škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III - Problem

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OSentuerk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

21 Haziran tarihinde aldığım 1.2 TSI 110 Bg DSG aracım ile cumartesi günü bir iftara gitmeye niyetlendik. Henüz araç 200 km oldu anlayacağınız daha yeni yeni yollarda. Bir anda fren tutmadı(e5 karayolundan otobana girerken) motor arıza ışığı da yandı.Öndeki araçlara çarpmamak için var gücümle frene asıldım ve emniyet şeridine attım kendimi. Tabi araç içerisindeki herkes panik halde. Sonuç yolda kaldık. Fren kaya gibi, motor devri 1000-1700 arası oynuyor müthiş bir sarsıntı başladı.

Yarın sonucu paylaşacağım eğer vaktim olur ise. Umarım kronik bir arıza değildir.Tabi önemli olan yarın yapılacak kontrol ve sonucu. Sonuca göre hareket edeceğim.

İyi akşamlar
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2015, 23:27:09 Gönderen: OSentuerk »

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun rodaj suresince frenlere dikkat ediniz iyi forumlar

Çevrimdışı Kazim_Tosun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun.insallah önemli bişi yoktur. sonucu paylaşmanı bekliyorum..

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hocam büyük geçmiş olsun, büyük tehlike atlatmışsınız, inşallah kronik değildir. bende de fabia III 1.2 tsı 90 bg var, frenlerinden şikayetçiydim forumda, büyük bir sıkıntı yoktur inşallah.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun gerçekten Allah korumuş büyük tehlike atlamışsınız.

Frenlerin dozlamasından bende şikayetçiyim bende 1.2 110 DSG sahibiyim.Bana kalırsa fren hidroliği ile ilgili bir sıkıntı olabilir.Mutlaka gelişmeleri bekliyoruz sizden.

Motor sarsıntısının nedeni motor yağı eksik olabilir bir ikincisi benzini nerden almıştınız benzin de bir numara olabilir hocam.

Bence serviste hakkınız arayın sonuna kadar servisler tatlı dilden kesinlikle anlamıyor hatta aracı alırlarsa bile kontrol için yerine mutlaka araç temin edecekler yok öyle dünya 50 k parayı al üstüne yat.200 kmde bunu yapmasından dolayı gerekirse aracın sıfır değişimini bile talep edebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2015, 01:07:23 Gönderen: suleyman90 »

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.

Bende yakın zamanda 1000km kontrole gidicem. Fren dozundan bende memnun degilim alışma suresimidir nedir anlamadim. Abs erken devreye giriyor. Panik frende sanki sadece on frenler tutuyormus gibi hissettiriyor. Ama gittikce duzeliyor gibi bendeki durum.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun. büyük kaza atlatmışsınız. bence mahkemeye verin ne demek ya nerdeyse bir ailenin canına maloluyordu Allah muhafaza.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2015, 00:30:35 Gönderen: biHEmta »

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kontrol  edilmeden  mi üretiliyor  acaba?  Kaldırım  mühendisi mi bunlar?

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
15 temmuza kadar ücretsiz check-up var skoda da, bi kontrole mi gitsek?

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;521951
15 temmuza kadar ücretsiz check-up var skoda da, bi kontrole mi gitsek?

Bence topluca bizim frenlerde problem var diye gidelim =)... Belki bir faydası olur.

Ama zaten yeterince ilgileniyorlar bence. Aracı ilk teslim aldığımda bozuk yollarda arkadan ses geliyordu nerden geldigini anlamadim. Ertesi gün servise goturdum nedir bu ses diye her yerine baktılar sonuc olarak arka plakalıktan geliyormus ses :D.. Servis müdürü bizzat ilgilendi 2-3 kere teste cıktık fln..

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;521953
Bence topluca bizim frenlerde problem var diye gidelim =)... Belki bir faydası olur.

Ama zaten yeterince ilgileniyorlar bence. Aracı ilk teslim aldığımda bozuk yollarda arkadan ses geliyordu nerden geldigini anlamadim. Ertesi gün servise goturdum nedir bu ses diye her yerine baktılar sonuc olarak arka plakalıktan geliyormus ses :D.. Servis müdürü bizzat ilgilendi 2-3 kere teste cıktık fln..

Bencede gidelim tüm fabiacılarla :D Bende de vardı en son işte plakalığı iptal ettim düz yapıştırdım :D

Tüm fabiacılar gelsin bir akşam İftar yapalım :)

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. DSG araçlarda debriyaj ısınması sonucu debriyajı ve freni iptal eder. Eğer kullanma kılavuzunda okuduysanız. Sık vites değişimlerini gerektirecek gaz hareketlerini yaparsanız debriyajı ve freni kapatır. Yol kenarında motor açık olarak park konunumunda beklemeniz gerek.

Bu bilgiyi aracı daha almadan kılavuzu okumadan çok sağlam bilgisi olan ve bu işin yükseğini yapan tezleri ve makaleleri olan kardeşim bana anlattı.

Debriyajı yormayın. Ayrıca araç daha çok yeni olduğundan dikkatli kullanmalıyız.

Frenlerde ben sıkıntı görmüyorum şahsen. Hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mimar;522014
Öncelikle geçmiş olsun. DSG araçlarda debriyaj ısınması sonucu debriyajı ve freni iptal eder. Eğer kullanma kılavuzunda okuduysanız. Sık vites değişimlerini gerektirecek gaz hareketlerini yaparsanız debriyajı ve freni kapatır. Yol kenarında motor açık olarak park konunumunda beklemeniz gerek.

Bu bilgiyi aracı daha almadan kılavuzu okumadan çok sağlam bilgisi olan ve bu işin yükseğini yapan tezleri ve makaleleri olan kardeşim bana anlattı.

Debriyajı yormayın. Ayrıca araç daha çok yeni olduğundan dikkatli kullanmalıyız.

Frenlerde ben sıkıntı görmüyorum şahsen. Hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.
debriyaj varmı dsglerde benim bildiğim frenle gaz pedalı var

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;522015
debriyaj varmı dsglerde benim bildiğim frenle gaz pedalı var

:D yapmayın aman diyeyim DSG olayı zaten debriyajda bitiyor. Debriyaj pedal değil ki. "CLUTCH" adındaki parçadır.

Bu işin mühendisi duysa çok fena güler artık.

https://en.wikipedia.org/wiki/Direct-shift_gearbox

aracınızı bir tanımazını tavsiye ederim. Keyifli şürüşler.;)

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mimar;522019
:D yapmayın aman diyeyim DSG olayı zaten debriyajda bitiyor. Debriyaj pedal değil ki. "CLUTCH" adındaki parçadır.

Bu işin mühendisi duysa çok fena güler artık.

https://en.wikipedia.org/wiki/Direct-shift_gearbox

aracınızı bir tanımazını tavsiye ederim. Keyifli şürüşler.;)
bende dsg yok 90 HP  var ondan dolayı hiç araştırmadım nasıl çalışır sistem nedir diye öğrenmiş olduk manuel candır :)