škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

rapid jant ebatları (kesin bilgi)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar çok uzun uğraşlar sonucunda rapidlerin jant ebatlarını kesin olarak öğrendim özellikle benim gibi 15 inç jant alıp kışlık lastik taktırmak isteyen arkadaşlara yararlı olacağını düşünüyorum. bizim araçların üzerinde takılı olan 16 inç jantların tam olarak ebatı 5x100 7x16 ET46   eğer 15 inç jant almak isteyen olursa alması gereken ebat ise 5x100 6x15 ET38  bu ebatta jant alarak 185 60 15 ebatında lastikle kışı geçirecez inş...

Çevrimdışı emirbsaalu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: einsteinn;484894
arkadaşlar çok uzun uğraşlar sonucunda rapidlerin jant ebatlarını kesin olarak öğrendim özellikle benim gibi 15 inç jant alıp kışlık lastik taktırmak isteyen arkadaşlara yararlı olacağını düşünüyorum. bizim araçların üzerinde takılı olan 16 inç jantların tam olarak ebatı 5x100 7x16 ET46   eğer 15 inç jant almak isteyen olursa alması gereken ebat ise 5x100 6x15 ET38  bu ebatta jant alarak 185 60 15 ebatında lastikle kışı geçirecez inş...

Madem konu açılmış, 17 ler için de gerekli olan ebatlar. jantlar 7x17 H2 ve ET46, lastikler 215/40/17 olacak. 5*100 değeri zaten geçerli hepsinde olduğu gibi.

Çevrimdışı emirbsaalu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: einsteinn;484961
Bu h2 ne?

Janttaki kambur sayısı yani 2 kambur. kamburlar lastiğin ani hareketlerde veya darbelerde jantla lastik arasından hava kaçmasını önlemek için yapılmış. H yerine H2 daha güvenli...

Çevrimdışı ertan1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar skoda rapid spaceback 1.2 75hp mpi sahibiyim,

aracıma bu akşam powercan marka 15" 10 kollu  ( 5x100 6,5x15 et 35 ) jant taktırdım... ( görünüm ve duruşu süper oldu )
 Antalya daki skoda yetkili satıcısında da test aracında aynı jantlar var... ve benim jantları takan firma vermiş onlarada jantları... üstelik jant montajını yapamadıkları için teknik destek bile vemişler skoda servis elemanlarına...

bu ölçüler sıkıntı yaratır mı... bilgisi olan arkadaşlar lütfen bi cevap.....

teşekkürler...

Çevrimdışı ayhank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Jantlar değiştiğinde lastik basınç sistemi ne olacak ? bilen var mı ?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ayhank;490296
Jantlar değiştiğinde lastik basınç sistemi ne olacak ? bilen var mı ?

yeniden set ettiğinizde sorun olmaz...bu sistem, 4 lastik arasında basınç farkı olduğunda  uyarı verir.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Almak isteyen olursa elimde 16 lık polo abt jantı var süper hafif...fabia  rapid polo golf4 ibizaya uyar...yer sıkıntısından satıyorum yoksa çalacaklar ... Fiyat 700 tl
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ayhank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: einsteinn;491567
http://www.kliksa.com/urun/cms-758-6-5x15-5x100-et38-sr-jant-4-adet-/902364677?gclid=COvY4JCh-sICFWoCwwodZ0QA7A  bu jant uyar mı beyler?

rapid de Ön balatalar ile jant arası mesafe çok dar,
ben de cms jant arıyorum ancak araca taktırıp denemek lazım.
İstanbul da olmadığımdan deneyemiyorum.
deneyip satın alan varsa buraya yazabilir mi ?

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Kullanma klavuzunda en son sayfayı açarsanız orda arabaya uyan lastik ebatları yazar :ok: