel bir rengi var tavsiye ederim.

Bektaş ustanın dediği philips bu sanırım. Bugun başka bi elektrikçi 13 lira dedi 2 tanesi nolur demeye kalmadı 1 tane var ama dedi.:krk:

Neyse haftasonu yapımarketlerde giderim nasılsa birde orda inceleyim. Zaman var daha uygulama yapılacak hava yok Ankarada. Boya işide kalacak gibi görünüyor.Baya su akmış tavandan.Onların tam kuruması zaman alır ayrıca nisanda bir çok yağmur falan yine eskisi gibi olur.Boyayı sonraya bıraktım. Garaj temizliği+aydınlatma tamamdır:ok:

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;329419
foto isterük :)

Tabiki:ok: Şuan içler acısı durumda.Tavandan akmalar var.Neyseki köşelerde var arabanın üstüne akmıyor. Malzemelerin hacılanmıcağını bilsem ben o garaja neler yaparım aslında. 10 numara mekan. Garajın bina içinden olan girişinde hortum için musluk var,elektrik var,prizi yok ama çözülür;fakat binada pek komşuluk yok. Yinede olsun en azından kapalı bi alanım var ve tek ben kullanıyorum:)

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eveet bugun 2 tane uzun floresanlardan bitanede simit şeklinde 32 wattlık floresanlardan aldım. Yakın zamanda monte ederim artık

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz önce garajdaydım babamla.Öncelikle floresanları monte ettik kablolarını falan ayarladım.ortadaki lambadan paralel çekecektim fakat saçma bir şey oldu. Anahtar açık olduğu halde,paralel diğer lambada yanmıyordu, lambaya gelen her iki kabloyı kontrol kalemi ile baktım ikiside ışık yaktı,bakarkende sanırım 2 uca birden değirdim kontrol kalemini ufak bir kıvılcım eşliğinde patlama ve sigortanın atmasıyla son buldu macera.
Elektrik-elektronik bitirdim ama ben anlamadım olayı(Neyseki branşım elektronik :) ). Paintle kaba taslak semasını çizim
Burda anahtar devreyi açmışken yani sigortalarla herhangi bir bağlantı yokken nasıl oluyorda sigortalar atabiliyor. Sigortalarla direk bağlantı varsa anahtar bu lambaları nasıl kontrol ediyor. Kaçak falan olsa ampüllerin çok azda olsa yanması gerekir. Ben çözemedim bu işi
« Son Düzenleme: 14 Mart 2012, 14:03:27 Gönderen: burock »