škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni fabia 1.0

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mesdi;529990
İbiza da 1,0 tsi birkaç aya kadar türkiyeye gelecek.İnternet sitesinde özellikleri bile var.Güç ve yakıt olarak harika verileri var.dsg ile mükkemmel birliktelik olacak.

Fiyatıda mükemmel olacak :) 50 küsür gibi bir beklenti vardı. Şu durumda ne olur bilemem. İsterse 200 hp koysunlar, burası Türkiye 1.0 motora kimse 50 küsür vermez sadece bilenler alır. Bu arada ibizadaki tavan yüksekliği berbat. Fabia çok daha iyi bu konuda, kalite anlamında da skoda önde. Fabia 1.0 tsi gelir mi hiç duymadım ama umarım gelir.

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burach;511525
Merhaba, Şuan Vw ile skoda arasında gidip gelmekteyim. Fabia'nın tasarımı ve özellikle gündüz sürüş farları çok hoşuma gitti 1.0 idael mi sıkıntı yaşarmyım kullanan varsa bilgilendirsin :)

Hocam merhaba,

Şirket aracı olarak 1.0 benzinlisini şeker beyazı rengini kullanıyorum.Araba gerek fiyat gerek performans olarak kendi segmentindeki diğer araçlra görünüş ve kalite olrak fark yaratır ki 1.0 ambition boş pket olmasına rağmen wv polodan çok daha dolu gelmektedir...

Şehir içi ve şehirler arası 1 ayda 6000km yaptım.bu oldukça iyi bir deneyim.Ankara- samsun - konya - niğde ve izmir üçgeninde gittim geldim 1 ayda...
Uzun yolda c sınıfı araç konforu sunuyor.daha çnceki şirket araçlarım hyundai i20 ve renault clio symbol a kıyasla araç efsane olmuş.dik yokuslarda araç sollamalarda biraz dikkat etmekte fayda var ama. Ama araçta yaptıgım grnel hız 130 u geçmedim.Ancak onceleri hyundai i20 de bir kamyon yada otobus sollarken 100km/h hızla bile araç sağa sola rüzGar etkisinden savrulurdu.direksiyona yapışırdım.Ama bu araç 130km/h sollamalarımda bile hiçbir etkilenme ve savrulma yaşatmamıştır...
Yani güvenlik hususunda oldukça konforlu ve rahat diyebiliriz.

Araç dış ve iç tasarımı olarak çok ama çok yakışıklı...
Ufak tefek yapacagınız dokunuşlarla daha da şık olabiliyor ( çok da orjınalliğini bozmadan mesela siyah cam tavan kaplama , cam filmi çektirme gibi )

Şeker beyazına cam tavan görünümü kaplama çok yakışıyor. Herkesin bana bu araçta cam tavan mı var demesinden bıktım gerçi :D )
Onu geçtim şirket 2 rane fabia almıştı biri kırmızı biri de beyaz .beyazı ben aldım kırmızıyı ise diğer bayan arkadaşımız satın aldı , geçen hafta şirket toplantısında senin araçta cam tavanda mı var benimkinde neden yok demesi ile bu yakışıklılık birkez daha kanıtlanmış oldu diyebiliirim;)

Araçta bulunan saklama yerleri çok titiz seçilmiş ve bol bol göz bulunmaktadır.konsol süper olmuş .dokunmatik ekran efsane, ses sistemi oldukça başarılı ve usbden iphone 6 plus telefonumun şarj olması ve otomatik şarkıları telden görmesi çok  benide daha da mutlu etti. Çünkü i20 aeacımda şarj etmiyordu ....

Araca yandan bakmak beni çok daha etkiliyor.mini cooperdaki o heyecan fabia ma binmeden bende de oluyor.Herkesin dikkatini çeken ve herkes de (vw polo gibi ) olmayan bir araca binmek isterim derseniz biçilmiş kaftan...

Araçta yalıtım çok iyi yuksek hızlarda bile (yuksek hızbdediğim 130-140km bende:D ) motor sesi içeri gelmiyor.kişisel görüşümdür bu i20 ve clio diZel araçlara kıyasla yapıorum...

Aracın ön farlar oldukça yakışıklı . özellikle gündüz led farlar ile araç çok daha yakışıklı hal alıyor.geceleyin gündüz farlar ile bile gece uzun yolculugua çıkabilirsiniz.:)))) Aracın yorgunluk algılama sensürü oldukça etkili sesli ve yazılı uyarı geçiyor.

Ayrıca start&stop özelliği gayet iyi çalışıyor ama pek kullnmıyorum.Araca her binişimde genelde kapatıyorum .ankara da trafik sorunu olmadıfından çok tercih sebebim olmuyor...

Aracın hızına göre otomatik aracın ses sisteminin sesini ayarlaması oldukça hoşuma gitti.hızlndıkça ses derece derece artıyor yavaşladıkça kısılıyor...

Aracın hillholder özelliği tam anlamıyla süper bu aracı kaydırmanız imknsız.bayanlar için süper bir özellik aslında...manuel vites aracımda bike hill holder olması skoda ya ayrı bir özellik katmış diyebikirim.bayanlar manıel araçtan korkmasın, kayma durumu yok 3saniye kaydırmıyor araç ....:ok:

Şimdilik yazacaklarım bu kadar , umarım aklımızda aracı alıp almama husunda birşeyler şekillenmiştir.Bu fiyata bu aracı kaçırmamak gerekir ki tek temennim umarım Ankara skoda bayiileri tez zamanda müşterileri ilişkilerine çeki düzen verirler... ( Bunu da yazmadan edemiyeceğim , elimdn geldigince her forumdada bu ilgisizliklerini dile geitrecegim.hatta adres İstanbul yolu HONDA EFE deki skoda bayiisi, boyle ilgisizlik kendini beğenmişlik tok satıcılık olamazzzzzz. Kendimde satış ozarlana yönetiisiyim , ama nerede satıştan anlmayan insanlr varsa burada buluşmuşlar diyebilirim. Yazık çok yazzzıkkkk . umarım bu yazdıklarımız skodanın kulağına gider ya da görürler....
Hatta cep numaramı bile yazıyorum.ne zaman bu konu ike ilgili bana geri dönüş yaparkr o zaman Skodanın büyüklüğünü de görmüş olurum
Cep: 0532 682 65 82
İsmim ibrahim.
Umarım bu konu ile ilgili ararlar....

Fabiadaşlarıma hayırlı forumlar....:)

Bu da yaptığım ufak dokunuşlar (tavan kaplama ve cam filmi)

« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2015, 06:30:31 Gönderen: Ewarrr »