škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silecek Problemi

Ziyaretçi · 13 · 4498

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

imminent

• Ziyaretçi
Arkadaşlar Fabia nın sileceklerini kaldırmaya çalıştığımız da kaputa değiyor. Ya da ben mi işi bilmiyorum anlayamadım. Hakkaten silecekler kalkmıyorsa ciddi bir mühendislik hatası var demektir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: imminent;522820
Arkadaşlar Fabia nın sileceklerini kaldırmaya çalıştığımız da kaputa değiyor. Ya da ben mi işi bilmiyorum anlayamadım. Hakkaten silecekler kalkmıyorsa ciddi bir mühendislik hatası var demektir.

Yeni modellerin çoğu böyle, sadece Fabia değil, diğerleri de böyle. Keza başka markalarda da...

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yok sizde de sileceklerde de hiçbir sıkıntı yok yeni nesil vag grubu araçların çoğunda böyle benim aracım golf bende de böyle :) çözümüne gelince benim aracımda kontağı kapattıktan sonra silecek kolunu aşağıya doğru çekince silecekler camın ortasına kadar gelip duruyor (servis modu) siz silecekleri istediğiniz gibi açıp kapatabiliyorsunuz muhtemelen sizin aracınızda da aynı durum var bir deneyin isterseniz yüksek ihtimalle olacaktır. :)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;522822
Yeni modellerin çoğu böyle, sadece Fabia değil, diğerleri de böyle. Keza başka markalarda da...

AAa Neden peki ?

imminent

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fabiatik;522824
Yok sizde de sileceklerde de hiçbir sıkıntı yok yeni nesil vag grubu araçların çoğunda böyle benim aracım golf bende de böyle :) çözümüne gelince benim aracımda kontağı kapattıktan sonra silecek kolunu aşağıya doğru çekince silecekler camın ortasına kadar gelip duruyor (servis modu) siz silecekleri istediğiniz gibi açıp kapatabiliyorsunuz muhtemelen sizin aracınızda da aynı durum var bir deneyin isterseniz yüksek ihtimalle olacaktır. :)

An itibariyle denedim ve dediğiniz gibi oldu, teşekkür ederim.
Ülkemiz şartlarında çok ilginç ya sileceklerin kaldırılamaması

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Halletmiş olmanıza sevindim :) Almanlar her şeye bir gizem katıyor insan bunları öğrendikçe arabasını daha çok seviyor :) Ben ne zaman arabamda yeni bir şey keşfetsem mutlu oluyorum :)

Kaputa değme meselesi de bence artık yeni nesil araçların daha çok estetiğe yönelik yapılmasıyla alakalı bu şekilde silecekler çalışmadı durumlarda öyle pek ortalıkta görünmemiş oluyor diye düşünüyorum ve şahsen hoşuma da gidiyor bu görüntüsü sileceklerin.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu özelliği bilmiyordum.

Türkiye paketi gibi birşey olmuş.:)

Bilirsiniz bizde birilerinin hoşuna gitmeyen bir yere araba park edildiği zaman hemen gelinip silecek kaldırılır.:)

İnşallah bu seferde kalmayan sileceği kırıp kaldırmazlar...

Çevrimdışı Sselim

• Her daim umut
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında yeni değil bu özellik. Babamın 2006 Octaviasında da mevcut.

İlk etapta bende çok sinir olmuştum ama sonradan pek bir yararını gördüm :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;522833
Bu özelliği bilmiyordum.

Türkiye paketi gibi birşey olmuş.:)

Bilirsiniz bizde birilerinin hoşuna gitmeyen bir yere araba park edildiği zaman hemen gelinip silecek kaldırılır.:)

İnşallah bu seferde kalmayan sileceği kırıp kaldırmazlar...
Maalesef işgüzarlar kalkmayan sileceği de kaldırıyorlar güzel ülkemde...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;522844
Maalesef işgüzarlar kalkmayan sileceği de kaldırıyorlar güzel ülkemde...

Aynen Peugeot 508in sileceklerini kırmışlar bizim apartmanın önünde adam kalkmıyor ki kırmışlar resmen dedi o zaman öğrenmiştim bunu. Çoğu markada var artık sanırım.:confused:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VAG Group araçlarda kontağı I konumuna getirip silecek kolunu aşağıda bir kere bastırıp bırakınca yavaşça harekete geçip en sona dayanıp duruyor. Bir arkadaşımızın da dediği gibi servis konumudur bu. Silecek hiç kaldırılamaz olur mu hiç? Lastiklerinin değiştirilmesi gerektiğinde nasıl değiştirecekler kalkmazsa?:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2011 transporterda deneyerek bulduğum özellik. Kafayı takınca çözümü buluyor insanoğlu

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;522935
2011 transporterda deneyerek bulduğum özellik. Kafayı takınca çözümü buluyor insanoğlu
Kullanım kılavuzuna da bakılabilir bence.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!