škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 octavia almalımıyım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı suffe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
@Abstraction, teşekkürler detaylı karşılaştırma için. Ben de Leon ile Octavia arasında kaldım ama, Leon'daki özelliklerden çok yoksun Octavia. Sırf donanım için ibre Leon'u gösteriyor açıkçası. Bir sonraki arabam belki Octavia Elegance olabilir nasipse. :) Şimdilik gücüm yetmiyor.

Çevrimdışı tolunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abstraction;499993
Rapid'in 1.2 TSI motoru eski nesil ve 8 valfli, start-stop sistemi yok, yani Octavia'dan yarım litre kadar daha fazla yakıt tüketebilir, aynı koşullarda, iki aracında fabrika verilerine bakarsanız aradaki farkı görebilirsiniz. Elegance Rapid gayet iyi donanıma sahip ama Octavia ile arasında hatrı sayılır bir malzeme kalitesi farkı var, Rapid'de her yer sert plastik, Dacia modellerinde de öyle. Yani benim canımı sıkar bu durum 60bin tllik araçta. (Rapid'e saygısızlık ettiğim anlaşılmasın, B sınıfı sedanlar arasında en iyi araçtır kendisi )
Optimal donanım Octavia hiçte boş değil, 1.6 TDI Optimal kullanıcısıyım. Önemli eksiklik olarak, hız sabitleyici yok, kliması manuel ama bence problem yok çünkü dijitalide ısıtıyor/soğutuyor manuel de. Aynası elektrikli katlanmıyor, elle katlayıverirsiniz, iç dikiz aynası otomatik kararmıyor, kendiniz karartırsınız butonu ittirerek, arka kol dayama yok, keşke olsaymış dediğim özelliklerden. Bi-xenon'ları felan saymıyorum çünkü, orta donanımdan bahsediyoruz, hiçbir aracın orta seviye donanım paketinde bixenon far yok.

Optimal'de 3 kollu altı düz RS direksiyonu var, ki zaten başlı başına Ambition'dan vazgeçme sebebi olur o direksiyon :) Ambition'da direksiyon'dan kontrol yok, yani direksiyon üzerinden radyonun sesine müdahale edemiyorsunuz, ve yol bilgisayarındaki menüler arasında geçiş yapamıyorsunuz.
Bluetooth ve Sesli komut özelliği var, Bolero ekran yeni Ambition'larda standart ama Optimal'de park sensörü'nü Bolero ekranında görüyorsunuz, çok işlevsel bir özellik. Ön sis farları ve 16 inç çelik jantlar var, 5 kollu sade jantlar, ama bana sorarsanız Minoris Elegance jantından daha güzel, Optimal'deki Ilias jantlar. Toplamda 8 adet hoparlör var, maxi dot bilgi ekranı var, renkli değil ama siyah beyaz, Ambition'daki ise standart yol bilgisayarı, arayüzmü desem yazı tipi mi desem farklılıklar var. Ben farka değer diyorum, özellikle direksiyon ve ekrandaki park sensörü için. Elegance almak isterseniz birde DSG farkı vereceksiniz, otomatik şanzıman ihtiyacınız yoksa ve bu donanımlar bana yeter diyorsanız Optimal tam orta kararlı, ideal bir donanım.
 çok teşekkür ediyorum bilginiz için optimalde ekran dokunmatik mi?

Çevrimdışı tolunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki saolun optimal yada ambition almış olsak kaç günde geliyor

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ambition almayın, aldırmayın :)
Ellerinde varsa 2014 falan da alabilirsiniz, yoksa siparişle duruma göre gelir bir yetkili servisle konuşun derim, biz ancak bu kadar yardımcı olabiliriz diğer soruları bayii vericektir :)

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furki;499970
Yok abi ne kusura bakması, ben araba bakarken çok çektim yardım edenim yoktu malesef :)
Edebildiğim kadarıyla yardım ederim :)
Ya dediğim gibi pek bilmiyorum test videolarını izlerseniz rapid hakkında detaylı bilgi alırsınız
Ben olsam octavia alırdım. Elegance 2014 1.6 tdi aracını 1 ay kullandım, çok memnundum ve herkese tavsiye ederim :)
Sonuçta rapid sedan, audi a3 sedan veya golf sedan tarzı bir araç, octavia Hertürlü daha iyi :) ama uçurum gibi bir fark yok, rapidde çok kaliteli bir araç :)
Fiyatlara baktım, 1.4 tsi dsg elegance aşağı yukarı aynı, Düşünülebilir :)

