škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lastik yanağında kesik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracın ön sağ lastik yanağında şu şekilde bir yırtık gördüm. Muhtemelen bir taş sürtmesi sonucu oluşmuş. bunun tamiri mümkün mdür yoksa yeni lastik mi almak gerekir?

Çevrimdışı Blacksea

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yanak tamirinin çok riskli olduğunu duymuştum boş yere risk almayın bence. Fakat bu kesik çokta büyük gibi görünmüyor, hava kaçırmıyorsa o şekilde kullanılabilir bence. Ama ben yine de yanlış yönlendirmeyeyim bir lastikçiye göstermenizde fayda var.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaldirim surtugu sanirim. P harfinin sol kenarindaki cukurluk bana fazla geldi. Veya foto oyle gorunuyor. Eger burasi derin degilse fazla bisey yok. Lastiklerin en dayaniksiz ve garanti disinda biraktiklari yer yanak kismi. Sadece delik seklinde hasarlarin tamiri uygun olur. 0,3 0,4 mm den buyuk kesik seklinde hasarlarda degisim onerilir,

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik dunlop sanırım biraz yumuşak bi lastik. bridgestone olsa çok sorun yaratmaz sert hamur diyeceğim ama dunlop için biraz risk gibi. daha derin yarıkla uzun süre kullandım. ama bunu yinede bi lastikciye göster derim yan  duvarda zedelenme varmı diye baksın

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç birşey olmaz, tel katmanina gelse neyse, dış yüzey orası yazının kabartmasi kadar incelmis, şehir içi kullan gitsin, şehir dışına gidersen risk almamak için stepnedeki lastikle degistirirsin

Çevrimdışı erhaneda2

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bencede lastiğin hiçbir şeyi yok. Lastiğin bez kısmı hasar  görmemiş gereksiz yere lastik alman ısraf olur.

dtsnr

• Ziyaretçi
Bu hasar çok önemsiz bence hatta hasar bile değil hafif bir çizik...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arka tarafa takın bunu...buyuk bır kesık degıl.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önlem olarak,  yanağa içten takviye yama yaptırıp,  ön-arka değişim yapılabilir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Derine inmemiş, balon da yok gibi duruyor, içiniz rahat etmeyecek ise yenileyin.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bencede onemli bi yara degil, yinede bunu bi lastikciden duymaniz sizi dahada rahatlatacaktir.

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar hepinize cevaplariniz icin tesekkur ederim. Bugun bir lastikciye gosterdim sorun olmayacagini, bu lastiklerin cok ince yanakli oldugunu ilerede lastikleri degisirken 205 50 16 takmami tavsiye etti