škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Opel Insignia 1.6T Cosmo deneyimim..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar, uzun bir süredir açmayı düşündüğüm konuyu
nihayet fırsat bularak açıyorum:)
Biraz uzun olacak umarım sıkılmazsınız:D Fırsat buldukça buradan
yaptıklarımı paylaşmaya devam edeceğim.

Öncelikle neden Insignia?

En az C segmenti, imkan dahilinde de D segmenti bir araç almayı
düşünüyordum.

Öncelikle aracın benzinli ve LPG uyumlu olması gerekiyordu. Tabiki de
Turbo şart:D

Sonrasında güvenlik açısından yol tutuşu ortalamanın üzerinde olmalıydı..

Uzun süre A4 1.8 T Sline Quattro aradım, 3 farklı arabayı görmeye gittim, kullandım.

Gerçekten performans ve yol tutuş açısından  fiyatına göre mükemmele yakın bir araba.

Quattronun, tren rayının üzerinde gidiyor hissi verecek kadar viraj kabiliyetinin iyi
olduğunu söylemeden geçemeyeceğim..

Maalesef baktığım arabalar 10 yaşını devirmiş olmaları nedeniyle aktarma sorunu,
kaza, boya v.b. açıdan hep sorunluydu. İyi bir araba denk gelir mi diye bekledimse
de nasip olmadı..

Sonrasında 1.6T motorun 180 hp güç ile buluştuğu İnsignia dikkatimi çekti, LPG
dönüşümü magnezyum sübaplarda sorun çıkarsa da, çelik sübap değişimi ile
sorunun 1000-1500 TL masrafla çözülebiliyor olması karar vermem de çok ta zorlanmadım.

Cosmo donanımın zenginliği özellikle AFL far hakkında olumlu görüşler önemliydi.

Forumdan görüştüğüm arkadaşların da tavsiyesiyle Flexride şase araç aramaya koyuldum:)

Malum siteden ilanını beğendiğim birkaç arabanın ilan sahibini sırayla ararken,
aradığım ilanlardan birisinin sahibi tanıdık çıktı:) detailturkey den Gökhan (Esteban),
muhabbet aldı başını gitti tabi:D

Aradığım araç onundu ve satıyordu, her zaman diyorum forumdan araç satılıyorsa,
yine forumdan biri alsın. Bizim gibi arabasını seven/bakan insanların arabasını yine
bizim gibiler almalı.
Dönelim konuya, hoop 2 gün sonra Gökhan beni Sabiha Gökçen’den aldı, 2011 model,
 40.000km, Cosmo, Flexride şase, İnfinity ses sistemli, Navigasyon+joystick,  gözü gibi
baktığı Insignia 3 saat sonra benimdi.
Arabanın sadece arka tamponu boyalı ve 300TL gibi bir hasar kaydı vardı.  Buradan her
şeyden önce güleryüzü, sonrasında tertemiz aracını bana sattığı için kendisine tekrardan
çok teşekkür ederim..

« Son Düzenleme: 02 Kasım 2015, 23:32:05 Gönderen: Akif Hoca »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;540201
Abi ayiptir sormasi kaca bitti? Guzel araba bu ya
Doğukan 57.500 TL ye anlaştık.
Alıntı yapılan: schumici;540203
Maşallah ki ne maşallah, daha çok foto bekliyoruz :)
Vakit buldukça gelecek:)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla abi bu devirde bu paraya mantikli araba. Evet quattrolar da guzel arabalar ancak model sikintilari var ister istemez.

Bu hem yuksek model hem motor kuvvetli hem lpg li. Arkadakiler de sikisik otursun canim ne yapalim yani vip minibus degil ya :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Eyi hocam 3 saat sonra senindi de sonrası? Sürüş, motur, direksiyon, fitez mitez yazacan mı bi şeyler :D

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;540206
Valla abi bu devirde bu paraya mantikli araba. Evet quattrolar da guzel arabalar ancak model sikintilari var ister istemez.

Bu hem yuksek model hem motor kuvvetli hem lpg li. Arkadakiler de sikisik otursun canim ne yapalim yani vip minibus degil ya :)
Aynen öyle Doğukan,  D segmentine göre arkası dar ve basık. Şimdilik orada sadece kızım oturuyor:)

Alıntı yapılan: turker;540208
Eyi hocam 3 saat sonra senindi de sonrası? Sürüş, motur, direksiyon, fitez mitez yazacan mı bi şeyler :D
Hocam ben başlığı açtım,  senin konuyu görelim gerisi gelecek:D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
:D vay vay, önce mal diyosun yani... Tamam hocam şartları zorlayayım o zaman.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, kullanımdan sonraki deneyimlerinizide paylaşabilirmisiniz.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun güle güle kullan hocam.Fiyatına göre çok güzel araba.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun hocam şartları sağlayabilirsem 2.0 turbosuda benim ilgimi çok çekiyo bakalım hayırlısı

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanamk nasip olsun...

Çok özel bir araba almışsınız. Ben şu ana kadar Insignia ve GTC Turbo dan aldığım keyf başka hiçbir araçtan almadım.

Magnezyum subaplar perf lı kullanmayı sevenler için sıkıntı. ÖZellikle de LPG de. Siz subapları değiştirdiniz mi bilmiyorum ama değiştirmediyseniz, aracı çok iyi dinleyin. Özellikle sabah ilk çalıştırmalarda geç marş alma, kararsız rölanti ve durup dururken stop etme il gösterir kendini subap sorunu. Normaldir deyip geçersiniz motoru komple kırma ihtimaliniz ble var. aman Dikkat.

Bunun yanında eğer yüklemek isterseniz stage-1 yazılımla 210hp gibi bir değer alınabiliyor. Pistonlar narin olduğundan üst değerler için piston-kol vb mekanik müdahale şart. Yazılım sürekli devrede olmasın diyorsanız da, yazılımın sadece sport tuşuna basıldığında aktif olduğu, diğer durumlarda orj yazılımın kullanıldığı uygulamalar da mevcut.

Downpipe ile gayet keyifli bir ses veren Insignia, tüm susturucuların iptali ile adeta V6 OPC gibi ses çıkarıyor. Tabii aile kullanımı için tercih edilmeyebilir. ama ben okuyan arkadaşlar için paylaşayım dedim.

Her bakımında filtre derdi ile uğraşmamak için BMC kutu içi filtre alabilirsiniz. Alıp kullananlar çok memnun.

Bunun yanında zevk ve bütçe meselesi tabii ama, beyaz Insignia dendi mi OPC Body kit siz olmaz.

Son olarak bu modelin kendine has bir forumu var ve tıpkı buradaki gibi samimi bir ortamın olduğu nadir forumlardandır. Her türlü bilgi için oraya bakmadınız da fayda var