škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 152265

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nihayet LPG'ye geçtik.:) LandiRenzo italyan malı 3 silindirliye uygun özel enjektörler ve daha fazlası...

Çok güzel bir montaj oldu.Her şeyiyle 4x4 bir uygulama oldu.Skoda bozkurt plaza Resul bey,Ersin bey ve diğer ustalara teşekkür ediyorum.Ciddi titiz bir uygulama oldu.

Landirenzo kalitesi malum.Orjinal skoda 'nın kullandığı marka.Yurtdışında özel kit geliyor skoda'lara özel landirenzo 'dan.Ama Yüce oto anlaşmadığı için bizde öyle bişey yok..

Biraz test ettim bu akşam..

Çekiş olarak benzinliden çok çok az bir fark var.Yani öyle ilk kullanımda anlamak zor.Yarın biraz daha açtırabilirim belki ayarını..Ama klima açık 4 kişi ile rampada öyle bir eksiklik hissetmedim.Arıza ışığı yanmadı.Ne zaman yanar bilmem :D

Proje işleri tamam ama işletme olayı biraz sürecek.Bütün etiket ve yapıştırmaları aldım arabaya koydum.MMO'dan falan geçtikten sonra söker atarım o etiketleri :D

Servistekiler 10.1 lt LPG almış. (aygaz euro LPG) 20 TL
Bende fulllemeye çalıştım.23,68 lt'lik yakıt aldı.(Aygaz EuroLPG) 46.89 TL tuttu.

Toplam : 66,89 TL 'lik yakıt almış oldu.33.78 LT'lik gaz aldı yani.(43 'lük depo)

Ortalıkta öyle sarkan kablo hortum falan yok.Hepsi spiral boru içinde..

Sorularınız varsa cevaplarım.

Son rütuşlar..

Arka koltuk katlanmıyordu ya onunla uğraşıyorlar :D Çok zor kaldırdılar..

Bagajın şimdilik bu halde :)

İlk Gaz alışım :D

Şimdilik altta ama muayeneden sonra üstte alınacak.. :ok:

Gaz dolduran elemanı uyardım, çeki demirine taktı topraklamayı..Boyalı yüzeyde iletkenlik ne arar! Hemen değiştirdi egsoza taktı sonra..

Bu da bonus :)

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun kanka, işçilik güzel olmuş gerçekten, artık LPG'yede geçtinya baya bi kullanırsın mavişi, inşallah memnun kalırsın. 34lt gaz alması normal, %20 boş kalması gerekiyo tankın, 43lt'nin %20'si 8,6lt yapıyo 43-8,6=34,4lt.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;125012
Hayırlı uğurlu olsun kanka, işçilik güzel olmuş gerçekten, artık LPG'yede geçtinya baya bi kullanırsın mavişi, inşallah memnun kalırsın. 34lt gaz alması normal, %20 boş kalması gerekiyo tankın, 43lt'nin %20'si 8,6lt yapıyo 43-8,6=34,4lt.

Müsait bir anda daha ayrıntılı ve Fot.Mak. ile fotoğraf çekince  paylaşırım.Ama cidden çok uğraştılar..3 gün kaldı serviste ya :++: Araba vereceklerdi o derece..Sağolsunlar..

Şimdi en azından gezilecek yerleri ertelemem artık :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
haftaya hafta sonu müsaitsen geleyim bursada fotolayalım senin mavişi :) kaşıntım var sıkıldım 2 haftadır oturuyorm yerimde :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;125017
haftaya hafta sonu müsaitsen geleyim bursada fotolayalım senin mavişi :) kaşıntım var sıkıldım 2 haftadır oturuyorm yerimde :D

Olabilir tabi şindi bizimkiler köye gidelim diye tuturmazlarsa çok harika olur :ok: (malum az yakıyor diye köye gidelim diyeceklerdir :) )
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;125018
Olabilir tabi şindi bizimkiler köye gidelim diye tuturmazlarsa çok harika olur :ok: (malum az yakıyor diye köye gidelim diyeceklerdir :) )
hafta içi çalışıyorsundur diye dedim :) hafta içi bi konuşalmda. duruma göre beyaz zilliye basar gelirim belli olmaz :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;125019
hafta içi çalışıyorsundur diye dedim :) hafta içi bi konuşalmda. duruma göre beyaz zilliye basar gelirim belli olmaz :)

Yav beyaz bizim moralimizi bozuyor, sizin yüksek HP'li forum muhabbetleri bize fazla beygirli geliyor sonra :++::++::++:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
On numero görünüyor Gökhan hayırlı uğurlu olsun.

Enjektör üçlüsü güzel görünüyor, hiç bu şekilde olanını görmemiştim. Butonu da güzel yere taktırmışsın. Artık geriye binmek kalıyor...

Etiketleri hiç yapıştırmadan hafif kusurlu olarak muayeneden geçiyor haberin olsun. MMO'da sorun çıkar mı bilmem burada çıkmıyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada madem Skoda'ya özel kitleri var Landi Renzo'nun, Yüce'nin bu kitleri getirmemesine anlam veremedim. Sesimizi duyarlar umarım.

Bu arada ilk tahminlerim, 35 litre ile 390-400 km gitmen...
Ayrıca motor sesini eskisinden fazla duymaya başlayacaksın :D basmak serbest :D
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2010, 00:06:12 Gönderen: turker »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;125023
On numero görünüyor Gökhan hayırlı uğurlu olsun.

Enjektör üçlüsü güzel görünüyor, hiç bu şekilde olanını görmemiştim. Butonu da güzel yere taktırmışsın. Artık geriye binmek kalıyor...

Etiketleri hiç yapıştırmadan hafif kusurlu olarak muayeneden geçiyor haberin olsun. MMO'da sorun çıkar mı bilmem burada çıkmıyor.

MMO'da sorun çıkıyormuş..2 tane etiket aldım düzgün bir şekilde halledebilirim.. :)  Sonrasında güzelce binmek kalıyor..

Alıntı yapılan: turker;125024
Bu arada madem Skoda'ya özel kitleri var Landi Renzo'nun, Yüce'nin bu kitleri getirmemesine anlam veremedim. Sesimizi duyarlar umarım.

Bu arada ilk tahminlerim, 35 litre ile 390-400 km gitmen...
Ayrıca motor sesini eskisinden fazla duymaya başlayacaksın :D basmak serbest :D

Distribütör'ün dandikliği diyelim..Hatta LandiRenzo'nunda distribütör'ü iyi değilmiş..O yüzden fazla tanınmamasından şikayetciler..Ancak araştıranlar, gelin Landi Renzo takıyor diyor Ersin bey..

Şehir dışı mı? O değerler?

Evet evet biraz gazlayayım dedim gazla :D

Hemde doğaya saygılıyım :bnn::D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun abi depodaki o yalıtım iyi olmuş birde depodan tahliye istiyorlar zemini delmiş olmaları lazım . .

Etiketleri hiç yapıştırma biz aldık ruhsatın arasına koyduk adama gösterdik kusur vs yazmadı ama koşturman gerekicek biraz sızdırmazlık ruhsata işletme muayne vs sıkıştırıyor insanı ama yakıtı görünce bu zamana kadar neden benzinde gezdim diyeceksin maviş artık durmaz diyim ben :D

İşin en kötüsüde lastik bagajı resmen öldürüyor sürekli taşımak lazım. .

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;125020
Yav beyaz bizim moralimizi bozuyor, sizin yüksek HP'li forum muhabbetleri bize fazla beygirli geliyor sonra :++::++::++:
tamam mavişle geliim düplü dülpü mavişleri çekelim :D