škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik basinci

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar 15 jant fabia 3 lastik basinci kac olmali adamlar benim araca 46 basmis şok oldum

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;521302
Arkadaslar 15 jant fabia 3 lastik basinci kac olmali adamlar benim araca 46 basmis şok oldum

4 üde 32 olacak

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;521303
4 üde 32 olacak

Ya hocam bende 32 bastim ama 46 nasil basip teslim ettiler hala soktayim bana 36 bastik siz bor iki gun sonra 32 yapin demişlerdi

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;521305
Ya hocam bende 32 bastim ama 46 nasil basip teslim ettiler hala soktayim bana 36 bastik siz bor iki gun sonra 32 yapin demişlerdi

aletleri bozuktur kardeş

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;521302

Abi arabalara PDİ yapıyoruz diyorlar sözüm ona 40 lastik basıncı ile veriyorlar.Ama benim aldığım bayii bana hepsini 30-30 vermiş.Lastikçiler hepsine 32 basmayı sever 18 jant a da 14 janta da adam 32 basıyor.Kolaylarıne geliyorsa onu yapıyor lastikçiler.Çünkü önde motor 96 KG çekiyor yandan bakınca önler lastikler biraz eğri durur her arabada gördüm.

Babamın Octavia da ön arka 33 33 205/55/16 oradan pay biçin derim.

Benzin kapağında yüksüz halde ön arka 2.2 bar yani 30 psi basın diyor 32 bastım araba zıplıyordu.Yüklü halde 34 diyor.

O kadar mühendis onları boşuna hesaplamıyor bizim lastikçiler o mühendislerden daha biliyorlar çünkü :D:D
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 22:47:05 Gönderen: suleyman90 »

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ön 34, arka 33 bastım, bayi çıkışı 35-36 civarı bişeydi

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ölçüm cihazları arasında fark var, bir benzinlikte 30 basıyorum, diğer benzinlik 35 ölçüyor...biraz da alışma meselesi...kalite bir ölçüm aleti alıp, hep onunla ölçüm yapılırsa sabit kalır...
değişken hava sıcaklıkları da bunda etken...geceleyin 30 basın, öğle sıcağında ölçün, 32-33 bile görürsünüz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler lastik basıncı her zaman için lastik soğukken ve araç fazla hareket etmeden ayarlanır , zaten etiketlerde hep ""Cold"" tire pressure yazar ve nominal basınç değerleri yazar etiketinde . O yüzden tavsiyem sabahları hemen güvendiğiniz bir benzin istasyonuna gidip ayarlamanız yönünde olacaktır.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ufak lastik ölçüleri için

büyük lastik ölçüleri için
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ctesi sabahı bana 5 dk mesafede olan lastikçiye gidip ayarlatıcam içime sinmedi benzincideki ayarlama

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;521359
ctesi sabahı bana 5 dk mesafede olan lastikçiye gidip ayarlatıcam içime sinmedi benzincideki ayarlama

Lastikçilerdekine de pek güvenme

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 bar = 14.50326 psi. dir.

ayrıca;

1 psi = 0.06895 bar dır.
veç....
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
abi ona güvenme buna güvenme kime güvenicem adamın işi lastik tabikide lastikçiye güvenicem zaten yapacağı altı üstü havayı 32 ye ayarlamak

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;521419
abi ona güvenme buna güvenme kime güvenicem adamın işi lastik tabikide lastikçiye güvenicem zaten yapacağı altı üstü havayı 32 ye ayarlamak

Lastikçilerinki daha beter bozuk sen şöyle yeni bir benzin istasyonuna gir orada ayarla amaaa fazla yürütme arabayı lastik ısınmadan basacan havayı

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastikçiden lastikçiye de değişiyor. Yolumun üstünde köhne bir lastikçi var, sensör uyarı verdiği için 1-2 kez orada hava bastırdım, ellerindeki aletin doğru düzgün ölçüp hava bastığına inanmıyorum. Bir de normalde lastiklerimi depolattığım ve lastiklerimi değiştirdiğim iyi/kaliteli bir işletme var, onlardaki cihaz bayağı gelişmiş bir cihaz ve yanlış basmasının imkanı yok.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...