škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 270392

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lotrfaramir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;599737
Selam dostlar;
Spaceback aracıma kış lastiği için ebat değişikliğine gitsem garantisinde sorun olur mu? Bu kınu hakkında net bilgiye ulaşamadım bir tüelü.  Bakım için servise gittiğimde bi sürpriz olmasın

sıkıntı olmaz hocam. benim kış lastiğim farklı ebatlı.

Çevrimdışı murat337

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar;

2015 model rapid spaceback aracımda 100kms ile giderken arka iki camdan da hafif açıkmışcasına rüzgar sesi geliyor böyle bir sorun yaşayan var mı?

Ön şoför camını çok hafif açtığımda sanki arka camı açmışım gibi ıslık sesi geliyor ön camı kapatınca ses yok
« Son Düzenleme: 08 Mart 2017, 13:56:08 Gönderen: murat337 »

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende hafif çukurlara girdikten sonra sağ kapıdan sesler geliyor araç daha 4 günlük servise göstereceğim. Yorumlardan gördüğüm kadarıyla genel bir sorun bu.

Çevrimdışı Ladres

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
215x45x16 Bridgeston Turanza 300 lastiklerden memnun olan var mı?.. Ben bu kadar sorunlu bir lastik grubu görmedim. Aracı yolda tutanamıyor bile.

Çevrimdışı limraaa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ladres;611357
215x45x16 Bridgeston Turanza 300 lastiklerden memnun olan var mı?.. Ben bu kadar sorunlu bir lastik grubu görmedim. Aracı yolda tutanamıyor bile.

Açıkçası ben bir sorun görmüyorum. Sizi bu denli rahatsız eden şey nedir, mesela yağmurla havalarda mı kontrol kaybı yaşıyorsunuz?
Genel anlamda bu lastik performans lastiği olduğundan dolayı pek fazla şikayet olmaması lazım.
İyi günler dilerim...

Çevrimdışı Hatice

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, aranıza yeni katıldım. 2 gün önce Skoda rapid dsg 7 ileri 2014 otomatik aldık. Aldık eve geldik. Sonra çalıştırdık ama vites o den hareket etmedi aldığımız kişiyi aradım geldi kenara vurdu geçti ama ne zaman dışarı çıksak aynısını yapıyor. Arabayı s basık çok değiştirmek istemiyoruz ama ne yapacağımızı da bilmiyoruz akıl verirseniz çok sevinirim

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hoşgeldiniz, aracınız hayırlı olsun. Kazasız, belasız, cezasız, gönlünüzce sürüşler dilerim. Sorun mu değil mi yazdığınızdan bir şey anlayamadım. :( Frene basmadan vitese mi atmaya çalıştınız?

Çevrimdışı Hatice

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayır frene basıyorum ama vites hareket etmiyor ekranda anahtaraimgeai gözüküyor acil servis diyor ama aracı aldığımız kişinin dediği gibi kenera vurursak vites hareket ediyor teşekkür ederim bu arada

Çevrimdışı dttmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Belli ki bir arıza durumu var ve belli ki bilerek almışsınız.Bir servise göstermenizde fayda var

Çevrimdışı Hatice

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vites hareket etmiyor derken parktan mı çıkmıyor? Öyle ise yokuş aşağı park ediyorsanız ayağınız frendeyken aracı boşa alıp el frenini çekin sonra ayak frenini bırakın yük el frenine binsin, en son da tekrar ayak frenine basıp vitesi park konumuna alın. Bu şekilde yapmıyorsanız vites şıkışıyor olabilir. Eğer bu dediklerimin dışında bir durum sözkonusu ise satıcı size kusurlu ayıplı mal satmiştir demektir! Bu konuda son dönemde yaptırımlar getirilmiştir. Yine de her şeye rağmen alırken ekspertiz raporu ile çok noktadan kontrol yaptırarak önlem alınabilir.

Çevrimdışı Hatice

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;614637
Vites hareket etmiyor derken parktan mı çıkmıyor? Öyle ise yokuş aşağı park ediyorsanız ayağınız frendeyken aracı boşa alıp el frenini çekin sonra ayak frenini bırakın yük el frenine binsin, en son da tekrar ayak frenine basıp vitesi park konumuna alın. Bu şekilde yapmıyorsanız vites şıkışıyor olabilir. Eğer bu dediklerimin dışında bir durum sözkonusu ise satıcı size kusurlu ayıplı mal satmiştir demektir! Bu konuda son dönemde yaptırımlar getirilmiştir. Yine de her şeye rağmen alırken ekspertiz raporu ile çok noktadan kontrol yaptırarak önlem alınabilir.
Ekspertiz raporu vardı ama bu Skoda nın genel bir sıkıntısı olduğu söyleniyor düz yerde park ediyorum bu arada ama yine bu durumla karşılaşıyorum. Satıcı aracı değiştirebilir veya ücretini alabilirsiniz dedi ama işde büyük bir sıkıntı olmadığı söyleniyor o sebeple kafamız karışık bu tarz bir durum başına gelen bar mı ki acaba

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servise baktırmakta fayda var. Kardeşimin Yeti'de geçen yaz benzer bir durum olmuştu. Dağ başında çalışır halde parkta bıraktı indi, binip sürmeye çalışınca vites parktan çıkmamıştı. Çekiciydi derken, sonuçta 4-5 bin tl kadar mekatronik değişimi vesair masraf çıkmıştı. Bence madem iade garantisi var ya verin ya da birlikte yetkili servise götürüp durumu teşhis ettirin ve çözüme gidin derim.

Çevrimdışı Hatice

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracın garantisi devam ediyor doğuş otomotivden randevu alıp gitsek ücret çıkar mı ki acsba

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hatice;614657
Aracın garantisi devam ediyor doğuş otomotivden randevu alıp gitsek ücret çıkar mı ki acsba

aracın bakımları yetkili serviste yapıldıysa dsg şanzımanları garanti kapsamına alıyorlar. tamirat durumunda servis sadece işçilik talep ediyor sizden. geçmiş olsun.