škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia3 rodaj

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arakadaşlar hepimizin araçları yeni ve bildiğiniz gibi bir rodaj süresi var yanlış birşeyler yaparak sıkıntı yaşamamamız için bu başlık altında yapılması ve yapılmaması gerekenleri paylaşırsak faydalı olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;522023
arakadaşlar hepimizin araçları yeni ve bildiğiniz gibi bir rodaj süresi var yanlış birşeyler yaparak sıkıntı yaşamamamız için bu başlık altında yapılması ve yapılmaması gerekenleri paylaşırsak faydalı olacağını düşünüyorum.

Hemen paylayışıyım benden olsun siftah eksik varsa  tamamlayın :)

İLK 200 KM frenlere dikkat edilmeli disk ve balata kaynamadığı için iyi sıkmıyor.frene olduğundan biraz daha sert basılmalı.Fakat sonrasında rodaj dönemince yani 1500 km ani frenden gerekmedikçe kaçınılmalı.

İLK 500 KM lastikler çok önemli dış şeffaf yüzeyini attığı için tam randıman gösteremiyor o yüzden yol tutuş ve frenaj limitleri zayıf oluyor.

ilk 1500 km aşırı devir çevirmekten kaçınılmalı 120 km/h hızın üstüne çıkılmamalı.Ondan sonrasında dilediğinizce kullanın.İlk 1500 km çeki demiri ile herhangi bir römork çekmeyin zaten türkiye de hangimiz çekiyorsa :D

İkinci olarak DSG kullanan arkadaşlar için arabayı park ettikten sonra önce N konumuna alın el frenini çekin ayağınızı frenden bir bırakın oluşan yük ve basınç şanzımana değil el frenine binsin sonra P ye takın.

Son olarakta TSİ ve TDİ lar için motoru çalıştırırken anlık tüketim 0.7 veya 0.8 e düşmeden haraket etmeyin.İkincisi motoru kapatırken 15-20 saniye turbo time için zaman bırakın.Uzun yoldan geldiyseniz de eğer 5 dakika bekletin dinlendirin motoru sonra kontak kapatın.

Lastik havalarınada lastik soğukken bakın bonus olarak :ok:

Çevrimdışı Serdono

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tebrikler yazılacakları yazmışsınız.