škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araç tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar. bu sene sonuna doğru nasipse arabayı değiştirmeye niyetliyim. aklımda seat leon 1.2 tsi stle vardı lakin dün fabia 3 ü biraz yakından görme şansım oldu dizayn olarak oldukça hoş. 1.2 tsi style dsg de seçeneklerim arasına girdi. ama fabia da donanım eksikliği fazla. sizce hangi modeli tercih etmeliyim, değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;524293
merhaba arkadaşlar. bu sene sonuna doğru nasipse arabayı değiştirmeye niyetliyim. aklımda seat leon 1.2 tsi stle vardı lakin dün fabia 3 ü biraz yakından görme şansım oldu dizayn olarak oldukça hoş. 1.2 tsi style dsg de seçeneklerim arasına girdi. ama fabia da donanım eksikliği fazla. sizce hangi modeli tercih etmeliyim, değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Öncelikle ben ev aldığımdan dolayı 1.4 140 leon fr sattım şu an yerinde 1.2 110 dsg style fabia 3 üm var.

Donanım olarak  hiç bir şekilde leonu aratmadı araç style paket gayet dolu leondaki herşey style da var.Otomatik kararan aynasına kadar.Güvenlik sistemleri hava yastığına kadar hatta leondan sonra çok ararım diye düşünerek aldığım fabia 3 aydır leonu 1 kez bile aratmadı.

1.2 style leon 110 dsg olarak 58.000 Tl led paket alacaksınız araç gelicek size 64 bin tl ye çünkü ledsiz leonlar ibiza dan başka hiç birşeye benzemiyor maalesef.

Ve C sınıfı araçlarda 1.2 gibi küçük hacimli motorlar la performans olarak bir şey beklemeyin pek yakıt olarakta biraz üzer çünkü gaza bastığınızda araç gidiyor ve yakıt olarak eski ye dönüyor B sınıfı araçlar için 1.2 motor ideal bunlar polo fabia clio gibi. C sınıfında leon golf vb gibi araçlarda 1.2 tatmin etmiyor gerçekten kullanmış biri olarak söylüyorum fabia da çok az bile gaz versem yürüyor araç ama golf te veriyordum gazı yerinden kalkıyordu anca tam yük ve klima açıkken golf veya leon da 1.2 düşünemiyorum napar.

Hatta leonda opsiyon sunulan 6.5 inch ekran fabia style standart geliyor leon 2016 da makyaj görebilir büyük ihtimal.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fabia3 kulanıcısıyım çok rahatlıkla söyleyebilirimki boş leondan bin kat daha iyi yemişim c segmentini ayrıca ledsiz leon hiç şık durmuyor donanımlardada leonda olupta fabiada olmayan ne var allah aşkına ?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyüklügü yetiyorsa ve sehirici agırlıklı kullanıyorsanız Fabia 3 daha pratik ve ekonomiktir,
Ama biraz daha genis olsun ve sehirlerarasıda kullanıyorum, pekde performanslı kullanmıyorum derseniz tabiki Leon daha rahat olur, araçların tüm parçaları segmentine göre belirleniyor tabiki,

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cevap veren arkadaşlara teşekkürler. bu sitedeki araç karşılaştırma da bir kaç eksik var
http://www.arabalar.com.tr/araba-karsilastirma örneğin hız sabitleyici,yağmur sensörü otomatik katlanır yan aynalar. ve kararan ayna yok ama bir iki fazla özelliği var örneğin 6.5 ekran (kullananların çok şikayet ettiği) anahtarsız çalıştırma led farlar gibi. evet çoğunluk şehir içi kullanıyorum sene de bir kaç kez  çevre illere çıkıyorum. yıllık 8-9 bin km yapıyorum.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;524372
cevap veren arkadaşlara teşekkürler. bu sitedeki araç karşılaştırma da bir kaç eksik var
http://www.arabalar.com.tr/araba-karsilastirma örneğin hız sabitleyici,yağmur sensörü otomatik katlanır yan aynalar. ve kararan ayna yok ama bir iki fazla özelliği var örneğin 6.5 ekran (kullananların çok şikayet ettiği) anahtarsız çalıştırma led farlar gibi. evet çoğunluk şehir içi kullanıyorum sene de bir kaç kez  çevre illere çıkıyorum. yıllık 8-9 bin km yapıyorum.