Rapid sedan A3 sedan gibi derken :D ikisi alakaya maydanoz araçlar. Octaviayı bile a3 le kıyaslamak anlamsız.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolunay;500005
peki saolun optimal yada ambition almış olsak kaç günde geliyor

Ne söylesek yalan olur, bayiye gidip satış danışmanına sormalısınız. Biz araç için 7 Aralıkta bayiye gitmiştik, konuştuğumuzda istediğimiz donanımda bir aracın konfigüre edildiğini ve Aralık sonunda geleceğini söylediler, 29 Aralıkta aracı teslim aldık.

Çevrimdışı tolunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar teşekkür ederim Allah razı olsun kısmet olursa bugun yada yarın bayii ye gideceğim teşekkür ediyorum birde ötv indirimi her bayide geçmiyor mu

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolunay;500013
arkadaşlar teşekkür ederim Allah razı olsun kısmet olursa bugun yada yarın bayii ye gideceğim teşekkür ediyorum birde ötv indirimi her bayide geçmiyor mu

Geçiyordur tabii ki.

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;500007
Rapid sedan A3 sedan gibi derken :D ikisi alakaya maydanoz araçlar. Octaviayı bile a3 le kıyaslamak anlamsız.

Yanlış anladınız heralde, ben golf ve onun sedanı, a3 ve onun sedanı derken hani araç tam sedan değil, sedanları o kadar iyi değil diğer sedan olarak üretilenlere göre demek istemiştim
Örnek vericek olursak
Jetta > Golf sedan
A4 > a3 sedan
Octavia > rapid sedan

Tarzı :) ayrıca a3 ü 1 hafta test olarak kullanan biri olarak (a3 sedan )
Kalite olarak octavia ile kapışır, ama öyle bir üstünlüğü emin olun yok hatta octavia daha iyi belli konularda, sadece marka parası veriyorsunuz a3 e :)
Ama hakkını yememek lazım octavianın eksik olduğu konularda başarılı ama olsun o kadar değil mi ? :)

Çevrimdışı tolunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araştırma yaptım biraz octavia 1,2 motor kasayı kaldırmaz diyorlar

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sabah sersemliğiyle başka taraftan bakmışım konuya kusura bakma :D kalite olarak a3 e yakındır octavia ama 'kalite algısı' yani kullancıya lanse ettiği kalite olarak a3 bariz öndeydi. (Ekranın girip çıkması direksiyon vs) Ama bu a3 e 120 bin vereceğimiz anlamına gelmiyo tabiki :D 2000- 2009  5 octi değiştirdim octi kraldır :D

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolunay;500023

Kullanmayan adamlar onlar hep :) Neye göre kime göre kaldırmaz? Daha önce hangi arabaya biniyormuş o arkadaş?

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;500024
Sabah sersemliğiyle başka taraftan bakmışım konuya kusura bakma :D kalite olarak a3 e yakındır octavia ama 'kalite algısı' yani kullancıya lanse ettiği kalite olarak a3 bariz öndeydi. (Ekranın girip çıkması direksiyon vs) Ama bu a3 e 120 bin vereceğimiz anlamına gelmiyo tabiki :D 2000- 2009  5 octi değiştirdim octi kraldır :D

Yok abi insanlık hali olur öyle şeyler :) çok pahalı audi, bir zahmet o paranın verdiği teknolojik aletler olsun :) ama octavia eminim ki a3 e kafa tutabilicek bir araç, ama bazı konuları başarılı olmasına karşılık bazı yerden patlak veriyor malesef :) o fiyata da normal diyoruz artık ne diyelim, sahiplendik skodayı başkası haram bize :D

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolunay;500023

Kaldırır kaldırır, bende öyle diyodum ama kaldırıyor :D
Yakıtı da güzel Hertürlü gider :)