škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 1 Ay devirdim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;519824
İllaki ufak tefek değişiklikler olur octavia ile fabia arasında, beyazda güzel ama bu kasada yarış mavisi süper olmuş,
birkaç özellik sormak istiyorum, mesela uzaktan kumandadan camları açıp kapatabiliyormusunuz?(bende olmadı, ambition paket), bagaj açma tuşuna basılı tutunca tık diye kapağı attırıyor(denerken buldum), birde sis farı dönüşe duyarlımı?

Uzaktan kumanda ile camları kapatmayı akşam iftardan sonra paylaşır yazarım mutlaka.Sis farları köşe özellikli değil maalesef.Bagaj açma tuşu bende de sağlam bir şekilde çalışıyor.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bişey sorucam aracın yakıt depo kapağının içinde buz kırıcı varmıydı ?

Çevrimdışı tokaterbaa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;520009
hocam bişey sorucam aracın yakıt depo kapağının içinde buz kırıcı varmıydı ?

Merhaba Benim Fabia 3 1.2 TSİ Anbition'da  buz kıracağını stepne lastiğin yanına koymuşlar

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tokaterbaa;520058
Merhaba Benim Fabia 3 1.2 TSİ Anbition'da buz kıracağını stepne lastiğin yanına koymuşlar
o buz kırıcı sanırım donanımlarda yok ama yinede göndermişler :)

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;519912
Teşekkür ederim bende beyazcıyım ama gelicek araçta mavi var dediler bu sefer de mavi olsun dedik.Nişanlımda çok ısrar etti mavi olsun diye dedim tamam alıyorum :D

110 HP dolu dolu keyifli bir motor sürüş zevki esnek ister gazla ister ekonomi yap hocam sana bağlı.Ama yinede 1.2 motor bunların bilincinde davranmak gerekir diye düşünüyorum.TSİ kendini ispatlamış olsada kaputun altında turbo diye bir gerçek var kapatırken çoğu kişi turbo timing ile iyi geçinemez çatur çutur kontak kapatır motoru dinlendirmez.

Bkz.Babam dizel octaviasını bu şekilde duman etti :)
bu 1.2 Tsı turbolarda kontak kapatmadan önce durduğumuz yerde biraz beklememizmi gerekiyor ? birde şu cep telefonunu mirrolink ile nasıl eşleştiriyoruz ?

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;519824
İllaki ufak tefek değişiklikler olur octavia ile fabia arasında, beyazda güzel ama bu kasada yarış mavisi süper olmuş,
birkaç özellik sormak istiyorum, mesela uzaktan kumandadan camları açıp kapatabiliyormusunuz?(bende olmadı, ambition paket), bagaj açma tuşuna basılı tutunca tık diye kapağı attırıyor(denerken buldum), birde sis farı dönüşe duyarlımı?

Anahtar ile cam kapama sistemi Fabia 3'te mevcut değildir. Sebebini size şöyle açıklayayım;

Merkezi kilit sistemi aracın orta konsolunda bulunuyor ve sürücü kapısında bulunan cam sistemi ile bir bağlantısı yoktur.

Kilit sistemi cam kapamak için gereken komutu iletmiyor. Üst seviye araçlarda bu bağlantıyı kapıda da olsa bağlıyorlar.

Keşke olabilse fakat bir çözümü var mı bilmiyorum.

Alıntı yapılan: Anatolia;520073
bu 1.2 Tsı turbolarda kontak kapatmadan önce  durduğumuz yerde biraz beklememizmi gerekiyor ? birde şu cep telefonunu  mirrolink ile nasıl eşleştiriyoruz ?

Turbo ısısı düşmesi için biraz beklemek gerekiyor. Turbo uzun ömürlü kullanımı için çok önemli olduğunu biliyorum. Çok yakınen tanıdığım Otomotiv mühendisinin bana ögütlerinden biridir :)
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2015, 13:46:18 Gönderen: Mimar »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;520073
bu 1.2 Tsı turbolarda kontak kapatmadan önce durduğumuz yerde biraz beklememizmi gerekiyor ?...
Evet. Zaten park ettikten sonra yok telefondu, cüzdandı, sigaraydı toparlanayım derken beklenmesi gereken süreyi tamamlamış oluyorsunuz.
Tabii ki bu normal bir kullanım sonrası beklenmesi gereken süre. Eğer ki gazlayarak kullanmışsanız ve park ediyorsanız bana kalırsa turbonun soğuması için 5 dakika kadar rölantide çalıştırmak gerek aracı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün yada evvelsi gün beylikdüzü civarlarında yanımdan geçmiş olabilirmisiniz yarış mavisi çok güzel bir fabia 3 yanımdan geçti çünkü

Çevrimdışı KASIRGA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı
o buz kırıcı sanırım donanımlarda yok ama yinede göndermişler :)

Buz kırıcı standart arkadaşlar, galeriye normalde poşet içerisinde bagaja stepne yanına konulmuş geliyor, galeri aracı teslime hazırlarken depo kapağına yerleştiriyor, yerleştirmeyi unuttuysa stepne yanında kalmıştır; ama mutlaka çıkması lazım standart özellik çünkü :)

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın...

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;520102
Dün yada evvelsi gün beylikdüzü civarlarında yanımdan geçmiş olabilirmisiniz yarış mavisi çok güzel bir fabia 3 yanımdan geçti çünkü

Muhtemelen ben olabilirim gittim çünkü işim gereği :D

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Maaşallah çok güzel anlatmışsınız bende beğendim fabia 3 ü zaten onu almaya gittim son kalan kelepir rapidi aldım, yoksa benim alacağım araba. Ralli yeşili siyah tavan, 16 siyah jant. İçide bej döşeme galiba, bunu almak isteyenler avek siparişini geçmiş isteyen alabilir. Agustosta gelicek.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız çok güzel maşaallah Allah kaza bela vermesin iyi günlerde kullanın çok dikkat çekiyor Allan nazardan korusun.

Alıntı yapılan: Yeşil R53;520245
Maaşallah çok güzel anlatmışsınız bende beğendim fabia 3 ü zaten onu almaya gittim son kalan kelepir rapidi aldım, yoksa benim alacağım araba. Ralli yeşili siyah tavan, 16 siyah jant. İçide bej döşeme galiba, bunu almak isteyenler avek siparişini geçmiş isteyen alabilir. Agustosta gelicek.

Yeni aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın inşaallah rapid güzel tercih spaceback mi liftback mi aldınız.

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Spaceback aldım, sedanını beğenmedim. Spaceback bana a3 ü andırdığı için hoşuma gitti yoksa önü çok çirkin[emoji23]

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Spaceback in önfarını fabia gibi mercekli, led gündüz farlı olsa çok iyi olur, hayırlı olsun şimdiden.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;520245

Teşekkür ederim abi sağolasın :)