Orada bir yanlışlık var style paket fabiam da yağmur sensörü far sensörü otomatik kararan ayna mevcut.

Sadece katlanır ayna yok fakat anahtarsız çalıştırma mevcut yani illa amorti ediyor bence senede 8-9 bin yapıcaksanız 1.2 tsi alıp style tadına bakın hiç uğraşmayın leon ile.:ok:

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;524446
Orada bir yanlışlık var style paket fabiam da yağmur sensörü far sensörü otomatik kararan ayna mevcut.

Sadece katlanır ayna yok fakat anahtarsız çalıştırma mevcut yani illa amorti ediyor bence senede 8-9 bin yapıcaksanız 1.2 tsi alıp style tadına bakın hiç uğraşmayın leon ile.:ok:
styleda yağmur sensörü ve kararan ayna yok sen ek donanım olarak almış olmayasın kardeşim ?

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aradaki sınıf farkı kesinlikle önemli.

Bu tercih çok kişisel bir tercih aslında. Sonuçta b segmenti ne demek , c segmenti ne demek bunu bilmeyen bir sürü kullanıcı var.

İnsanlar gidiyor bakıyor beğenip alıyor sadece.

Daha önce farklı bir konuda bu Leon meselesi tartışılmıştı sanırım. Eğer bu iki araç aynı paraya sunuluyorsa Leon daha mantıklı . Daha büyük , daha geniş , pahası daha ağır bir araba .

Ama belki sizin küçük bir arabaya ihtiyacınız var, onu bilemeyiz. Birde leon otomatik pahallı sanırım . Buda tercih mesela. Manuel otomatik farkı.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;524543
Aradaki sınıf farkı kesinlikle önemli.

Bu tercih çok kişisel bir tercih aslında. Sonuçta b segmenti ne demek , c segmenti ne demek bunu bilmeyen bir sürü kullanıcı var.

İnsanlar gidiyor bakıyor beğenip alıyor sadece.

Daha önce farklı bir konuda bu Leon meselesi tartışılmıştı sanırım. Eğer bu iki araç aynı paraya sunuluyorsa Leon daha mantıklı . Daha büyük , daha geniş , pahası daha ağır bir araba .

Ama belki sizin küçük bir arabaya ihtiyacınız var, onu bilemeyiz. Birde leon otomatik pahallı sanırım . Buda tercih mesela. Manuel otomatik farkı.
haklısınız segment olarak fark eder muhakkak ama ben leonla fabia arasında aman aman bir büyüklük farkı göremedim. benim maximum vereceğim rakam
52 bin civarı o yüzden fabianın DSG si leonun bir hatta birkaç adım önüne geçiyor.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende ilk leon alacaktım ve bi süre seat clubta takıldım, bazı şikayetleri beni soğuttu, mesela sıfır leon a kapı trim sesleri yüzünden yalıtım yapan ve yapmak isteyenler vardı sonra ön panel çok düz yani 5 sene sonra fabia gibi modern durmayacak ve birde 1.4 fr da kalkışta patinaja vermesi, asr çalışması gibi şeyler duydum. Belki aklıma gelmeyenler de vardır. Ama 3.5 aydır fabia III kullanıyorum ve gördüğüm işini yapar, sağlam bir araba. Tabi seçim sizin, almadan önce seat club a tıklayın kullanıcıları az çok bilgi verir

Ha birde led farların buğulanma şikayeti ve arka koltukları fabia kadar güzel, rahat değil durumları var.

