škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI sabahları geç çalışma sorunu ve servisin çözümü.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Balasagun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/sadayrapid/
Alıntı yapılan: koraycan35;559714
Kesin bir sorun var,millet -20 lerde tek marş yapıyor.

istanbulda +20 derecelerde tık diye aldı, 24 saatte bir kontak yaptım bu hafta havalar yine soğudu bakalım ne olacak? eğer hava soğudu diye yine kontak süresi artarsa kesin bir sıkıntı var demektir, bazı araçlarda bu tip sorunlara motor suyu sıcaklık sensörü sebep oluyordu (hararet müşürü) belki bunlarda da böyle bir şey vardır.

Çevrimdışı nugasalab

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu sorun bende hala devam ediyor arkadaşlar başka çözüm bulan oldumu acaba

Çevrimdışı Octavia_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,
konuyu biraz hortlatmış olacağım ama yeni bi konu açmak istemedim.

aracım Octavia A7 kasa , 1.6 tdi dsg ,2014 model 43.000 km

3 hafta önce marş geç almaya başladı, akü ölçümü yapıldı, akü bitik dendi Varta akü aldım sorun ilk başta çözüldü.

aradan 2 hafta geçti ve hafif geç alma başladı. dün ise 8-9 sn. geç aldı.

akü yeni, yakıt sürekli Shell den , bundan önceki aracımlada aynı istasyonalrdan yakıt alıyordum. hatta Shell ve Opet den alıyordum, servisin Opet'i önermemesi üzerine sürekli shell nitro dizel almaya başladım.

sorum ise, bu bir arızamıdır yoksa bu araçların genel hali bumudur.

passat, jetta, ve skoda dorumlarında bir çok aracın bu şekil kullanılmaya devam ettiğini ve bir çok kullanıcısı tarafından normal olarak değerlendirildiğini okudum ve bana garip geldi.

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bu sorun devam etti ve olay büyüdü artık aracım seyir halinde stop etmeye basladi ve stoptan sonra çalışmıyor 10 dk bekleyince de 25sn kesintisiz kontak ve gaz pedalı pompalayarak calisiyordu, dun aksam itibarı ile bu arızayı 6.kez ywsadim ve artik aracım hic çalışmıyor cekiciyle attim servise heralde motor elveda dedi.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozyy23711;545309
Ben sabah gidip aracı çalıştırdım ama gayet iyiydi. Önceki çalışmaya göre yaklaşık 4-5 sn çalışma süresi kısalmıştı. Ama açıkçası asıl bugün kendim bizzat çalıştıracam bakalım nasıl olmuş. Aracında yakıttan kaynaklandığı söylenildi. Bende yakıt firmasına dava açacağım bana bunu sözle değilde belgeyle söyleyin diyince. Öyle bir yetkimiz yok denildi. Bende yakıt firmasına o zaman suç atmayın dedim. Bu şekilde bir konuşmamız geçti.

KOnunun üzerinden çok zaman geçmiş ama bende de bazen aynı sorun oluyor du ama ayda en fazla 1- 2 defa . Soguktan desem değil . Sıcak hava da bile yaptığı oldu. Bende shell veya nadiren opetten yakıt alırdım. İnşallah sizin sorun  tekrar etmemiştir . Bizimki de ilerlemez.

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceycey34;631732
KOnunun üzerinden çok zaman geçmiş ama bende de bazen aynı sorun oluyor du ama ayda en fazla 1- 2 defa . Soguktan desem değil . Sıcak hava da bile yaptığı oldu. Bende shell veya nadiren opetten yakıt alırdım. İnşallah sizin sorun  tekrar etmemiştir . Bizimki de ilerlemez.

Bende mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Benim sorun sürekli sabah ilk çalıştırmadan kaynaklanıyordu. Muhtemelen sizinkiyle aynı değildir. Üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti herhangi bi sorun yaşamadım. Umarım sizin aracınızda da bir sorun yoktur.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozyy23711;637067
Bende mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Benim sorun sürekli sabah ilk çalıştırmadan kaynaklanıyordu. Muhtemelen sizinkiyle aynı değildir. Üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti herhangi bi sorun yaşamadım. Umarım sizin aracınızda da bir sorun yoktur.

estağfirullah kardeş,m . yok yine tek tük geç çalışsada sorun yok  şükür

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben bu sıkıntıların cok buyuk oranda akü ve sarj dinamolarıyla alakalı oldugunu duşunuyorum. araca bir isslem yaptırmadan önce dışarda 2. bir yere akü ve şarj dinamosunu kontrol ettirmek gerek.