škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ilginç bir hadise!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugun aracımı normal çalıştırdım herhangi bi sıkıntı olmadan

yaklaşık bi 30 km yol yaptım

sonra allahtan acık şehirlerarası yolda idim.yoldaki çeşmeden bi su içeyim dedim yana çektim

aracı kapatmadan bi 15 sn falan süreyle suyu içip arabama bindim.

vites 1- 2 derken aracımı 3 e attım gaza bastığımda gaz yemediğini farkettim

anlamadım ne oluyor diye sonra baktım arac stop etmiş

derhal frene bastım kenara çektim ve durdum.

10 sny sonra denememde arac calıştı ancak devir düşüp stop ediyordu sanırım 2 kez aynı şey oldu

bende kontağı cevirip gaza basarak devrini artırdım arac stop etmedi normal yola devam ettim.
aracta herhangi bi sorun olduğuna göre sinyal ve benzeri bi durum yok.dönüş yolu 15 kmdeydi geldim aracı park ettim gelip size sorayım dedim

servise gitmeden size sorayım orada ne oldu sizce?

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
biraz gaza yüklen bo$ta pislik varsa atar .. olmazsa ba$ka bi problem vardır muhakkak

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sırf temiz yakıt diyerek 6 aydır po dan hatta aynı şubeden hatta aynı pompadan alıyordum

orayada güvenemezsek kime güveneceğiz

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr_emrah;324386
sırf temiz yakıt diyerek 6 aydır po dan hatta aynı şubeden hatta aynı pompadan alıyordum

orayada güvenemezsek kime güveneceğiz

benimki bi varsayım belki yakıtından değildir..ama genelde bu tip olaylar yakıttaki pisliklerden dolayı oluyor .. sana tafsiyem depo giri$ine filtre taktırmanda .. bende sürekli aynı yerden alırım yakıtı .. 2 ayda bir filtreyi cıkarttıgımda icindeki pislikleri görsen incecik tül perdeyle süzesi geliyo yakıtı insanın 3 5 kez .. gerçekten yakıtlar nerden olursa olsun pislik dolu ..

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Bence yakıtla alakası yoktur, araç yeni ise mutlaka servise götürün tepelerine binin.

Çevrimdışı gurhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yazılım olma ihtimali yuksek... dsg araclarda bazen boyle sıkıntı olabiliyor. benim arac 3 kez stop etti 2 ay icinde.. yazılımla halloldu...17 aydır sıkıntı yok...aracın yazılımı yeni olabilir ama kalibre etmek[yapılan islemin adını tam bilmiyorum] lazım oluyor.. muhakkak basında bekleyıp sizde aracla beraber kalibrasyon işlemini gorun.. aracla genis alanda bir acıyla donup duruyorlar ve geri viteste bir sure gidiyorlar ellerinde cihaz....

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu araçlar elektroniğin elektriğin içine çok girdiği araçlar artık, bazen çok münferit durumlar yaşatabiliyorlar. Hemen karşılaşır karşılaşmaz sorundur demek bazen çok doğru olmuyor. O anlık birşey oluyor sonra düzeliyor, tekrar deneyin, takip edin bir aracı. Yakıttan pek sanmıyorum olsun, istasyona göre değişiklik göstersede yakıt durumları, PO en iyi markalardan biridir. Çıkın yeteri kadar tekrar tur atın araçla, aynı benzer şeyi yapacak mı bir bakın bakalım. Aküdeki bir sorun bile bu bahsettiğiniz sorunu yapabilir.

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
PO yuzunden eski aracim 4 enjektoru birden tikadi ve aldigim yer direk rafineri cikisi. PO cok guvenilir degil benim gozumde.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugun toplamda 400 km yaptım herhangi bi sorun olmadı

bakalım takipçisiyim konunun bilgilendirme yaparım her duruma göre.servise götürmedim henüz