Çevrimdışı fety34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;524562
Bende ilk leon alacaktım ve bi süre seat clubta takıldım, bazı şikayetleri beni soğuttu, mesela sıfır leon a kapı trim sesleri yüzünden yalıtım yapan ve yapmak isteyenler vardı sonra ön panel çok düz yani 5 sene sonra fabia gibi modern durmayacak ve birde 1.4 fr da kalkışta patinaja vermesi, asr çalışması gibi şeyler duydum. Belki aklıma gelmeyenler de vardır. Ama 3.5 aydır fabia III kullanıyorum ve gördüğüm işini yapar, sağlam bir araba. Tabi seçim sizin, almadan önce seat club a tıklayın kullanıcıları az çok bilgi verir

Ha birde led farların buğulanma şikayeti ve arka koltukları fabia kadar güzel, rahat değil durumları var.

ben de leon düşünüyorum ve bu amaçla senin gibi seat club'a üye oldum ama leon forumu içler acısı. sıfır aldıkları arabadan ettikleri şikayeti görmeniz lazım. kararsızım

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;524503
styleda yağmur sensörü ve kararan ayna yok sen ek donanım olarak almış olmayasın kardeşim ?

Yok abi aldığım arabayı mı bilmeyeceğim :D

Ekstra olarak almadım var style da otomatik kararan dikiz aynası altında mandal yok gece kendisi kararıyor ışık vurunca yağmurda da sileceklerim otomatik çalışıyor zaten  onlar bir grup far yağmur sensörü hepsi bir içinde geliyor.Opsiyon metalik renk var sadece.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fety34;524611
ben de leon düşünüyorum ve bu amaçla senin gibi seat club'a üye oldum ama leon forumu içler acısı. sıfır aldıkları arabadan ettikleri şikayeti görmeniz lazım. kararsızım
Oraya ben de üyeyim. Ibiza aldım ve bir alt segment olmasına rağmen onların şikayetlerine hiç rastlamadım. Ya Favorit' ten sonra ben duymuyorum ses falan ya onlar çok pipirikli ya da Leon' u tam yapamamışlar. Enteresan geliyor bana bu durum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;524626
Oraya ben de üyeyim. Ibiza aldım ve bir alt segment olmasına rağmen onların şikayetlerine hiç rastlamadım. Ya Favorit' ten sonra ben duymuyorum ses falan ya onlar çok pipirikli ya da Leon' u tam yapamamışlar. Enteresan geliyor bana bu durum.

Abi ben Leon FR satıp aldım.yaklaşık 2.5 yıl bindim özellikle sunroof tan ciddi trim sesleri geliyordu.Birde müzik sistemi volume açıksa eğer sanki kapıların içinde böyle plastik parçalar tüm civatalar atıyor dersin plastik trimler çok kötü leon da.

Arabayı ilk aldım 4500 km sonra sesler gelmeye başladı.Ben kendi eski aracım olmasına rağmen hala diyorum leon u çok oldu bitti ye getirmiş vw grubu.

Çünkü leon golften daha kaliteli olsaydı bu sefer golf satamayacaktı.Leonun dışı harika o ledler falan acayip ilgi çekiyor ( az mı çektim o ledlerden kaç defa su aldı ).Ama içeriye biniyorsun o dışarıdaki muazzam manzaranın içinde resmen ruhsuz soğuk bir araba yatıyor.Leon Fr ilk geldiğinde fiyatı güzeldi fakat şu an nerdeyse 1.4 tsi 150 actsi ve dsg ile golf paralarına ulaşmış aradaki fiyat farkı azaldıkça leonun mantığı da git gide kalmamaya başladı sonuç olarak.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;524562

o foruma üyeliğim var ara ara takılıyorum insanın evi gibisi olmaz derler ya foruma bile ısınamadım karışık geldi belki skoda modellere aşina olmamızdandır. leon fr denedim arka koltuk diz mesafesi hb arabaya göre baya iyi ama şöfor koltuğu dar gelmişti biraz. fabia 1 in arka diz mesafesi biraz dar. fabia 3 ün  nasıl?